CZ SCORPION EVO 3 S1

eloquent_franklin

Príspevok od používateľa eloquent_franklin »

EVIcku (jak jsem ji pojmenoval EVO3) mam ji od januara a jsem s ni spokojen, jen mne sere tvrdost spouste a vetsi zpetny raz, oproti konkurenci. :( Ale presnost na 25m s kolimatorem od Meopta ZD Tactic M-RAD™ Sight je vice jak vynikajici. Da se s tim malovat po terci. Ale jak jsem psal strasne tvrda spoust, se spousti CZ75-TS, kterou taky mam, se to vubec neda prirovnat. Teda strilet po sobe tyto zbrane, tak vymlatis par naboju v TS naplano, nez si zvyknes na lehkou spoust. Musim se zeptat, jestli to nejde nejak vyladit. Jeste jedna nevyhoda je cisteni hlavne neda se vytahnout ze zbrane. :roll:
Ale stejne ji mam milacka EVIcku rad a nedal bych za nic na svete. :lol: Koupil jsem ji modni oblecek, kufr z kytary Fender.
Prílohy
1.jpg
2.jpg
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nemôžem si pomôcť, ale ten "krúžok od kľúčov" na tej zbrani vyzerá hrozne, fakt to súdruhovia mohli poriešiť aspoň trocha elegantnejšie.

Ale to je len kozmetická výhrada, hlavne že to spoľahlivo strieľa správnym smerom :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ta karicka na kluce je nic, pozri si ten kram z druhej strany
za to ako soudruzi z Uherbrodu vyriesili poistku/volic palby by zasluzili nasrat do ruk a nepustit k vode

Uzivatelovi Mercedes gratulujem k jeho spokojnosti s nákupom, ja by som vsak zbran, ktora mi pocas palby bude hryzt do ukazovaku strielajucej ruky nechcel ani zadarmo
eloquent_franklin

Príspevok od používateľa eloquent_franklin »

Je fakt ze hryze, ale je to laska .............. :lol: laska je slepa........ :wink:

Je fakt, ze nektere veci mne na tom serou, ale pry jste EVO vymysleli Vy slovaci ( nekde jsem cetl) a cesi to pry jenom dotahli do nejakeho konce, mozna ne uplne dobreho. :lol: :lol: :lol:
Dnes byl u nas zakaznik, pry dela neco u hradni straze v Praze, pry maji A1 a pry jsou vetsinou vsichni spokojeni.
Tak nevim, co k tomu dodat.

PS:
"krúžok od kľúčov" dam pryc , aby to nekoho nedrazdilo. :mrgreen: nosit to bod bundou nebudu.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tiez som o nom uvazoval, ale prve co ma odradila bola cena.
Potom som si z toho kopita zastrielal i full auto s rozbitou meoptou kolimatorom.
Nastastie dnes mame sirsiu ponuku karabin na trhu.
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa LtTT »

Neviem si pomoct ale uz prvy prispevok mercedes777 mi pripadal ako amatersky pokus o skrytu reklamu ....

No veta "Dnes byl u nas zakaznik, pry dela neco u hradni straze v Praze, pry maji A1 a pry jsou vetsinou vsichni spokojeni." tomu dala novy rozmer ;)

k tomu uz naozaj neni co dodat ... teda "pry" ...
eloquent_franklin

Príspevok od používateľa eloquent_franklin »

+
Naposledy upravil/-a eloquent_franklin v 01 Jún 2014, 19:56, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mercedes777 skus sa trosku zamysliet , vydychat a trosku svoj prispevok upravit ....

na strelectvi by si uz okamzite dostal ban , tu mozes este dostat sancu

zvaz to
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Roman, jemne povedané. :)
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Jeden čas som sa rozhodoval či si Evo nekúpiť, po včerajšej skúsenosti na strelnici kde ju zakúpili ako atrakciu na požičiavanie pre klientov som sa z toho vyliečil. Presnosť skvelá to treba uznať na 25 aj 50 m bez komentára (asi rozhodujúcu úlohu má dĺžka zámernej osi). Trochu si treba zvyknúť na tú bielu guličku (ale aj to sa dá zmeniť na klasické mieridlá muška-hledí).
Na obrázku to vyzerá lepšie ako v skutočnosti. Moj prvý postreh. Keď som to mal v rukách tak mi to prišlo ako také neforemné plastové kopyto. A to apriori neodsudzujem produkciu CZUB. Sám vlastním novú 07 a nedám na jej spracovanie a presnosť dopustiť.
No a poistka nad spúšťou to je horor. Celý čas ako som dával prst na spúšť a strielal tak mi to mlátilo do kĺbu ukazováka až som tam mal modrinu a odtlačené. Tak som sa po 20 nábojoch na to vykašlal. Skúšal som sa kadejako vyhnúť tej vyčnievajúcej poistke ale nešlo to, stále mi to vrazilo do kĺbu na prste. Dosť mi to vadí a kúpiť si to za 1300 E tak som dosť naserinkaný. Toť môj prvý kontakt s EVO
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Mam presne tu istu skusenost. Po par desiatkach vystrelov som si kupu EVa rozmyslel. Aj tie plasty sa mi nejako nepacili, v reale je to ine. Oficialne fotky su prikrasleny marketing.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Asi tak. EVO mi na pohľad prišlo dizajnovo... zvláštne. Keď som si ho po prvýkrát založil do ramena, potešila ma celkom dobrá ergonómia. Potom som prepol poistku a bolo po dobrom pocite. Nasledovalo pár ďalších detailov, ktoré ma len utvrdzujú v názore, že soudruzi v CZUB nemajú zlé nápady, ale pri realizácii by mali byť o kusisko konzekventnejší. Firma je zvyknutá cecať zo štátneho, ale to neznamená, že môže zanedbávať intenzívne aj extenzívne testovanie (ako to "úspešne" predviedla pri Brene). A tá poistka je presne ten druh bazmeku, ktorý tam musí zavadzať 9 z 10 strelcov. Ktovie, či sa v dohľadnom čase dočkáme zmeny tejto súčiastky, alebo si CZUB bude radšej aj naďalej odháňať potenciálnych zákazníkov.
:roll:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No mam doma Bark9 od Balka a ten pouziva spodok z Eva vratane spustaku.
Samozrejme mam tam ergonomicku rukovat a trosku ladeny spustak so skratenym, odlahcenym chodom s vymedzenim mrtveho chodu a hlavne odstranenim problemu blokovania zaveru kladivom a nemoznosti obtiahnutia pri zaistenej poistke ;-)
Ta poistka sa doladila pilnikom, akurat tou na lavej strane dokazem komfortne odistit, ale uz nie zaistit.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Rasto , uz si nepamatam ako su polohy na nej, ale neriesilo by to pootocenie o 90st spravnym smerom ?
napr ako na vz58 , dole do ukazovaku hryzie ked je zaistene , k sebe odistene ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"