Pušky V-AR

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pisal, ze mu Vosatka vybavil policiu, takze cestoval iba 1x.
Twist 1:8 je taky univerzalnejsi a velmi preferovany v 3gun specialoch.
Zasobnik vobec neries, proste to robia z povodnych spodkov a vyzera to viac ako ar15.
Otazne je ci tam je redukcna sachta, alebo rovno vyfrezovali spodok na 9mm zasobnik.
Strielat to bude dobre a samo laborovane strelivo tomu len prospeje.
Ono nejde ani tak o to co by z toho strielal, ale co dokaze zohnat vzdy ked to bude potrebovat, co v nasich podmienkach je velky problem.
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Dilemu ohladom twistu rieš osobne s Vosatkom, podla toho co ma prave na sklade. Môj povodny plan bola nerez, lenze tu ma len s 1/7 momentalne (ten je tak vhodny na tie ultra kratke hlavne) a aby som cakal mesiace na dodavku na to ja nemam trpezlivost ani cas. Aj tak sme nadobudli pocit, ze jeho bavi skladat tie kratke delobuchy. Trochu nas plietol ohladom dlzky hlavne v suvislosti s twistom. Pretoze on tvrdi pravi opak vztahu vaha strely a twistu. Čo nas dostalo :-)
Ak sa chces zatial viac dozvediet o V-AR citaj http://www.strelectvi.cz bratia Česi to maju celkom pekne rozpytvane.
Ohladom deviny, neries dizajn, ale funkčnost. Tieto konverzie su vsetky poplátane z roznych zbrani a tak aj vyzeraju.
Ešte som nevidel AR MAG na devinove naboje, ale časom iste dakto vyrobi, inak by sa s tym uz davno ohanali.
Inak teraz k nej dodava UZI plechove zasobniky. Tie plastove sa vraj rozchadzali. Zaujimavejsie by iste boli od GLOCKu. Tie UZI plechače zase nevystavuju zaver do streleckej pohotovosti po vystreleni posledneho naboja, co je dost velky hendikep.
Dalej pekelne tazko sa nabijaju. Inak šachta je tam povodna, len sa tam vklada z duralu vlozka s celkom slušnym nabehom, plus prepakovanie na zachyt zasobnika. Viď video V-AR 9mm na youtube.
Čo sa tyka laborovania 223 R, rovno mozes zabudnut na strely lahsie ako 62gr. Už na 25m lietaju na plocho. Tak mozes skusit podrazdit svojho dodavatela olova ake vie zohnat. Bezne dostupne 50 - 55gr, takze tak. Aj to je dovod na prebijanie, dalsi je cena. Aby som pomaly dvacku platil za škatulu to je aj na mna kus drahy špás.
Naposledy upravil/-a pretorian v 27 Jan 2015, 06:47, upravené celkom 1 krát.
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Čo sa tyka zastupenia vo Zvolene, tak na to si pockas, "chlap sikovnej no vsak nema licenciu", tak do pol roka nepocitaj.
Cena momentalne velmi priaznivy kurz a Vosatka sam od seba ponukol najnizsiu ofici cenu bez priplatkov.
Jedine sme mali problem s astronomickou cenou O-MAG zasobnikov, ked nam chcel naučtovat 35€ za kus.
Ale z toho rychlo vytriezvel, kedze cena v e-shopoch je 20€. Cestovali sme len raz na otocku, poobede domov.
To som ho extra prosil, inak by nebol kšeft.
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Cenu ma vo Zvolene štandardnu, len kedy to bude, to je otazne.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Dakujem za odpovede. :)
Ceske fora mam prestudovane, ako pises, je tam dost materialu na citanie.

Este uvazujem, ci sa neoplati pockat s kupou. Som zvedavy co stvori GP. Ci to bude nejaka vlastna konstrukcia, ci co. Zatial je okolo toho nejak ticho.

Ale ta V-AR vyzera byt naozaj velmi vydarena.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Podla dnesnych informacii od vyrobcu, sa uz V-AR aktualne dodava s hlavnami v twiste 1:8

Neskusali ste niekto toto tovarenske strelivo?
Magtech .223REM HPBT SNIPER 77gr (50 kusove balenie)
http://www.alfatactical.cz/magtech-nabo ... -50ks.html
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Pretorian: gratulujem kukupe novej flinty a chcem sa spytat z akej to flinty lietaju lahsie gule ako 62 gr na plocho ????

Ja by som si tu VARku vybral asi v 1:8 .. to by sa i pačilo najviac.. aa aj dobre posilovanie by to bolo , s takym hebedkom.. v 18tich palcoch.

k tým twistom doplním nasledovné ...keď kupujem náboje a neprebíjam , nezapaltim nič ťažšie ako 55, alebo 62-3 gr. To znamená , že netreba hustejší twist ako 1:12.

Ak prebíjam a chem občas strielať na presno to jest 77gr, alebo 69gr tak 1:8.

1:7 ... neviem nemam s tym skusenosť , ale asi do tej kratšej to može isť.. inak potom do opakovačiek ak chcem strielať 90gr strely ale tam je to cele na hlavu..

Máme vyskladané 18tky 1:8 a tie idu krasne s 50gr Zmaxom Hornady ako aj zo 77gr sierrou.
Strašne som zvedavý na jednu 1:12 , ktorá ešte ie je zalapovana.. tak sa nestrielalo z nej.. na tu som extra zvedavy. Inak všetci sa tu posierame z 18tich palcov... 14,5 ka musi stačiť..

Na IPSC stačí 1:12 a strielať strely 50 - 55gr. 400 strelim úplne ze na parádu. tento riedky twist vydrží najdlhšie..nederú sa tak.. ale zas .. aj tak vzdy odíde throat ... nie vývrt..
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Duros, vdaka za info. Podla Teba by z 18 palcovej hlavne a twistom 1:8 malo dobre fungovat aj tovarenske strelivo 55gr?
Co pri vzdialenistiach napríklad 100, 200 a 300 metrov? Tam by to asi chcelo tazsiu strelu.

Inak Slovensky distributor zbrani V-AR, firma Tacticaldc ( www.6mm.sk )vo Zvolene ma od buduceho tyzdna pridelenu dovoznu licenciu. Takze za kupou netreba vycestovat do Ceskej republiky.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Neviem ci uz predchadzajuci prispevok moj nebol OT. Ale ak VAR tak 1:8. Dielenske spracovanie je naozaj velmi pekne, ta puska je fajn, a mohla by pekne strielat co som videl nastrely taa velmi pekne. Ja by som radil tuto flintu do skor tej taktickejsej kategorie ako do sportovej. Preto viac ucelovost by bola vhodna. 1:8 bude ok. Tak ako si vybral pretorian. Ja by som chcel tiez piestovku ale , kratku max 12palec. Ale to ja kupovat nebudem ale skor vyrabat..

Teraz sme u mojho puskara zlozili tri flinty vacsinou z dovozu diely a nieco sa dorabalo. Dve uz maju majitela, ale chcem tym len povedat ze som vyberal kanelovane hlavne s celkovou hmotnostou 1kg g 18tich oalcoch nerez. Robil som to cele co najlahsie a ta flinta fakt nic.nevazi .. aspon to tak vypada na prvy pohlad. Ale akomile na to pride.sklo a kolim.. tak je to aj tak skoro 4kg. Preto upozornujem ze piestovky v 18tke uz s lahkym profilom hlavne lahke nebudu. A po zaveseni optiky .. fuuu nestel by som to nosit...ale vsetko zalezi od ucelu na aky sa to ide pouzit..
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Tak to si mi iba potvrdil moju uvahu. Planujem to v 18-tich palcoch. Ziadne IPSC, skor taka "oddychova" tercova strelba.
Akurat v strelive este nemam celkom jasno. Ale to zrejme ukaze az cas a prve strielanie so zbranou. Asi to skonci pri prebijani. Ale chcel by som vyskusat aj fabricke strelivo.
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Takže vyskusal som aj fabricke konkretne GGG -11 od Vosatku. Že vraj vojenske komplet mosadzne FMJ. Uz viem preco sa vojaci stazuju na Breni, ked pouzivaju toto strelivo :-) Na 25 metrov lieta na plocho, pravdepodobne su to 50gr..
Osatne si porovnajte sami. Strielal som s podlozkami zo stola, zvacsenie 6x. Čím dlhsie som strielal, tym som viacej rozsypal. Žiadna slava. Ak mi dojdu objednane 69 a 77gr. HPBT, tak vyskusam.
Neviem sem dopracovať fotky, ak viete poradte. Vyskušal som už 55gr. Nosler Varmagedon, 63gr. Sierra Varminter SMP,
62gr. FMJ Partizan aj S&B Match HPBT 52gr. Všetko lieta dobre. Je to take relativne, lebo ten rozptyl robim ja, nakolko to nie je sniper optika.
Duros vďaka za podporu, budem ju potrebovať pri tej opache. Obkvačkaná váži rovných 5kg, Inak stale sa bavíme o V-AR 223 puške. Ale ako som už spomínal dobre lietaju aj 52gr. S&B.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Problem bude mozno inde nez vo vahe strely.... to oznacenie, co si napisal je take nejake podivne. Ale vdaka mojmu google-fu som zistil, ze pravdepodobne ide o litovske strelivo od firmy GGG, podla specifikacie pre naboj NATO SS109. Tento naboj - za predpokladu, ze je to ono, co mas doma - ma 62gr. strelu FMJ.

http://ggg-ammo.lt/musu-produkcija-ir-p ... l-soviniai

K tomu twistu, to by bol unikatny lauf z ktoreho dobre lietaju 52-63gr. strely a lahsie 50gr. strely padaju na plocho...
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Na plocho mi lietali len 90gr. strely z hlavne 16" twist 1:8, 80gr. lietaju krasne ..najlahsie strely som strielal 40gr a tie isli uplne v pohode .

Hlaveň 16", 1:8 Zodraná prvých 5cm vývrtu za komorou je znatelne opotrebných-...(7tis ma buchnutých).

300m Levice dnes Hornady 52gr. BTHP V N120 22.1gr, OAL 2,240, Zápalak SaB SRM. Optika Meostar R1 4x.

Obrázok

Tym chcem povedat len tolko , že to stelivo musi byt važne zlé keď lieta na plocho, alebo musi byť niečo naozaj zle s niečim netrufnem si povedať..
a inak vás chlapci obdivujem , žiaden break in , nič , proste do toho nladujete čo vam príde pod ruky a mastite ho.. Ja neviem ale ved tie takto hneď od zaťiatku dávať do porádku , žiadna sláva :)
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Prave preto som sa vyssie pytal skusenejsich, co tam davat - co by bolo optimalne strelivo.
Ked beriem v uvahu hlaven 18" a vyvrt 1:8 pri pouziti tovarenskeho streliva.

Mam v plane kupit V-AR a clovek nechce hned od zaciatku k tomu pristupovat "destrukcne".
Predpokladam, ze kym sa poriesi prebijaci lis a nejake to prislusenstvo k nemu, bude zo zaciatku pri strelbe pouzivane tovarenske strelivo - v kalibri .223 Rem. Co sa vzdialenosti tyka, tak na skusku 100 a neskor 300 metrov.
Rad si necham poradit.
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Vdaka lovec za rešerž, máš pravdu s tymi GGG, vahu zial nemam, neviem to teraz overiť.
Oznacenie balenia je take vojenske, nijaké. Len mi nejde do hlavy preco ich puška tak rozhadzuje, ked su 62gr. tak by predsa mali lietať dopredu :-) . Touto vetou asi naseriem všetkych expertov. To je irónia, aby všetci pochopili.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"