Puška PAR Mk3

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tak mam nejaky update ohladne mojich potiazi. Je to v kalibri 5.45x39 18", hlaven. od zaciatku zbran mala problem s cyklovanim a odpalom. Tak som lustil americke fora, ze ako oni riesia AR 15 v 5.45x39.

Nutne:
- predlzeny udernik (hlbsie lisovane zapalky v povodne vojenskom strelive)
- silnejsia pruzina kladivka (tvrde zapalky)
- tazsi buffer na vyladenie cyklu

Plus som riesil kompletne prebrusenie piestika a plynoveho regulatora, lebo to rozmerovo bolo robene asi na uplne inu zbran.

Uz som bol v stave, ze chcem reklamovat zbran a vyrobca ma odbil s tym, ze pouzivam necipovane strelivo, ze to je moja chyba, ze s cipovanym strelivom to musi ist. (neslo to ani s barnaulmi to hadam CIP splna)

Po doladeni tychto veci zbran ide kultivovane i so scivilnenym strelivom. Mam velmi tazke srdce na p. Hoffmana, zato ako sa k tomu postavil. Pri zbrani v tejto cene som necakal, ze si ju budem musiet kompletne doladit. Pri pouziti povodneho setupu tak ako som ju dostal, ta zbran nebola schopna spolahlivo odpallovat naboj, zaver sa zasekaval, nefungovalo vyhadzovanie. Krizili sa nabojnice, no proste cele zle. Pristup firmy nula bodov, nedoporucujem s nimi cokolvek riesit.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tak som bol konecne testovat sustrel, no nedopadlo to dobre :/ na 25 m mi strely lietaju na plocho. Na 50 m rozptyl 20cm na 100 m ani netrafim terc. Twist je 1:10, 18"hlaven, strely su civilnene strelivo co som sa docital malo by to byt 52gr. Mate niekto nejaky tip co to moze sposobovat? Zeby zla hlaven? Zacinam byt z toho uz zufaly :/

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Neser sa s tým. Škoda námahy, času a nábojov. Reklamovať a basta.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

V sak hej, ale vyrobca o tom nejako nechce pocut, ze vraj pouzivam zle strelivo.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

A aké strelivo je podľa výrobcu to správne ? Ja používam svoje prebijance, Magtechy a Barnauly. Keď som mal ešte pevné mieridla, na 50 m na bipode, so svojimi prebijancami som búchal dvojstrely.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

daj premerat vyvrt
ak Hoffman pouzil 223 hlavnovinu, tak ta je na 5.45x39 trochen volna, origo 221 hlavnovinu je umenie zohnat

v US sa to stavalo ked Century arms doviezol za vagon demilitarizovanych poliakov a bulharov a osadil ich hlavnami s 223 vyvrtom
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

hej viem, ze v US mali taketo problemy. No tak to dam teda premerat hadam sa to posunie.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Dal som premerat lauf, diameter je ok, avsak stupanie nie je podla CIP normy. Ma byt 195mm a je 255mm a to je zrejme zdroj mojho problemy, neudeli dostatocnu rotaciu guli a tym padom nie je stabilizovana. Uvidim co nato vyrobca.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

aha az teraz som si vsimol ze si pisal twist 1:10
to je asi aj pri 16" hlavni malo
bezne AK74 maju 1:7,8 (tych 195mm) alebo 1:8 , krinkov ma dokonca 1:6 ak ma internety neklamu
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ano to viem, myslel som vsak, ze s dlhsou hlavnou sa twist moze i zvisit (aspon tak som to pochopil ked som studoval rozne US fora ohladne tohto kalibru). Stanovisko k tomu mam na papieri tak to idem riesit s vyrobcom.

edit: hlaven tam je 18"
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"