Marlin mod. 60

Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Marlin mod. 60

Príspevok od používateľa 3500korun »

york napísal:otázka na 3500korun, nemáš problém s nábojmi v tom Marline, lebo čo čítam tieto samonabíjacie sú dosť vyberavé a sekajú náboje?
Marlina som bol dnes pozrieť a vyzerá dosť dobre :D , za úvahu to stojí. Aj predajca hovorí to isté čo ty, treba vyskúšať a keď to chytí človeka presť na vyšší level . Marlin je približne na rovnakej úrovni ak nie vyššej ako ZKM a ešte prichádza do úvahy Ruger 10/22 príp. tá 10/22T.
Napíšem to sem do samostatnej témy, nech toje prehľadné.

Marlin mod. 60 mám niekoľko rokov, kupoval som ho ako second-hand v stave funkčnej zbrane, teda niesla známky opotrebenia. Je to semia-auto model s tubulárnym zásobníkom plneným z predu, do ktorého podľa výrobcu malo vojsť 15 nábojov .22LR, ja ich tam pchám 18 8) Skúšal som rôzne strelivo, zo žiadnym sa mi nikdy nestalo, že by neobtiahlo/neprebilo ďalší náboj. Raz, keď som bez čistenia mechanizmu vybúchal za 2 dni vyše 600 nábojov, začal byť problém s podávaním. Priamo na strelnici som to prestrekol olejom a dostrieľal. Nepamätám sa čo to bolo za náboje, ale nechávali zrnká nezhoretého prachu, takže problém pripisujem tomu.

V lete som investoval do optiky, Hawke Sport HD 4-12x50 AO IR, lebo Tasco čo som tam mal predtým nedržalo poriadne nástrel. Či je to tým, že to bol model Tasco s kvalitou Tesco, alebo preto, že semi-auto trocha viac kope do optiky - každý výstrel sú vlastne 3 nárazy ako behá záver, to už neviem. Každopádne s týmto som spokojný. Problém bol trocha pri montáži, keďže na tejto zbrani nie je snáď žiaden pravý uhol, musel som ju montovať podľa oka a citu. Na druhý krát sa mi to podarilo, čo som overil aj na strelnici (Strelíš pár rán na spodný okraj terča a potom preklikáš kríž tak, aby si mieril tam kde predtým,ale strieľal hore. Potom pozrieš či máš oba nástrely zvislo nad sebou. To isté potom pravo-ľavo, či sú vo vodorovnej rovine. )

Čo ma vcelku prekvapilo, bola presnosť, ktorá je pri semi-auto spravidla horšia ako u opakovačiek/jedoranoviek a ešte k tomu pri tomto, bez nejakej športovej hlavne a bohvie koľko má odstrieľané. Prikladám terče na 50 a 100m. V červenom je ostrá položka (5 a 3 rany) ostatné sú nejaké nástrely, prenášanie, klikanie, skúšanie rôznych vzdialeností atď. Nie to no nástrel ku konkrétnej položke. Strieľal som v ľahu, podpažbie opreté o pneumatiku.

Obrázok

Obrázok



Pár nevýhod, resp vecí, čo mi vadí:
1, hlaveň treba čistiť smerom od ústia, čo vyžaduje trocha opatrnosti. Vyrobil som si z hadičky krátky valček ktorý mi chráni korunku tak je to jednoduchšie.
2, pažba je super pokiaľ strieľam cez otvorené mieridlá, k tej optike si ju musím nejako nadstaviť aby sa lícnica dostala vyššie, s tým sa pohrám teraz cez Vianoce. Vzhľadom na spätný ráz som to doteraz neriešil.
3, pri čistení mechanizmu treba dať dolu pažbu, čím sa posunie nástrel, to chce však len pár rán na nápravu. Ja však nečistím mechanizmus po každej streľbe, raz za čas to celé rozoberiem, vyčistím a zakonzervujem to Tri-Flow poutieram do sucha, poskladám a hotovo. Nečistoty sa na to lepia len minimálne, a už som našťastie nenarazil na tie extra špiniace náboje.

Podľa mňa je to fajn zbraň na hranie a bláznenie. Taký mačkopes, dá sa s tým strieľať ako s útočnou puškou (aj keď už 4x zväčšenie je veľa) aj na terč na 100m (chcem vyskúšať až do 300, ale to na jar, potom dám terče), rada a dobre z toho strieľa aj priateľka, ale na nič z toho to nie je niečo extra.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Čo ma vcelku prekvapilo, bola presnosť,


nič moc extra - štandart danej zbrane
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Marlin mod.60 som mal,aj ja mozem uviest ze je dost presna na to ze je samonabijacia.Presnostou predbehla moju byvalu pakovu opakovacku.Mne brala takmer vsetky naboje dokonca aj take čo samonabijaciu pistol neobtiahnu.Mala len jednu chybu, rozborka trocha zdlhava+hrozne žrala naboje :twisted: Za cenu 250-270 za novu super vec.
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Marlin 60 mam uz 5 rokov. Kupoval som z komisu. Stala myslim okolo 4000 Sk. Za tych par rokov stihla pozrat :) odhadom 2500-3000 nabojov roznych znaciek. Striela sa znej super. Presnost dobra. Inak povedane, za tie peniaze , pripadne aj za 270 E. co stoji nova, by som ju urcite kupil zasa.
york
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa york »

celkom ste ma navnadili :D , budem vážne uvažovať,
všetkým pekné sviatky
york
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa york »

tak rozhudutie podlo na Marlin 60 deluxe, krásne drevo :D , budúci týždeň vybavujem nákupko, ďakujem všetkým za rady :wink:
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Nakupko na malorazku?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Samonabíjacia.... :roll:
york
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa york »

Tak už je doma :D v krásnom dreve + zobral som aj puškohľad 3-9x32, a dnes som ju bol vyskušať, mix rôznych nábojov Remington, Blazer, CCI, Aguila, Winchester (HV aj Normal), ide perfektne bez jedinej zádržky aj celkom presne až na ten medzikus zem - zbraň :lol: , som spokojný až na tú spotrebu :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Panove, kde ste kupovali tu Marlinku ? Uvazujem aj ja nad malorazkou, ale modelom 70PSS:

http://www.youtube.com/watch?v=32FgaIb6 ... ure=relmfu
york
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa york »

to Rudo: trošku neskoršia odpoveď, kúpil som ju u Fraňa, bol som uňho v Pondelok a mal tam 60ku v plaste za ca 265eur
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Ja som volal do Frana, koncom augusta (po 20tom) budu objednavat nove kvery, takze je to oznam i pre dalsich, co by chceli nejake specialitky. Ja chcem tu 70PSS, len sa obavam, ze asi nebude ani v Statoch :evil:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Oživím tému.

Kúpil som pred pár dňami jazdenú Marlin 60, .22 LR, rok výroby 1998. Na prvý i druhý pohľad veľmi pekná zbraň, neľutujem, že som pre ňu išiel cez celu republiku. Prvotným impulzom pre kúpu semiauto malorážky bola akcia, ktorú organizoval Škemro pred par týždňami na ich strelnici v Senici (sa normálne rýmuje :D ). Môj syn tam strieľal z malorážkovej opakovačky a išlo mu to viac než dobre. Potom mu ale Škemro požičal svoju semiauto malorážku Ruger 10/22 a bol problém. "Oci, prečo my nemáme takú rýchlopalku ako Semtex?" (rozumej Škemro). Opakovačka je fajn, ale samonabijacia je tiež super.

Vox populi, vox dei a tak som začal hľadať kvalitnú samonabíjaciu malorážku. Z recenzii mi vyšiel záver, že najlepšie na trhu v pomere cena/výkon vychádzajú spominaný Ruger 10/22 a Marlin 60. Popýtal som sa u predajcov a zistil som, že majiteľom Rugeru by som mohol byť cca o mesiac-dva. Marlin však na SK zohnať nejde. Ten sa mi však páčil viac. Na slovenskom webe boli dva inzeráty na predaj tohto modelu. Jeden z pred par rokov, druhy z pred pár mesiacov. Našťastie druhy spominaný bol ešte aktuálny a tak som sa stal za celkom dobrý peniaz majiteľom semiauto malorážky.

Menšie sklamanie nastalo doma po rozobratí zbrane, kde sa mi doslova rozsypal v ruke plastový doraz záveru. Až do rozborky však doraz držal pokope, takže predajca nemohol tušiť, že je rozbitý. Našťastie môj puškár má zlaté ruky a za deň mi vyfrézoval nový doraz z pevnejšieho materiálu, než bol pôvodný. Teším sa ako malé decko, v najbližších dňoch zbraň zastrieľam a podám report.

Pár videí od Billa Hickoka:
https://youtu.be/5E3l1TDUsao
https://youtu.be/5E3l1TDUsao
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Si mohol povedt, o box vedla z nej strielal ten zverolekar. By si si ju pred kupou vyskusal.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Panzer :

Na tu tvoju Marlinku budem dlho spominat :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"