Malorazka

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

cretino napísal:este ma tak zaujalo z tych linkov na Anschutz.. Pise sa tam, za minimalny odpor spuste maju 1000g, pri tej 455 s napinacikom je to 900g.
Ma teda lepsiu spust ta CZ, ci je to kompenzovane inym chodom pri Anschutz?
Link je do kategórie "Lovecké zbraně" - tam je to pochopiteľné.
Športové prevedenie má celkom iné odpory spúšte. Napr.:
Technická data
Název: model 1903 přírodní ořech
Obj.číslo: 000271
celková délka (cm) 109
Celková váha (kg): 4.4

Spoušť
Označení spouště 5098
obj.číslo spouště.: 001218
Model spouště: 5098
Typ spouště : dvoustupňová
Nastavení délky chodu spouště v mm: 17.7
min. váha spouště (g): 175
max. váha spouště (g): 450
aktuálně nastavená spoušť (g): 180
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Suhl 150 je dobra puska, za tie peniaze vela muziky. Iste, puska je jednoranova a uz starsieho data, no da sa s nou nastrielat slusne a dobry strelec dokaze porazit aj Anschutz. Mam Suhl 150 Standard.

CZ na MaO by som nebral, potom uz radsej investovat a vziat Anschutz

samozrejme optika a hlavne strelivo tiez robi svoje
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Nikto nemá skúsenosť s maloražkami SAVAGE Mark 2 FV???? Kvalita atd?
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Neskušal niekto na malokalibrovke CZ 455 zjemnit spust stylom ze vymenil povodnu pruzinu spuste za nejaku mäksiu? Ta povodna je na moj vkus dost tvrda a rozmyslam ze by som ju vymenil napr za nejaku pruzinu z pera na pisanie alebo niecoho ineho ktora je o dost jemnejsia. Co je najlepsie resp nejake postrehy napady atd. Vdaka
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Strihni zavit prip. dva
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

To nechcem. Chcem si odlozit povodnu. A skor myslim ze nejaka mäksia pruzina by bola lepsia volba ako povodnu skratit. Na tych perach byvaju take docela poho ale nechcem zbytocne predcasne experimentovat
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Určite sa pochváľ ako to dopadlo.
Internety ponúkajú na triger job pre 455 len jemnejsiu pruzinu.
Naposledy upravil/-a Steff v 01 Nov 2017, 13:31, upravené celkom 1 krát.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Na CZ 455 mam YoDave kit. Som spokojny.
(nestrielam MaO ani nic podobne, ci je to aj pre narocnych to neviem)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

luco - na spúšť mojej ZKM 456 som dal pružinu z patentnej tužky "versatilky". Citeľné a veľmi príjemné zlepšenie :D Do lesa by som ju však takúto v žiadnom prípade nebral :!:
lubco
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 6 years 8 months

Príspevok od používateľa lubco »

Zdravim, uvazujem o kupe Ruger10/20 Takedown, mam par otazok na znalcov z fora, prosim o radu:
1. - legislativa - zbran je rozdelitelna na dve casti. Nepoznam podmienky v prichadzajucich obmedzeniach - bude drzanie takejto zbrane nejak obmedzovane?
2. - technicke zalezitosti - spolahlivost zbrane, ktora sa da takto rozlozit - pri rozumnom pouzivani nehrozi problem?
3. - existuje varianta s nerezovou hlavnou a varianta s kompenzatorom, cenovy rozdiel medzi nimi je mizivy. Ktoru variantu by ste odporucali?

Dakujem za kazdu radu
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Rozdeliteľnosť nieje problém, kvantum zbraní sa dá rozdeliť, napr. pre transport: kozlice, dvojky, AR-ky...
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Pokial budes chciet na nu davat optiku, pocitaj s tym ze ti nebude uplne drzat nastrel (po rozobrati a znovuzlozeni) - alebo budes musiet riesit uchytenie o hlaven. Spolahlivost by problem byt nemala. Tusim u Brownellsov som videl nejaku montaz co bola urcena specialne na to - akurat neviem ci to nechcelo aj k tomu urcenu pazbu. Ak teda fakt neriesis problem skladovat pripadne prenasat zbran v jednom kuse, kup si radsej normalny model.

Material - pokial to budes tahat kadial tadial, tak nerez. 'Kompenzator' pri .22 LR ... asi prilis nutny nie je :).

Inak 10/22ky su super ... jediny problem je kolko prachov v tom dokazes utopit ked sa rozhodnes ju tunit :(.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Chlopaky, dostala sa mi do paprčiek Brno model 4 v, z môjho pohľadu, veľmi slušnom stave. Na hlavni má vyrazené SVAZARM 19 a SVAZARM 26, má niekto šajnu čo by to mohlo znamenať? Rok výroby je 1958 a zaujimalo by ma čo má preskákané.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

ZKM 456 s hrubou hlavňou a jednoduchým spúšťákom, obvykle štandardné mieridlá prípadne plus diopter a vložky do tunelovej mušky.
No čo asi preskákala - tisíce a tisíce rán streleckého dorastu organizovaného v rámci Zväzarmu (Zväz pre spoluprácu s armádou - kedysi dáááávno bol tam na Slovenskej ulici) a strieľajúceho mestské, okresné a krajské súťaže. Pokiaľ jej nebolo nejak brutálne ublížené, prípadne spúšťák nebol napadnutý amatérskym pilníkoladičom, tak sa dá z nej celkom fajn postrieľať. Vývrt býva vo veľmi dobrom stave. A s nábojmi SK (Standard, Rifle Match) aj obstojne presná.
http://img25.rajce.idnes.cz/d2503/14/14 ... .jpg?ver=2
http://img25.rajce.idnes.cz/d2503/14/14 ... .jpg?ver=2
http://img25.rajce.idnes.cz/d2503/14/14 ... .jpg?ver=2
(dcérenka) :D
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Klady 456-ky poznám, preto som sa aj na ňu ulakomil :D Ide mi o tie nápisy - či sú to nejaké ZO Zväzarmu, alebo rozdelenie podľa športovej disciplíny.. Keď dám vyhľadať čísla Svazarmovských organiácií všade len trojciferné.
BTW pušku som kúpil s dioptrami, hlaveň bola o pažbu prichytená tretím šróbom - to šlo hneď preč, aktuálne je pekne voľná. Záver chodí hladko ale uzamykanie je fakt tesné, v porovnaní s kamaratovou 451 až extremne. Záver má iné číslo ako puška, ale celkovo mi nepríde ako repasovaná.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"