Ruger 10-22

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ako zaseknutá nábojnica? (Komínik, v okne pozdĺž, v komore...) Aké máš zásobníky? (kovové, plastové...)
Nejaká fotka by nebola?

(na rimfirecentral fóre bolo kdesi medzi iným spomenuté, že nová zbraň potrebuje "zabehnúť" cca 500 ranami na plynulé cyklovanie... :evil: )
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

v komore bol takmer zasunuty novy naboj a prazdna nabojnica tvorila z hlavnou "T" kde dlha nozicka pismena je hlaven a kratka je nabojnica zaseknuta. To znamena, ze ked si zboku pozrel na zaver, tak nedosadol, pretoze tam bolo dno nabojnice, v polovici zmacknuta zaverom a prehnuta do pismena U. Riesenie - vybrat zasobnik, vyhodit nabojnicu, zasunut zasobnik a strielat. Pripadne druhy stav bol taky, ze zostala zaseknuta dnom dnu a takmer cela trcala von, kukal som sa dovnutra prazdnej nabojnice, brnkol som do nej prstom a vyletela a treti pripad, zostala rovnobeze dnu s nabojovou komorou nad prave vsuvanym nabojom, ktory sa nezasunul do komory, lebo sa pretlacal s prazdnou nabojnicou. Tam som si s vzberanim niekedy musel pomoct aj victorinoxom... Najcastejsie som vsak mal pripad "T"

neodfotil som to, taky som bol jedovity a nastvany, ze ma to ani nenapadlo. Idem to rozbrat a vycistit ...

:evil: :(
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

500 ranami ? OMG ! vies co to je po kazdej rane vyberat zasobnik ? pakes :-(
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Neviem či by nepomohlo nechať na napr. jeden deň Rugera so stiahnutým záverom v zadnej polohe. Nech sa pružina "uvedomí" :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Skus nechat ale dva dni pred navstevou strelnice zaver v zadnej polohe, nech sa trosku unavy vratna pruzina mozno ti to pomoze pri zabehavani ;-)
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

zaver v zadnej polohe nie je problem nechat, len ci to pomoze pri vyhadzovani nabojnic... ale ked hovorite :-) skusim.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Zjednodušene, keď sa vrátna pružina trochu unaví, potom by sa mal záver po výstrele vracať s menšou razanciou a prázdna nábojnica bude mať viac času, aby sa z toho "povystreloveho tepla" v nábojoej komore včas evakuovala :D
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ďalšie indície nevyhadzovania a spriečenia nábojnice:
- nevyčistený konzervačný olej z výroby od Rugeru - vraj funguje ako lepidlo
- súčiastky okolo záveru a vratnej pružiny zaolejované príliš hustým olejom - amíci doporučujú teflónové spreje alebo "CLP"
- málo namazaná (suchá) vratná pružina respektíve vodiaci tŕň
- skrutky montáže optiky sú pridlhé, zasahujú do púzdra a brzdia záver
- zásobník sa dotýka pažby - musí byť vôľa na vsunutie vizitky medzi stenou zásobníkovej šachty a zásobníka - na oboch stranách - až po záver
- nedostatočne zarazený zásobník (musí kliknúť!)
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Igrik, ako som ju kupil, tak som strielal, takze konzervacny olej vycisteny nebol, to je fakt. Uz je vycisteny :-)

zasobnik skontrolujem najblizsie, aj volu aj zarazenie, aj ked som presvedceny, ze klikol, volu si nepamatam.

teflonovy sprej zozeniem, mazem momentalne Gunex 2000, mozno ho budem musiet vymenit. Mam este AM, tri-flow a brunox.

optiku nemam

dakujem za tipy, buduci tyzden pojdem znovu strielat, tak vyskusam, aj tu pruzinu unavit.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Z tych 3 sprejov co si vymenoval, Tri-flow splna parametre na "suche mazanie" ala teflonovy sprej, takze nic nemusis kupovat.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ravenn napísal:v komore bol ...
Pripadne druhy stav ...
a treti pripad ...
Pridám aj štvrtý prípad - nábojnica vzpriečená pod puzdrom záveru krížom s ústím zakliesneným pod zúbkom vyťahovača. Vytriasť to nešlo, bolo treba strčiť tam prst a zapáčiť.
Tipujem, že prvé dve Igrlíkove indície (originál Rugeru mazadlá) budú príčinou tejto neplechy.

Ale puštička je to veľmi chutná na také domáce 'žvejkání', chvíľami som si až musel pripomínať, že je to ozaj skutočná zbraň. Už sa teším, keď ju Raven odladí a pôjdeme ju oprobovať na Steel Cup :)
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Vsetko som vyskusal, nepomohlo. Dokonca zacali vypadavat fixacne kolicky. Som este viac rozcarovany a znechuteny. Ide na reklamaciu.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Obrázok



Obrázok
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

az sa ti podari "vyladit" ,mala inspiracia 8)
http://www.youtube.com/watch?v=9Ud1RJ3p2YM
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

tak dnes Ruger na Steel cupe v Komarne fungoval, jedna basen :) problem ktory bol podla BW arms bol zlomeny vytahovac, vymenili a puska funguje. hura :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"