Tikka t3

Samosato
občasný prispievateľ
Príspevky: 19
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa Samosato »

T3X UPR nejaké skúsenosti prípadne názory...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nepravdepodobné v tomto momente... pretože ju sem ešte asi nikto nepriviezol. Možno nejaký individuál dovoz, ale inak pochybujem.
Samosato
občasný prispievateľ
Príspevky: 19
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa Samosato »

Kombinácia t3x super varmint 6.5creedmor + schmidt bender exos 3-21x50

Účel: poľovačka plus občas Levice 300vka atď...

Dobrá voľba?
Či?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Dobrá. :wink:
Jaho
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Jaho »

Samosato, neviem ako moc chceš byt mobilný na poľovačke ale podľa mňa je to na tvoj primárny účel ťažké. Mám ju doma v inom kalibri a na chodenie po lese sa mi to zdá moc ťažké :)
Ale proti gustu ... :)
Samosato
občasný prispievateľ
Príspevky: 19
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa Samosato »

Samotnej váhy sa ani tak nebojím, mám viac kusov doma takže viem sa prispôsobiť situácií...
Práve že mi momentálne chýba niečo čím "dočiahnem" ďalej
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Mám varmint i super varmint na lov , 223 a 300 WSM,není to kritický na nošení.
Bombur
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 2 years 10 months

Príspevok od používateľa Bombur »

Chcem sa hned na zaciatku moderatorom ospravedlnit, mozno sa stalo ze som tento text poslal niekam, kam som nemal. Ak ano, prosim, vymazte to. T3x RH 6,5CRMR. CTR ADS SYN NS 10RD p*** 24in MT5/8-24 , mozete, to prosim niekto, kto tomu rozumie, prelozit do rozumnej reci? Najlepsie do slovenciny. Chcel by som sa posunut trocbu dalej, 22lr uz je trochu malo, za tie roky co s nou strielam. Vopred dakujem.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tikka T3, pravácke prevedenie, kal. 6,5mm Creedmoor, verzia CTR, plastová pažba, spúšť bez napináčiku, 10-ranový zásobník, 24"/ 610mm hlaveň, závit na ústí hlavne 5/8-24
Bombur
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 2 years 10 months

Príspevok od používateľa Bombur »

Vyborne a dakujem. Islo konkretne o tu spust, nechcem s napinacikom. Som zvyknuty na dvojstupnovu ale aj klasicka je dora. Chcem tu z ran skombinovat s deltou stryker 5-50x56. Podla toho co ste o.nej pisali, tak je to super optika za slusnu cenu. Len co sa skonci tento blazinec, tak pojdem material pokukat. Este raz dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Hlavne ten napínačik pri Tikka T3 som vôbec nepochopil, ide tak ztuha, že by som to ani napínačikom nenazval
Bombur
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 2 years 10 months

Príspevok od používateľa Bombur »

Mam este otozocku. Je nejaky rozdiel medzi varmintom a ctr-kom, co sa zeleza tyka? A ak ano, ma to nejaky zasadny vplyv na presnost strelby? Myslim na mensie aj vacsie vzdialenosti. A, ak ano, ake?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Varmint má o niečo hrubší lauf na ústí, ak sa dobre pamätám, tak 22mm. Verzia CTR mala 20, alebo 20,3mm... niekde na nete to určite dohľadáš. Teoreticky má byť Varmint kvôli masívnejšej hlavni presnejší, ale aj s CTR som videl krásne rozptyly. Záleží na type streľby, či strieľanie pre vlastnú radosť a presnosť, alebo súťažne. Potom aká súťaž, či niečo dynamické, ako strieľame v APSS podľa pravidiel IPRF (rôzne gongy, polohy, atď.), alebo niečo statickejšie ako F-Class, tam máme kategóriu, ktorá je vhodná pre takéto zbrane. Strieľajú sa 10-ranové položky na rôzne vzdialenosti (podľa toho na ktorej strelnici sa to koná...). Do určitej úrovne sa s tým dá strieľať všetko, po istej dobe, ak to človek strieľa s nejakými ambíciami, tak narazí na limity zbrane a buď sa upravuje, alebo sa kúpi iná, presnejšia zbraň.
Bombur
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 2 years 10 months

Príspevok od používateľa Bombur »

Opät plnhodnotna odpoved, nesklamal si. Ale na druhej strane ma to hodilo o krok spat. Doteraz som striela 22lr pre radost, rozne polohy a vzdialenosti s co najvacsou presnostou. Po vyse 3 mesiacoch hladania a studovania, som bol celkom rozhodnuty pre ctr-ko. Teraz budem musiet nastudovat tebou spominane previdla, k comu sa priklonim. Nemam velke oci ze by som vam, dlhorocnym, skusenym strelcom mal slapat na paty, ale chcem zbran ktora by bola dobra a pre mna financne dostupna. O nejakom case, ked aspon trochu natrenujem, a samozrejme ked to bude mozne skusim aj preteky a uvidim ci to pojde alebo sa znemoznim a zostanem pri strelbe pre radost..
Bombur
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 2 years 10 months

Príspevok od používateľa Bombur »

Nedavno som sa dostal k 500ks S&B fmj, tak som dnes skusil ako lietaju. A bol som prekvapeny ze nebol ziadny rozdiel oproti sako trg ktore su raz tak drahe. Z 10-ranovej polozky vsetky boli v 18 mm lepke. Teda okrem dvoch atie boli 1cm od lepky, a to.bola moja chyba. Zaujimalo by ma aky by bol rozdiel na vacsiu vzdialenost. Vie niekto aky maju rozptyl? Len pre zaujimavost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"