Savage 10BA a 10BAS-K cal. .308W

millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Môj názor, keby boli tie Savage také dobré...tak by sme ich videli na pretekoch viac ako Remiho, veď sú cenovo v približne rovnakej rovine. Možno je to aj tým, že na Remiho dostať pomaly doplnky aj v Tescu :mrgreen: :mrgreen: ...Na kilometri vídavam len jeden Savage, ak sa nemýlim, a na taktiku nechodím, tak tam neviem...to sú výsostné vody pre TRG.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Savage ma par podstatnych vyhod oproti R700 a ostatnym.

Je za prijatelnu cenu a netreba dohnho na zaciatok nic investovat. Treba len namontovat listu a moze sa strielat. Takze pre toho co chce len zacat, je to super volba.

- Spust - od vyroby dobra, len si na nu treba trosku zvyknut (nie kazdemu vyhovuje jazycek poistky ako pri glocku)
- Predpazbie a telo je z hliniku, takze to menit netreba. Na druhej strane sa to ale podpisalo na celkovej vahe zbrane. Na sportovu strelbu je to iba "+"
- Pazba je trosku nemotorna, ale plne nastavitelna. Je tam uz priprava na namontovanie 3-tej nohy. V pripade BAS-K sa da skeletonova pazba vymenit jednoducho za hociaku inu v stale AR.
- Seriova lista montaze je bez sklonu a trosku vysoka (pri 110BA je sklon 20MOA). Ale v kombinacii s kvalitnou a nizkou jednodielnou montazou je to OK. Pripadne sa da zohnat klasicka lista so sklonom, ale to uz nevyzera tak Tacticool.
- V serii je montovana ustovka.
- Zasobniky su prebrate z AI, takze aj cena novych je prijatelna.
- Pazbicka vymenitelna za hociaku inu v style AR. Ak nevyhovuje seriova, da sa dokupit hociaka ina.


Ja som s tou mojou strielal max 500m, tak neviem povedat ako by isla na 1km. Gule som pouzival 178gr A-Max a prach N540.

Keby twist 1:10 bol zly, tak by ho Savage nedaval do vsetkych svojich pusiek.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

netreba zabudat ani na jednu postatnu vec - Savage ma vacsi objem vyroby ako Rem - vacsia predajnost.

U nas je ta znacka troska neznama, viac sa preferuje Rem, ale inde je to inak
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

A nakonec nám to všem nandá pan Říha s CZ550 :-)
Promiňte za off topic :-)
Já jen, že to už pak není o flintě.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Suhlas s Veritasom...malokto pozna Savage ako sportovu zbran...vela mladych chlapcov pozrie net a vsade vidia Remi s hrubou rurou a uz chcu rychlo kupovat snajpu, a o "superstrelcoch strielajucich na kilo na cloveka v iducom aute" je plno americkych filmov. Ja este nejake dva roky dostrielam s Remim a potom si nadelim nejaku paradicku na stare kolena. A viem, ze to nebude ani Remi,ani Savage.
BTV: aj Remi ma svoje pre a proti, nevychvalujem ho pred Savage, je to podla mna v rovnakej kvalite. Pozri vysledky DPS ako ide AKI-mu so 700-vkou, a to ta nema vela uprav, aj nedavno v standarde chlapci pekne isli so 700-vkami na kilaku. Su to pusky, ktore treba "vyobliekat" aby sa s nimi pohodlne strielalo. Ale zase co by sme chceli za tie peniaze... za tych par stovak z toho Kelbly nevycarujeme...I ked niekedy sa podari
dat rozptyl ako s BR specialom.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Můj názor je, že 24 palců v 308 win je na kilometr poněkud málo, neříkám, že tam nedostřelí,otázkou je, jestli tam dostřelí v požadované přesnosti 20x po sobě během 10 minut, otázkou je zda tam dostřelí po vypálení 2000 ran, otázkou je, nakolik bude dosažena požadovaná přesnost při měnících se atmosférických podmínkách.
Jde o drobnosti, ale když se sejdou najednou, může to představovat v součtu větší chybu než u zbraní s laufem 26 nebo 28 palců.
TRG 22 ma lauf s twistem 11"
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

TRG 22 ma lauf s twistem 11"[/quote]

To je pravda a bohužiaľ aj TRG 42-ka v ráži 300win.mag...keby malo 1:10, tak je už pomaly na ceste k novému majiteľovi, do mojej skrine. Takáto maličkosť, ale dôležitá a bolo po kúpe nového člena do domácnosti. Tak už je na ceste iba nová pažba na pušku, a Choate Ultimate Sniper stock: http://thefiringline.com/forums/showthread.php?t=378407 ide za pár dní do rubriky: Predám.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Millos ja nehanim R700. Su to vynikajuce zbrane. Ja len hovorim o tom ze 95% strelcov co si kupia R700 si ju potom upravuje. Hlavne menia pazby, atd. Sam vies ze dobra pazba nieje lacny spas.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Ja viem, Remi a Savage radím do jednej kvalitatívnej úrovne...a tie pažby, to je pravda. V tejto cene zase nemôžme čakať na tých puškách pažby za 1000 dolárov.Blbec, že som rovno nekúpil McMillan, teraz robia amíci problémy so zásielkou, nemám chuť si to preposielať cez známych v Kanade a potom sem... tak som to zrušil a rátam, že asi zajtra mám doma pažbu GRS long range. Ale aj tak mi pije krv štipľavá ráž 7mm Rem.mag v Sendere, známy to ide na jar kúpiť, tak snáď to vyskúšame v Senici na jar..
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Chlapi, potrebujem vedieť o tejto zbrani všetko mimo TTD, tie si som si našiel na nete. To znamená užívateľské vlastnosti rozhodujúce pri kúpe : aký má alebo majú tieto zbrane sústrel, chod záveru a jeho vôla, vkladanie a vyberanie zásobníka, podávanie nábojov do komory (hlavne pri rýchlom opakovaní), vyťahovanie nábojníc z komory, chovanie sa pri výstrele, účinnosť brzdy, maximálny OAL nábojov do zásobníka, práca spúšte, aké sú prípadne recenzie na použité hlavne, spôsob jej výroby konečnej finalizácie, v neposlednom rade vhodnosť použitia na streľbu do 700m prípadne na 1000m. Opracovanie a tvar som si ohmatal, takže s tým by nebol problém. Nastavenie pažby neviem posúdiť nakoľko tam nebola osadená optika. Ešte niečo, asi po koľkých výstreloch na terč (kvôli časovému odstupu) v rade za sebou je badať väčší sústrel. Celkove zhodnotenie pomer cena-vlastnosti. Prípadne iné poznatky - dostupnosť ND atď.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

myslím, že kvalita odpovídá ceně, vhodnost ke střelbě na 1000 m je vzhledem k ráži 308 win diskutabilní.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

podes napísal:... asi po koľkých výstreloch na terč (kvôli časovému odstupu) v rade za sebou je badať väčší sústrel. ...
Nechcem tu byť za "grammar nazi", ale podľa mňa sústrel je obrazec zásahov na terči, ktorý vznikne postupnými výstrelmi jednotlivých hlavní viachlavňovej zbrane pri rovnakom zamierení. Obrazec na terči, ktorý vznikne viacerými výstrelmi z jednej hlavne zbrane pri rovnakom zamierení sa nazýva rozptyl. :?
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Igrlik, beriem na vedomie, samozrejme že som myslel rozptyl. Ďakujem za upozornenie, aj to sa stáva.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"