7rem.mag vs 300wm

vigorous_merkle

Príspevok od používateľa vigorous_merkle »

Ďakujem za odpoveď.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Dnes som bol nastreliť novú tikku t3 varmint 300wm, optika SB PMII 5-25x56 montáž spuhr 20,5 moa, lišta 20moa a úsťová brzda.. Použil som poľovné náboje geco 11g teilmantel, poloplášťová strela Vo 955ms podľa výrobcu. Minul som spolu 12 nábojov, z toho 7 na celkový nástrel a 5 na potešenie v rozptyle. Strieľal som rozptylový test na modrú lepku na bielom papieri. Priemer lepky je 20mm. Prvou ranou som zasiahol lepku na 10h na okraji. Ďalšie štyri išli na 5h do jedného miesta. Zostala tam asi 1cm diera plus tá jedna na 10h. Celkový rozptyl cca 20mm. Som zvedavý, aký rozptyl bude mať tá puška s kvalitným prebitým terčovým strelivom Hornady Amax, alebo berger VLD. Na tom pôvodnom nastreľovacom poloplášťovom strelive na špičke bolo vidno riadne nerovnosti a hrbolčeky v tom olove. Som vážne zvedavý ako to pôjde. Zatiaľ som spokojný, ide to lepšie ako to šlo s mojou 6,5x55. Tam mi prvých 200-300 nábojv liatalo skoro 8 cm. Potom sa to upravilo a išlo to super aj tam. A čo sa týka optiky tak s tým náklonom 40moa mám nastrelený puškohľad, a po vynulovaní na 100m vie klikať 260cm /26mrad/ takže teoreticky sa dá strieľať bez prenášania do 1800m. Samozrejme že vychádzam z teórie podľa balistického softvéru a aj to už budem na hranici 300ms. Apropo, ten spätný ráz nebol taký ako som čakal. Čakal som väčšiu šupu. V každom prípade tam musí ísť iná pažba, tá pôvodná je absolútne nepohodlná s tým vysokým puškohľadom.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Ivo, to si strielal bezne polovne strelivo...skus naslapat A-max 208gr na nejakych 910m/s a uvidis co je supa z tristovky. Je to "citelne" aj pri mojej 9kg puske. Sice tolko z tvojej hlavne nevytiahnes, ale kopanec ta potesi. Ja to frkam bez ustovky, ved to vlastne vies.
To polovne Geco poznam, strielal som ho z polovnej gulovnice, tiez v 300wm, slo pekne...len polovne strelivo samozrejme nie je vyhnane ne vysoke vykony, lebo sa pocita aj s kratkymi polovnymi stucmi, automatmi...a bolo by to ako plamenomet. :mrgreen:
Buduci vikend podam info aj ja, dufam ze novy Krieger bude sypat "jednou dirou" ako hovori nas kamarat spolocny z Liberca.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

sentinel:
100m?
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Áno, 100m. Musím ale pozháňať dobré gule a aj nábojnice. Asi nakúpim strelivo hornady, aby som získal už naformátované nábojnice na moju komoru. A skúsim tam dať niečo ťažké od amax alebo berger vld-ht tak do 220-230 grs. Potom to otestujem na 500m a s pozitívnym vysledkom pod ho na lr1400m vtsu a potom na longshot2016 :-)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Hlasim sa ako prvy na odkupenie tych tazsich striel (220-230grs.) keby ti nahodou nesli z toho stupania...
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Tie ťažké strely ak budú, tak najprv kúpim po sto kusov. Urobím najprv testovací nástrel, a keď pôjdu dobre tak zoberiem viac /500-1000ks/.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

VLD 210gr su pomerne dostupne, ale maju nizsi BC ako A-max 208gr. S 230gr Bergrom pri tej kratkej rure budes na 1400m myslim pod zvukom...nechce sa mi to uz teraz pozerat v programe.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Ako píše Lovec, Tikka tie ťažké strely neutiahne s 1:11, veď sa to preberalo na stranách predtým, oni ti síce môžu ísť dobre za ideálnych podmienok na 100-300 m, ale na LR sú nevhodné v danej puške.. A Miloš tiež napísal dobre, že továreň je taký Light.. pre nadupane navazky isto potrebuješ inú pazbu, lebo ľahká Tikka bez brzdy v 300vke na tercovku.. uff
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Pustil som ďalších 38 nábojov na ďalšom tréningu, a potom ešte raz na ďalšom 40 kusov. Trošku som to posral, lebo som rozobral pažbu od železa, potom zložil a už som neutiahol na ten pôvodný moment. A pokašľal sa mi sústrel. Už to neni skoro jedna diera. Po zložení to bolo cez 5cm, ale postupne sa to upravuje. Sadá si to do seba. Dnes som na 400m urobil s tým strelivom okolo 10cm rozptyl. Už som našiel aj úroveň poklesu. Zas sa mi začínajú zoskupovať skupiny zásahov. Pažbu mám zatiaľ stále v štádiu riešenia. Už iba potrebujem navrstviť predpažbie do šírky a opracovať z vonkajšej strany. Od minulého týždňa mám pažbu vyrezanú, zrazené približné hrany, na hrubo opracovanú opierku, vyfrézovanú poldrážku na hlaveň a vyfrézované uloženia PZ. Kým opracujem pažbu a uložím púzdro záveru do bedingu tak budem mať vystrelenú aj prvú 100-vku nábojníc z mojej komory a pomaly už začnem laborovať poriadne strelivo. Prvé vyskúšam amax208. Apropo, po tých 40 ranách už je cítiť že 300-vka je naozaj 300-vka. Jedna vec je komfort pri streľbe, ale naozaj mierenie s tou pôvodnou pažbou pri montáži s náklonom 40,5moa, priemerom objektívu 56 a lomením pažby je fakt dosť zúfalé. A tá bodka mi tiež nie je sympatická. Už aby som to mal podľa mojich predstáv. Ešte tak týždeň, možno dva kým to bude dorobené bez povrchovky.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Pažba urobená, spravený bedding a prvý pretek za puškou. Vystrieľané tretie miesto na long-range do 1400m. Ešte to musím dať do farby. Len ma trápi že budem musieť vymeniť bipody haris za nejaké iné. Pri harisoch sa pri výstrele uvoľňuje kotviaci šrób bipodu a v okolí toho šróbu-očka mi praská drevo. Budem musieť prejsť na pažbu s tŕňom vpredu. Niečo podobné ako je riešená pažba AI. Ale konfort streľby s novou pažbou sa ani nedá porovnať s pôvodnou originálnou. Puška neskáče, spätný ráz v pohode. Asi na 20-30 výstrelov som mal dole úsťovku, ale bol to boj aj napriek lepšej pažbe. S úsťovkou je to v pohode.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"