Výmena sniper hlavne

peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Mal by to robit pan Ludovit Remenik. Poznate niekto? Pripadne nejake skusenosti s jeho pracou. Ci uz vlastne alebo aspon z pocutia? Nebude to uplne najlacnejsia sranda, tak by som to rad nechal urobit nejakemu skusenemu puskarovi.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Videl som strielat niekolko pusiek od uvedeného pana Remenika. Chalani boli s tym velmi spokojni a aj mne sa to pacilo. Zbrane boli odskusane a co viem, tak nepusti von zbran, ktora nedosahuje jeho pozidavky na rozptyl. A tie ma velmi vysoko nastavene. Kvalita spracovania bola z môjho pohladu tiež na vysokej urovni. Osobne ho odporucam. Ale je to uz predsa len pan v pokrocilejsom veku, tak netusim ako prijma objednavky.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Takze nejde tu o pokrocilejsi vek, Ludo je stale "svihak" :mrgreen: , objednavku prijme, len je casovy problem s dodavkou, kedysi davno robil s Lotharom, po reklamaciach zacal nakrucat vyborny Krieger, tam su ale vybavovania+dodavky bezne aj do 2rokov ako mi spominal, tak teraz robi A.Bixna. Kvalita zhodna s Krieger. Striela to vynikajuco. Ako pise Lovec, Blasery s jeho robotou sa medajlovo umiestnuju. Myslim, ze my s Lovcom sme boli pred rokmi medzi prvymi zakaznikmi, co menil rury na sutaze Long range, mali sme LW, Krieger, dali sme si aj svoje...a spokojnost s pracou. Urcite nie sme jedini.
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Tak dnes som si odbehol 220 Km a odniesol svoje Sendero k p. Remenikovi. Hlavnovina od Bixa je podla jeho tvrdenia o trocha kvalitnejsia ako Krieger. Na moj kaliber mal hlavnovinu skladom. Nerezove prevedenie a stupenie 9,33. Snad to stupanie bude k mojim 190 SMK strelam OK. Dohodli sme dlzku a priemer hlavne. Mala by to byt v podstate rovna rura s priemerom 23,5mm. Samozrejme v mieste komory bude priemer vacsi. Nechal som mu aj puskohlad s montazou aby si to vsetko po zmontovani a osadeni optiky so sucasnou montazou navzajom nejako nevadilo. Na konci hlavne bude zavit na ustovku M18x1. Vsetko by malo byt hotove do jedneho mesiaca. Zabehovat hlaven si budem podla jeho instrukcii sam. Popravde uz sa neviem dockat.
Dam potom report ako to dopadlo.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5135
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ak to bude slúžiť prevažne na terčovku a nie na vláčenie po kopcoch, tak osobne by som na priemere ústia pridal. Aspoň na 25mm. Dĺžka laufu koľko len polotovar dovolí.
300WM spaľuje kvantum prachu, lauf by mal mať čo najväčšiu tepelnú kapacitu. Počínajúc komorou by som nechal 15cm valec v plnom priemere (počítam okolo 30mm), potom kuželovite stenčovať až k ústiu, kde by to malo 25mm. Výstrel z takej rúry je o výrazne o inom, ako streľba z fabrického Sendera (bez ohľadu na použitú brzdu).

Edit: a nechať si predviesť zatvorenie záveru s mierkami GO a NO-GO.
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Ako presne vyzera taka skuska zatvorenia záveru s mierkami GO a NO-GO?
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Aj ja sa chystám na výmenu hlavne, takže by som tiež rád vedel aké sú to mierky alebo prípravky.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ku kazdej razi existuju mierky oznacene "GO" a "NO GO" , maju tvar naboja danej raze, lisia sa rozmerom radovo v stotinach
napr https://www.brownells-deutschland.de/HE ... -184000036
mierka GO musi vojst do komory a zaver sa musi dat zavriet
s mierkou NO GO sa zaver nesmie dat zavriet

ak neplati prve alebo druhe = nieco je zle
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5135
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Presne tak.
Pretože niekto si to môže zľahčiť takým spôsobom, že vezme fabrický náboj a ten použije ako GO a zavrie ho do komory. Následne na dno nalepí tenký pliešok +0,2mm a to použije ako NO-GO. Výsledok je diplomaticky povedané tristný. Potom sa pri prebíjaní presného náboja môžeš aj poyebať, lebo ladíš dĺžku na stotiny milimetra, ale patrón ti lieta v komore ako hovno v hajzli. :wink: :cry: :roll:

Edit: NO-GO sa môže dať zavrieť tak max. do polovice uzamykacej dráhy záveru, ak to bude menej, tak ešte lepšie.
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Tak skoda, ze som to nevedel skor. Bol by som sa ho na take detaily spytal. No nic, uvidim ked si pojdem pre pusku, ze co mi povie, ked ho poziadam o takuto skusku novej komory. Daju sa niekde v nasej krajinke take mierky kupit? Tipujem, ze by to nemusela byt draha zalezitost a v pripade nutnosti by som si to vedel hned na mieste skusit sam.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5135
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

To rieš hneď teraz, nie až keď bude hotovo.
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

OK, tak p. Remenik ma uistil ze mierky na dany kaliber samozrejme ma a nebude problem si to vyskusat. Dokonca to vyzera, buduci tyzden bude vsetko hotove.
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Tak puska je uz doma. Zatial este neodskusana. Spracovanie vyzera celkom OK, aj ked mal by som minimalne jednu vyhradu k samotnemu spracovaniu vonkajsej kontury hlavne. Ale zistil som to az doma, tak som to nateraz nechal tak. Volnym okom sa to v podstate zistit neda a dufam, ze na presnost zbrane to nebude mat vplyv. O co presne ide zatial nebudem opisovat. Uvidim ako bude puska strielat a potom sa uvidi. Co ma trocha prekvapilo je, ze ustie hlavne nieje zahlbene. To znamena, ze ma ostre hrany. Samotne celo hlavne je skosene pod par stupnovym uhlom az k vyvrtu, ale ako som spominal, vyvrt zahlbeny nieje. Puskar tvrdil, ze tak to ma byt. Ja som bol doteraz na puskach co som mal alebo videl zvyknuty, ze aj vyvrt bol vzdy jemne zahlbeny. Tak neviem...... Co sa tyka odskusania head space kalibrom go a no go, tak k dispozicii bol nakoniec len kaliber go. Zaver s nim isiel zavriet dost natesno a aj po spusteni spuste nemal zaver absolutne ziadnu volu, tak si myslim, ze s no go kalibrom by zaver zavriet neslo. Ale overim si to az ked budem mat vlastne kalibre. Ak by bol zaujem, tak sem dam aj foto.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5135
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Daj, nech sa pokocháme.
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Takze takto to vyzera. Na cistenie mi puskar odporucil Bore Tech Eliminator. Pouzivate niekto?
Prílohy
IMG_8892.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"