Výmena sniper hlavne

sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Výmena sniper hlavne

Príspevok od používateľa sentinel »

Zakladám túto tému pre všetkých strelcov na dlhé vzdialenosti, ktorý sa chystajú meniť hlaveň na dlhej zbrani z akéhokoľvek dôvodu. Tí čo s tým už majú skúsenosti podeľte sa s nami ostatnými. Myslím si že každého z nás bude zaujímať dostupnosť hlavní, odporúčaný výrobcovia a odporúčania na dobrého puškára. Prípadne aj negatívne skúsenosti alebo varovania pred samozvanými odborníkmi. Tak isto sem môžete nahodiť aj nejaké prípadné legislatívne poznámky, komplikácie.
alen
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 9 years 5 months

Príspevok od používateľa alen »

Pred rokmi som podľahol reklame a kúpil REMINGTON 700 VTR. Nestrieľala zle, ale vlastne ani moc dobre.Pažbu mala sériovú, plastovú, ktorá nebola pevná, to bol dôvod na výmenu. Kúpil som za smiešnu cenu použitú, ale dobrú pažbu z REM POLICE, tá presnosť sa výrazne zlepšila. Medzitým som kúpil TIKKU T3 varmint, a začal som uvažovať o prestavbe Remingtonu na iný kaliber, nakoniec som sa rozhodol pre 6mm norma BR.
Hlaveň som objednal Lothal Walthera, /dnes už ľutujem že len 600 mm dlhu/.
Pôvodná hlaveň musela na policajnú expertízu, mal som menšie problémy, lebo hlaveň nemá sériové číslo, tak mali policajti problém, ako vystaviť povolenie na zničenie hlavne, ale sa to po pozitívnom prístupe z ich strany sa všetko vyriešilo. Po expertíze musel ísť puškár osobne prevziať zbraň z polície, mne už do ruky nedali, takže pozor, ak máte puškára z ďaleka !!!
Najväčším problémom bol a je výstružník v tom kalibri, prvý puškár ešte stále čaká, vraj USA, druhému sľúbili výrobu v Čechách. Medzitým zničil pôvodnú hlaveň ,novú mám nahrubo opracovanú a čakáme.Hrúbka hlavne bude 22 mm, dlžka 600 mm.
Spúšť dáme Bix´ n Andy,
Ak bude hotová, dám sem ďalšie skúsenosti.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Registered for: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

no ja podobne - výmena laufu na mosine... Viem, nieje to sniper :D Ale tá tortúra... Cajti ani počuť, že to sa nedá a blábláblá, argument "lebo chcem" im bol podozrivý, po dlhej debate sa ukľudnili a flinta šla na balistiku. Tam na moje prekvapenie zistili že som s tým nikoho nepleskol, flinta putovala k puškárovi (Milan Krutý z Malženíc). Hlaveň je od p. Kunu z ČR, riadna rúra. Boli debaty či ju nechať fest ťažkú alebo kanelovať, rozhodli sme sa ju nechať ťažkú (tuším 27mm), a ona je fakt ťažká :) Každopádne všetko bolo bez problémov až na debatu s orgánmi, to bol pôrod. Foto flinty je v Mosinovom vlákne.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

panstvo mam jednu otázku pri výmene hlavne by ste preferovali "rovnú rúru" alebo "tvarovanú"(k ústiu zúženú) pripadne kanelovanú ....... samozrejme že estetické hľadisko ma nezaujíma :D
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Osobne preferujem "rovnu ruru" bez kanelacie alebo zuzovania. Pri tychto ukonoch ide o zasah do struktury materialu a moze to sposobit vela problemov pri strelbe. Najma vtedy ak zbrojar to neurobi ako ma. (Aj majster sa moze utnut!). Okrem toho na ucel sportovej strelby na strelnici ti nejake tie kilecka poriadnej "rury" nehraju skoro ziadnu rolu. :|
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

rovnou, co nejdelší, kdyby to nechodilo můžeš krájet dle libosti.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

moja chyba zabudol som par malickosti.

je to jedna z možnosti len to by zostala po celej dĺžke 35mm (priemer puzdra) dĺžka bude 700mm takže to by mala len hlaveň cca 6,2 -6,5 kg :)

určenie pušky by bolo 300m možno občas (1-2x) za rok by som vybehol na "kilak" ale len tréning :mrgreen:

premýšľal som nad niečim takýmto :
Prílohy
lh.png
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

K tej hlavni. Preferovali by ste nerezovu alebo radsej uhlikovu ocel? Nejde mi o odolnost voci poveternostnym vplyvom, skor ma zaujima zivotnost a presnost hlavni z tychto materialov. Este taky detai, carbonova ocel je uhlikova alebo je to nejaky iny druh ocele ? Dik za vase nazory.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Kefalin, ako sa po anglicky povie uhlik?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

peto454 napísal:K tej hlavni. Preferovali by ste nerezovu alebo radsej uhlikovu ocel? Nejde mi o odolnost voci poveternostnym vplyvom, skor ma zaujima zivotnost a presnost hlavni z tychto materialov. Este taky detai, carbonova ocel je uhlikova alebo je to nejaky iny druh ocele ? Dik za vase nazory.
Športové mám všetky nerezové... lebo s nimi nie je taká oštara, čo sa týka údržby. Uhlíková by mohla mať vyššiu životnosť v závislosti od kvality použitého materiálu. Presnosť bude úmerná kvalite vývrtu a komory. Ak budem znovu meniť, tak znovu za nerezovú. Každému podľa jeho chuti...
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Roman v pohode. Ja len ci tym amici nemyslia nieco ine. Na material hlavne sa pytam lebo pozeram po dalsom Remingtone 700 a vyber som predbezne zuzil na 700 XCR Tactical alebo 700 Long Range. Obe maju celkom fajn pazby, rovnaku dlzku hlavne + v danom kalibri rovnake stupanie. Vyzera, ze aj hrubka hlavne je rovnaka, ale to si este overim. Hlavny rozdiel je v oceli a samozrejme v cene. Nerezova je podstatne drahsia. Tak pred tym ako spravim konecne rozhodnutie chcem vediet nazor skusenejsich.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

samozrejme je potrebne si uvedomit, ze pojem "uhlikova ocel" je znacne siroky detto "nerezova ocel"
tych tried, druhov a verzii ocele je viac nez si bezny uzivatel uvedomuje
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Trošku oživím tému.
Silne uvažujem o výmere hlavne z dôvodu prechodu na 6,5 Creedmoor. Poraďte, aký je najlepší, prípadne ideálny twist pri 700mm hlavni pre streľbu do 700m, maximálne 1000m. Strely o váhe okolo 140grs ± niečo. Hlaveň nerez, alebo klasiku pri tak max 500-600 ranách ročne? Tý ktorý strieľate podobnou muníciou , aký Max OAL nábojov máte?
Je lepšie si objednať hotovú hlaveň, alebo polotovar a nechať to na zbrojára?
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Mate niekto skusenosti s hlavnami od BixnAndy? Chcem dat menit hlaven na svojom sendere a hlaven od tohto vyrobcu je jedna z mala moznych moznosti.
Ak niekto ma nejaku skusenost, dajte vediet.
dik
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Polotovar nebude zlý, otázka je, že kto ti bude robiť finálnu podobu laufu vrátane komory.
Blasery, ktoré majú hlavne od neho strieľajú vynikajúco.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"