Cim je sposobena nepresnost strelby...

elvisko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 10 years 1 month

Cim je sposobena nepresnost strelby...

Príspevok od používateľa elvisko »

Nazdar borci.

Potreboval by som nejake rady, cim to je.
Mam 300wm CZ 550 medium. Skusal som to nastrelovat na 100m ale nejak mi to vzdy rozhadzuje. Myslim tym 5 ran v rozmedzi 10cm kruhu a to sa mi zda moc. Je pravda, ze mam tam optiku Hawke 2,5-12x50 na klapkovej montazi a nie je podlepena, cize moze to byt aj tym, alebo strelivom, ale skusal som aj remingtony aj ceske aj hornady, ale vzdy to bolo cca rovnake. Strielal som aj lezmo aj v sede aj zo stojana, ale nemalo to nejaky velky vplyv, cize traslavymi rukami to asi nebude. Mam teraz prebijane strelivo impalu, ale este som ju neskusal, tak neviem. A preto by som chcel vediet cim to moze byt. Ja som vybral 3 moznosti.
1.) puskohladom a ze nie je podlepena montaz
2.) strelivom
3.) puskou
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

4.) strelcom

;)
elvisko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa elvisko »

myslel som aj na tuto moznost, ale ako som uz pisal strielane bolo z roznych poloch a aj zo nastrelovacieho stojana a strielali 3 osoby, cize tuto moznost som vylucil, aby to bolo strelcom :)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

elvisko
strielali 3 osoby, cize tuto moznost som vylucil, aby to bolo strelcom
To si mal pripojiť ako info tiež...

Neviem, ako iní strelci robia, no ja som vždy nejak začínal najprv na kratšie vzdialenosti strieľať a postupne predlžovať...či dlhá a či krátka zbraň.
elvisko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa elvisko »

Ved jasne, to robim aj ja, ked prvykrat zastrelujem. Len to uz mam za sebou, dostal som sa na 100m a dalej nemozem ist lebo sa nemozem dostat na pekny sustrel. To aj z gulobrokovej kozlice 7x57 som nastrielal lepsi sustrel na 100m s ceskými ako s tou 300wm. Tak neviem ci sa mam pustat do vymeny montaze za pevnu a skusit tam osadit kvalitnejsi puskohlad, alebo sa mam na to vykaslat a poriesit inu zbran. Ta 300 kus viac kope, tak som myslel, ze ci nahodou nepohne milimetrik s puskohladom pri spatnom naraze a ide to inde. Este BDW strielane nebolo len v jeden den ale spolu asi 8 dni. Aj hned po sebe aj sme cakali po kazdom vystrele, aby trosku vychladla.Ale nikdy sa nepodarilo dat to vsetko k sebe. Problem je v tom ze co vystrel to inde, raz doprava raz dolava inokedy hore a doprava a tak vzdy dookola. Este musim skusit tie prebijane, len nejak nebolo casu, preto som to tu zavesil, ci s tym nema niekto podobne skusenosti.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Určite by som si skontroloval vývrt hlavne ...
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Zhod puskohlad a skus cez pevne, eliminujes chybu pusky.
Predpazbie mas volne? Nedotyka sa hlavne?
Myslim ze chyba bude v montazi/puskohlade.

Skus postupne na skusku povymienat a problem najdes.

Mne ked takto cestovali zasahy na malorazke, tak som mal vadny puskohlad.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2913
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Ako píše Pena. Skontroluj vývrt, či nemáš náhodou poškodené ústie hlavne.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

3.) puskou

Zisti si aky mas twist hlavne, potom na forach (WF, lovuzdar, strelectvi, ...) pozri aka je vhodna strela pre twist a dlzku hlavne aku mas ty. Najdes to povecsinou v sekciach o prebijani 300WM. Ak budes mat vhodnu vahu a typ strely skus par vyrobcov. Kazdy z nich dava iny doraz na konzistentnost navazky co ma priamy vplyv na vyslednu presnost. S niektorymi "nevhodnymi" nabojmi to skratka bude flusat aj ked urobis co chces. Skor ci neskor najdes co tvojej flinte chuti.

2.) strelivom

asi jasne s prispevku hore

1.) puskohladom a ze nie je podlepena montaz

Hawke uvadza "all caliber rated" takze 300WM by mal zvladnut nebude vsak ani prvy a tusim ani posledny ktory mal problem s paralaxou o ktorom viem. Ak mas moznost zhod ho dole a daj na inu flintu a skus, tvz BOX test ti povie aky je. pri montazi neuvadzas aka je takze tazko posudit jej kvality ale problem moze byt aj v prevedeni instalacie puskohladu na montaz. Su kruzky lapovane? Aky krutiaci moment si pouzil pri dotahovani? ... Staci ak si moc silne dotiahol skrutky a mas problem, pripadne pokazeny HAWKE. Ak si to nerobil prvy krat a vies ako a co,tak tu problem nebude.

K vazdom pripade bez montaze, len cez pevne mieridla by si mal, pre tebe konfortnu vzdialenost, vediet natrelit uspokojivy vysledok inak moze byt problem s puskou pripadne jej zostaveni priamo vo vyrobe. Zle osadena pazna, problem s komorou, zaverom, hlaven, ...

Drzim palce.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

jen upozorním, že hledání laborace pro tuto ráži je poněkud těžší než jiné.
Jak psáno výše, nejdřív twist, pak gramáž kule, podle toho, pak navážku.
Samozřejmě předpokládám že je železo a montáž s optikou OK:
Zkus střelit z něčeho jinýho.
Na 100 m by se měly 3 rány aspoň dotýkat.
elvisko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa elvisko »

Hlaven je plavajuca a pri strelbe ju ani nikdy o nic neopieram, cize kmitanim by to nemalo byt.
Twist je 1:10 a strely boli vzdy 11,7g myslim u fabrickeho streliva. Tie prebijane su o cosi lahsie 8,4g
elvisko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa elvisko »

Montaz a ani puskohlad som ja nemontoval, cize to je mi to tazko posudit ako to je naskrutkovane
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

poziadaj niekoho co sa zbraniam a strelbe naozaj rozumie a vie posudit stav zbrane, optiky, montaze, kvalitu streliva a vystreli par ran na 100 metrov. Hladaj hlavne medzi long range strelcami, maju vela skusenosti a vedomosti co sa tyka skladania zbrani a prebijania streliva a urcite sa chyba najde. Takto na diskusii mozeme naozaj iba tipovat, moznosti je velmi vela. Uz som zazil strelcov co kupili vykonne zbrane a tesne pred vystrelom zatvorili oci, mozno si to ani neuvedomovali, lebo vedeli ze bude kopanec. Cize chyba tam v zbraniach urcite nebola

Pises 300wm je to vykonna raz a "lahka" lovecka puska cize su tam pri vystrele poriadne spatne razy. ja tipujem montaz a jej uchytenie
elvisko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa elvisko »

Ano mas pravdu, kopance su tam kvalitne. Ale da sa to vyriesit ustovkou, komu to velmi prekaza. Ja to mam hlavne ako lovecku pusku, cize tych par kopancov sa da zvladnut, ale jasne ze po dni na strelnici bolo modre plece :) No nic, skusim to dat jednemu manikovi, ktory by sa tomu mal rozumiet. ked to nepomoze, tak asi pojde naspat do trezora.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Ak strieľalo viac strelcov tak to chybu strelca dosť eliminuje. Ja by som tiež zhodil puškohľad a skúsil cez pevné resp. s iným odskúšaným sklom čo máš po ruke. A samozrejme vývrt, ale to by nemal byť problém zbadať voľným okom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"