Aku pazbu zvolit na zbran

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Aku pazbu zvolit na zbran

Príspevok od používateľa Adrian »

Zdravim Vas pani. Potrebujem poradit ohladom vyberu pazby.
Zbran Tikka T3 Varmint v kalibri 6,5x55 SE.
Uvazujem o vymene tovarenskej pazby, ale mam mensiu dilemu, ze co zvolit. V hre je pazba od GRS, samozrejme bude do nej treba spravit bedding. Druhy kandidat je chassi MDT LSS-XL a pazba MDT Skeleton.
Co by ste mi poradili. Co je vhodnejsie, lepsie, pripadne mate iny nazor ohladom vyberu?

Vdaka za rady.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Ahoj Adriane, taky jsem takto přemýšlel a po prozkoumání obou dvou pažeb (LSS-XL a GRS) jsem vybral GRS Berserk. Má bedding. Povolíš 2 šrouby a vyměníš pažby. Vyjde levněji než LSS-XL. Má lepší ergonomii. Používá standartní 5ti rané zásobníky Tikka. Ta pažba LSS-XL je sexy, neokoukaná ale k tomu šasi (16000,- Kč) potřebuješ pažbu (9000,- Kč) a MDT zásobníky (2000,-/kus).
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ja uvazujem medzi GRS long range a LSS- XL.
GRS v tomto prevedeni mam na jednej z mojich pusiek a som spokojny. Zaujima ma vsak, ci LSS nie je trochu lepsia volba. Je kovova, tazsia, tym padom by to mohla byt aj stabilnejsia pazba. Nemal som to vsak v rukach, tak zhanam informacie. Ono to ani tak nie je otazka financii, dolezitejsie je ci to LSS ma vyraznejsie vyhody oproti GRS.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Přišlo mi, že to hliníkový předpažbí u LSS-XL je takový slaboučký na to, že jsou tam uchycený Harrisky ale je to jen subjektivní dojem. Ale anatomicky je na přesnou střelbu vhodnější ten GRS Berserk.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Berserk je plastovy a netvrdil by som ze nepotrebuje bedding , a ked je otazne ci by tam vobec drzal na tom plaste .

Adrian : co sa tyka pevnosti tak GRS Long Range je daleko pevnejsia pazba ako Berserk , staci stlacit predpazbie na GRS Long Range a Berserk a hned zistis co je pevnejsie... podla mna na tercovu strelbu je lepsia GRS Long Range , Berserk mi pride viac lovecka pazba :)
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Ano Berserk je plastovej. Ale uložení je sklolaminát. Nepotřebuje bedding. Někdo je holt blázen a co neutopí v pryskyřici tak není přesný :-) Remina, Tikka, Savage jsou v základu taky plast, nemají bedding a jsou rozhodně horší než Berserk. Ve finále já teda když zmáčknu i svojí AI AX 338 tak se taky hlaveň pohne. Rozhodně je to skvělá pažba s komfortním anatomickým úchopem. Střílím s tím nějakou dobu a můj kolega taky. Chce to osahat než to koupíš.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Trochu to tu ozivim.
Chtel bych se zde zeptat, kdo z vas ma pazbu od Slovenske firmy LARSCHASSIS?
Zajima me predevsim ta kompozitova pazba vystuzena skelnymi vlakny. Podle vseho by to melo mit Pillar bedding. Nechaval si nekdo tu pazbu delat pro CZ 557 Varmint?
Za kazdy nazor, zkusenost budu vdecny.
Diky.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Ano, presne toto. Chci si koupit CZ 557 Varmint a dat na to tuhle pazbu. D firmy jsem psal, odpovedeli okamzite, ze udelaji jakoukoliv pazbu, ro jakoukoliv pusku, ze staci poslat puvodni pazbu a podle ni udelaji novou. Cena je dobra, takze do toho asi pujdu. Jen se chci jeste zeptat, jestli ji uz nekdo zde ma, aby napsal jak je s ni spokojeny. Je jedno, jestli ji ma na Removi, nebo Tikke.
Bombur
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 2 years 10 months

Príspevok od používateľa Bombur »

Chlapi, kedze sa tu davno nic o pazbach nepisalo, tak to ozivim. Kupil som si tikku t3x varmint, striela fajn presne, ale je tu ale. Po par vysstreloch som v krci, lebo sa neviem za povodnu pazbu poskladat, a tak sa obzeram po nastavitelnej. Celkom sa mi pozdava pazba Grs bifrost.. Da sa nastavit vsetko co treba, je to kompozit, a pritom aj celmom slusna cena. Rozoberal sa tu hlinik, plast, ale o kompozite takmer nic. A ten bifrost mi pride taky ergonomickejsi ako od larsu. Tak, ak niekto ma , tak moze nieco napisat.
Samosato
občasný prispievateľ
Príspevky: 19
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa Samosato »

Mám bifrost na tikke ak si okolie Trnavy kľudne si to môžeš skúsiť na strelnici...
Bombur
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 2 years 10 months

Príspevok od používateľa Bombur »

Dakujem za ponuku, som kusok od Nitry, takze nemam to daleko. Ale uz som objednal a do stredy by mohla byt doma. Ked to poskladam, pojdem niekedy vyskusat. Este raz, vdaka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"