Cheyenne Tactical (Chey Tac) M200

elegant_panini

Cheyenne Tactical (Chey Tac) M200

Príspevok od používateľa elegant_panini »

....Zdravim..nema niekto skusenosti s touto uvedenou zbranou..(vizualne :D .. sluchove popripade hmatove?)...da sa niekde si ju ohmatat..popripade zohnat?..diki :lol:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

mark wahlberg s nou vo filme zostrelil vrtulnik.
elegant_panini

Príspevok od používateľa elegant_panini »

luke napísal:mark wahlberg s nou vo filme zostrelil vrtulnik.
..:D :roll: tak za 1 to nebola ona..:D..a za 2..:D..myslel som niake osobne skusenosti.... :lol: ale ako odpoved beriem..:D


edit electron: necitujte prispevok nak tory chcete reagovat a predchadza vasmu
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

za 1. s tym CheyTacom (Intervention) strielal na tu plechovku (heh, prvou ranou = sci-fi/hollywood :shock: :lol:

za 2. par .408iem sa na SK chysta v blizkej dobe, ale co viem tak Intervention ani jeden (skoda :?


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Gunslinger:
No super...teda potom uz nemusime ani chodit sutazit na apss ? :lol: ale nie ..
konecne niekto chysta kladivo na Chytilia :!:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

TURBIAK: Mno, nie tak docela:

1. Vyhody 408my sa zacinaju naplno prejavovat az nad 700m (tam uz vykonovo aj balisticky prekonava aj 50BMG)

2. APSS sa zvycajne rozhoduje uz na 100/200/300m, kde dobry strelec s 6mm/6,5mm 'prestriela' aj daleko vykonnejsie kalibre.

3. Zivit 408mu nie je ziaden lacny ani jednoduchy spas - prebijanie na 50BMG zozenies vcelku jednoducho/relativne lacno, co sa o 408me neda povedat, navyse uz len zohnat/dat si robit strely je dost problem. A nasledny trening/sportova strelba tiez nie je lacna zalezitost (stare zname pravidlo: technika nenahradi skusenost... aj ked Zeiss SAM uz ma k tomu sakramentsky blizko :lol: :twisted:


Stale to ale je momentalne najlepsi odstrelovacsky kaliber pre vojenske ucely, aj ked jeho rozsirenie asi v blizkej ani dalekej buducnosti moc nehrozi.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Tak tak... netreba zabudat, ze .408 bol nedavno vyvinuty v labakoch specialne na tieto ucely a .50BMG ma uz 100 rokov.

Tym CheyTacom strielal Wahlberg na 2000m a zasah na prvu ranu. Este sa mame co ucit...

Inak ten vrtulnik zostrelil Barretom M82. Vycvik u armady mu asi moc nedal, ked semi-auto natahoval po kazdej rane aj ked zbran uz bola nabita. Skoda, take ''drobnosti'' dost znehodnocuju film.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

na 408 veci celkom v pohode strela cca 1,7 eura
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Len kto ti tie strely donesie z USA:)
http://www.midwayusa.com/viewProduct/?p ... ber=514182
Tu su za 2,8 USD Kus

Od ineho vyrobcu zase kus za 1,4 USD
http://www.lehighbullets.com/products.asp?cat=14

tato firma robi sustruzene strely aj pre .338 Kaliber, cena za kus 1 - 1,2 USD podla druhu

Resp. da sa rovno za eura tu kupit :
http://www.gsgroup.co.za/orderspe.html - SP Long Range VLD Match Bullets
25 KUSOV-34 eur .408

Hmm ... robia aj .308 , 163gr ( B.C. 0,656 ! ) a 193 grainove(B.C. 0,822 ! ) v cene 34 a 39 eur za 50 kusov... mozno by to stalo zato vyskusat:)
http://www.gsgroup.co.za/338295SP142.html
kaliber .338 , 295 gr strela , B.C.: 1,010 !! , cena : 24 eur za 25 kusov...
vyzeraju velmi slusne... to som nemal najst !

Obrázok :lol:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

TURBIAK: Ako sme sa rozpravali, s tymi monolitickymi strelami to nie je take jednoduche, a minimalne v technickom popise tej 308163SP207 maju chybu (nie je mozne aby mal lepsi B.C. pri nizsej rychlosti, cize pri tych 716m/s to asi ma byt .565 a nie .665). Dalsia vec je stabilizacia - neviem aky mas na tvojej 700ke twist (predpokladam ze 1:10), ale ked si pozries tie tabulky tak tu 308197SP204 neustabilizujes, a 308163SP207 len velmi tazko. Inak, ja mam 1:12, cize pre mna su uplne nevyuzitelne, a aj keby sa ustabilizovat dali, kvoli OAL mi nevojdu do zasobnikov cize nemaju prakticke vyuzitie (jedine ak tak do nejakej tube gun/benchrest specialu).

Pre porovnanie, SMK 175gr aj nove Palmy 155gr maju BC tiez cez 0.5, stabilizuju sa aj v 1:13, a predovsetkym vojdu do zasobnikov... :wink: :lol:

A co sa tyka .408my, tak tie GSkove strely maju B.C. len .76 (horsi nez tie ich .338ove), a cena vychadza EUR 34+30 za dopravu/25ks = cez 2 eura za kus, cize hotovy naboj ta lahko moze vyjst 80 az 100sk (ked si zoberies ze by si pri treningu dal len 50 ran, mas to 5 litrov vystrielanych za jedno poobedie, uffff... :shock: :lol:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Gunsl. Dakujem zase za vycerpavajuce info, mam 1:12 teda max. by som dal tie 153 gr , mam aj program niekde na vypocet max. hmotnosti - dlzky strely pre kazde stupanie vyvrtu...
Inac da sa kupit Airsoft Chey tac M200 od firmy ares,,nemal som to v ruke ale ma 8,5 kg a stoji 1400 USD teda asi bude to ,,skoro real,, maju aj licenciu priamo od vyrobcu cheytacu
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

Aký by ste použili prach na .408cheytac?strely netreba nosiť z usa sú v čechách
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

tenorista cau, uz mas 408 cku??
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

mala by doraziť v stredu ale uverím až tu bude.ale aj tak lis a matrice prídu za dva týždne z usa.uvidíme zatial len tak pokukávam a rozmýšlam čo do nej budem dávať
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"