Zbraň a kaliber pre lov na veľké vzdialenosti

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

SPS nie ...to je ten najzakladnejsi model..pazbu na obycajnu plastovu , totalne nepouzitelna, opiera sa o hlaven, neurobis s tym absolutne nic, ziadna sanca na spevnenie a upravu, ja mam SPS VARMINT, len ja som to kupoval s tym ze hned som kupil aj AI pazbu...z povodnou pazbou som ani raz nestrielal,,, je to model urceny vyslovene na ladenie. znova musis dat nejaku cenovu hladinu povedzme za samotnu holu pusku,,,remingtonov 700 je strasne vela modelov... Sendero je varmint teda tazka hlaven , ak to nie je tajomstvo tak kde polujes? pripadne napis SS, kazdopadne obdivuhodne ak polujete bez laseroveho dialkomera na 250-300 a viac metrov , mne osobne pada strela na 280metrov 31 cm, zatial co na 300m 38cm... dost podstatny rozdiel ak by som ze urcil vzdialenost k cielu.. a to nehovorim o prvej studenej,,loveckej,, rane strielanej na este vacsiu vzdialenost
inspiring_allen

Príspevok od používateľa inspiring_allen »

Tak neviem čo poviete na toto:
Remington 700 Sendero
kal. 270W alebo 300WM
puškohľad Leupold
dvojnožka

Čo sa týka ceny zbrane tak fabrická remingtonka 700 sendero možno XRC
Náboje fabrické Hornady

...a Laser. diaľkomer Leupold RX-IV

monokulár Leupold 20-60x60 + statív.

Inak čo som pozeral ten kal. 270W tak má celkom slušné parametre do tých 450m aj čo sa týka balistiky aj energie. A cena v porovnaní s 300WM je neporovnateľná.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Moze byt,akurat ta 270W je predsa len trosku malo pre tieto ucely. Ale je to vec nazoru,ja vzdy radsej volim vykonovu rezervu,nez by som mal mat problem s jeho nedostatkom. K tomu kvailtnu strelu/strelivo a je pokoj.
inspiring_keller

Príspevok od používateľa inspiring_keller »

Prikláňam sa k Lovcovi, výkonová rezerva pri streľbe na 350 m a viac nie je určite na škodu. Takže 300 WM určite nebude zlá voľba.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Neviem neviem ci takato antimaterialna puska ma dnes este nejake vyuzitie :roll:
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

a co by ostalo z toho jelena ?
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Mal by si ho rovni naporcovaného :lol:
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Máte už niekto sako A7 ? 300 wm ss veľmi sa mi pozdáva ale v našich končinách o tom zatiaľ nechyrovať .
http://www.sako.fi/rifles/sako-a7/a7-roughtech-pro
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tusim ho ma nick millos, skus mu napisat.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

On ma klasiku 85.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Tak,tak...ako pise Veritas, mam 85 Bavarian, A7 som uz mal objednanu v Nemecku, ale zrusil som to, lebo na 85-ku mi spravili na SK lepsiu cenu ako chceli Nemcuri za A7. Aj Veritas by mal kupit "normalnu" raz na polovanie, nie "bublifuk". :mrgreen: :mrgreen:
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

ajajajaj niekto sa vratil z dovolenky a troska mu mozog v mori vyplavilo.... no poviem len takto: ti co vedia strielat a aj triafat nepotrebuju to kompenzovat magnumom. v poho staci aj 308.... (dufam ze si ich na tej sardinii nevyzral ako ked si bol u mna?)
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ved ten Nosler v 308 uz nejako doleti chudacikovi srncovi na komoru aj na 100m..ha,ha. Ozaj, este ich mam asi 100ks, tak ti ich dam, lebo Tomas Ř. mi poslal 210gr Bergre, uz sa tesim ako budu chutit diviakom a vysokej.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

mozno trocha OT ale suvisi to s temou:

na lov jednoznacne A_Max!

a ked nie je tak az potom nejaky nosler.... a hlavne ked ich das zadarmo (aj ked podla toho ako ma vzdy vyzerete a vypijete tak ma stoja asi ako monolity)

ale k teme: cca do dvoch tyzdnov hodim report stavby Sako 85 aj s praktickymi poznatkami (ako som pisal aj o TRG)
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"