Tikka t3

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ako prislusenstvo pre pusky Tikka a Sako som videl v ponuke clonu nad hlaven.

Nieco taketo: http://www.zbraneastrelivo.sk/clona-nad ... ka-t3-t3x/

Osadi sa to na skrutky na montazi (weaver liste) a na ustovej brzde. Viete mi vysvetlit funkciu takejto clony? Ma vyznam take nieco vôbec riesit?
Mozno sa mylim, uvazujem ci to ma mat vyznam ako clona , ked slnko svieti na hlaven, aby to robilo tien, pripadne to mozno tlmi vibracie hlavne pri vystrele. Ale mozem sa mylit, kedze to nepoznam. Videl som to iba na par fotkach.

Vdaka za vysvetlenie.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tip: Odklonenie teplého vzduchu, ktorý stúpa z hlavne a rozostruje obraz optiky?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Nadava sa tomu tiez tepelna lenta. Ta cena je ale strasne prehnana. Da sa to vyrobit aj doma na kolene za par supov.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Adrian - jeden obrázok miesto 1000 slov

Tu je link na objednanie len dopravu rátaj tak okolo 25-30USD a na SK ešte + DPH, mňa to vyšlo cca nejakých 15€ za kus a objednával som viac ks.

http://www.brownells.com/shooting-acces ... 32718.aspx

Inak žiaden zázrak to nieje, hliníková lamela na žalúzie, trocha širšia (asi 3cm) a 2-3 samolepiace suché zipy. Na statické disciplíny je to OK na taktiku je lepší ten z tvojho linku.
Prílohy
MirageBandAirflow.jpg
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Dakujem za odpoved a ze ste mi zvysili IQ. :)
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Dnes som mal V rukách rem. 700 V 300wm. . Cena je trochu inde ako tika ale nie moc ďaleko .. tak otázka tika alebo rem ? V 300wm?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Aký Remington 700 konkrétne? Ťažko je odpovedať na úplne nekonkrétnu otázku. Keď to prevediem na autá, tak ako keby si sa pýtal či škodovku alebo seat.

Bez upresnenie sa dá všeobecne napísať len to, že Remington má stúpanie vývrtu 10", čo je vhodnejšie pre ťažšie strely nad 200gr.
Tikka má 11", tam bude s týmito ťažšími strelami problém.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Remington 700 Police, 26".. viac neviem ... 8)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Sú to tvoje prachy, musíš si vybrať sám.

- Tikka má pre 300 Win Mag iba 600 mm hlaveň a 11" twist, čo ju hneď trochu diskvalifikuje. Dá sa s tým samozrejme strieľať, aj triafať, ale nie je to zďaleka to pravé pre tento kaliber
- Záver na Tikke má krajší chod aj pohodlnejšie ovládanie. Fabrická spúšť sa dá nastaviť bezpečne tak okolo kila. Alebo za pár šupov kúpiť sadu pružiniek, potom to ide bezpečne nejakých cca. 500-600g
- Ak zostaneš pri pôvodnej pažbe, tak v tomto kalibri je dodatočný bedding viac ako vhodný

- Remington má 660 mm hlaveň a 10" twist, čo je pre 300 Win Mag dobrý východiskový bod. To relatívne veľké množstvo prachu potrebuje každý centimeter hlavne, aby to čím viac vyhorelo a čím kratší twist, aby sa dostatočne roztočili tie dlhé ťažké strely.
- Neviem ako Police, ale súčasné nerezové závery Remington chodia podstatne krajšie ako na mojom pôvodnom Sendere. Zjavne to robia na iných mašinách. Pre spúšť platí to isté, čo pre Tikku. Dá sa to poladiť okolo kila, ALE už som videl v Senici niekoľko rán odpálených dovretím záveru, kde bola spúšť pretuningovaná. Tu pomôže principiálne len kvalitný aftermarket, na výber je dosť, len nestoja zrovna málo.
- Police má pažbu od HS Precision s hliníkovým blokom. Aj sem sa dá dorobiť symbolický bedding, ale nie je to taká nutnosť ako v prípade Tikky. Nevýhodou tejto pažby je krátka pištoľovka, ak to človek drží normálne, tak malíček už nemá miesto a je v podstate vo vzduchu.

Samozrejme záleží aj od toho, či to necháš vo viac-menej sériovej podobe, ale sa pustíš do nejakého rozsiahlejšieho tuningu, ktorý hravo preskočí cenu zbrane.
Ako východiskový bod je z hľadiska kalibri 300WM vhodnejší Remington, kvôli dlhšej hlavni a twistu. Ostatné je na tebe.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Ďakujem za radu.. skor či neskôr určite budem ladiť, tak ešte porozmýšľam ale už sa priklaňam ktej 700..
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Tikka T3x Varmint v novom kabate od MDT. :)
Prílohy
Tikka_MDT.jpg
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Tikka T3 6,5x55se + MDT ESS 18"
Prílohy
IMG_E5453.JPG
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Obmenil si GRS?
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Ahoj Igore :-)
No, původně jsem měl zálusk na MDT LSS long ale pak jsem měl v ruce Berserka od GRS a volba byla jasná. Berserk je skvělá pažba za ty peníze se vším stavitelným. I na sport i na taktiku. Měl jsem jí cca rok. Ale pak jsem zahlídnul tu MDT ESS no a s parťákem jsme do toho šli. Je to velká pecka :-) 8.-9.9. jí kolega provětrá u vás v Senici :-)))
tweaty
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa tweaty »

Má niekto doma Tikku Tac A1 a vedel by zmerať hrúbku hlavne?
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"