Kestrel anemometre

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Kestrel anemometre

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Pre zaujimavost, rozpraval som sa minuly tyzden s ludmi od Kestrelu, ten novy model 4500NV s bluetoothom vyzera dobre, ale bohuzial sa neda retrofitnut na existujuce/starsie 4500ky.

Ale prezradili mi ze cca v auguste by mali vyjst s novym modelom/upgrejdom, kde do tej 4500NV s BT daju hned aj balisticky soft z Horusu (!!!) cize by to mohla byt velmi zaujimava kombinacia.

Dal som im aj brouka do hlavy :idea: - nech spravia maly displej upevnitelny na weaver listu do ktoreho by sa cez ten bluetooth prenasali kalkulacie (cize aj keby bol Kestrel v koliske s kridelkom hore na pozorovaku, aj s okom za puskohladom by clovek videl aktualnu balisticku tabulku - povedzme 100-1000m v 50m odstupoch, uz prepocitanu na aktualny tlak, nadm.vysku, teplotu... a VIETOR), a nasledne by musel len zvazit ci/nakolko sa ten vietor meni dalej po lete strely...

Toto by bolo ako Barrettovsky BORS za desatinu ceny - dream come true... :shock: :twisted:

Uz len dufat ze to casom ozaj zrealizuju :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Len smelo do toho.... :!: :idea: :wink:
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

No bomba, to by bolo super.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

no a uz chyba len zopar servomotorov co to za teba naklikaju a je to poriesene uplne.... :roll:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 21:53, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Na webe to zatial nemaju, ale tu je prospekt co k tomu bude:

http://www.filefactory.com/file/b21cc13 ... t_5-10.pdf


Turbiak: Zalezi od aplikacie/vyuzitia, u nas/v EU som s tym este nevidel nikoho, za morom najdes strelcov co to montuju aj na benchrestove pusky (ak sa meni tlak/teplota, displej ti to hned ukaze a vies ze musis robit korekciu - staci potocit vezickou kym displej neukaze opat spravnu vzdialenost, namiesto toho aby si priebezne pozoroval Kestrela a robil manualne prepocty, atd.). Viac vyuzitia ale asi je v dost specifickych podmienkach na blizkom vychode - rychla strelba na rozne vzdialenosti - tam je BORS este uzitocnejsi.

Na druhej strane BORS nezvazuje ani vietor, ani vlhkost, atd., cize to vsetko treba stale pocitat a naklikavat manualne. V tomto by tento Kestrel s Horusom bol este lepsi nez BORS (skoro na urovni Zeissovskeho SAMu, ktory ale stoji 30krat tolko...), jedine co by mu chybalo by bol senzor naklonenia zbrane a nutnost pouzitia LRF alebo odhadu na urcenie vzdialenosti.



Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

nech spravia maly displej upevnitelny na weaver listu do ktoreho by sa cez ten bluetooth prenasali kalkulacie (cize aj keby bol Kestrel v koliske s kridelkom hore na pozorovaku, aj s okom za puskohladom by clovek videl aktualnu balisticku tabulku -


Guns. Ten Kestrel tak funguje, zadas tam ustovu rychlost, Bal. koeficient , Vyska osi optiky a pocita ti to priamo z aktualnych atmosferickych podmienok, vzdialenosti si mozes menit po 1 metri , ide to rychlo a automaticky ti to ukazuje kolko mas klikat elevaciu , ozaj je to system ako BORS
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Turbi: Nerozumieme sa - pre vysvetlenie:

- viem co dokaze ten novy Kestrel (pred rokom som si ho doniesol z IWA), len mi prekaza ze ked sa chcem nan pozriet, musim opustit strelecku polohu - zdvihnut sa aby som videl na jeho displej - vid (na LongShote):
Obrázok

preto by som uvital nejaky maly displej nahodeny priamo na puske (hned vedla vodovahy) kde by som udaje videl bez toho aby som musel menit polohu, pricom udaje by don boli prenasane cez BT. Momentalne jedine taketo riesenie co ma napada by bolo pouzit nejaky androidovsky telefon, do ktoreho Kestrel cez BT dokaze prenasat namerane data (iPhone co viem to ale nedokaze kedze nema uvolneny BT protokol ktory pouziva Kestrel), nevyhoda je ze ten telefon musi mat nainstalovany vlastny balisticky soft (nevyuziva Horus v Kestrele, ale nanovo vsetko prepocitava).

Pridam aj nejake dojmy z toho noveho Kestrela s BT/Horusom - vo vseobecnosti som s nim velmi spokojny, i ked:

pozitiva - automaticky prepocitava aktualne atmosfericke info, berie do uvahy aj spindrift, coriolis, atd., ma spustu vychytavok (da sa customizovat aj na rozne teploty hlavne ci x inych odchylok a specifik), vysledne info je velmi detailne (cela balisticka krivka, prepocitavanie rychlosti a dopadovych rychlosti po celej drahe letu, atd.)

negativa - neberie do uvahy aktualny vietor, balistiku robi tak ze clovek musi vietor zachytit/capture (pricom sa to ale da manualne zmenit/upravit), a to potom zobrazuje v balistickych vypoctoch, ale ak sa medzitym vietor zmeni, neberie to do uvahy (automaticky prepocitava len tlak/teplotu/vlhkost/...), balistika a meranie nie je pouzitelne naraz - treba prepnut medzi tymito dvoma modmi (sice rychle prenutie, ale nie je mozne na jednom displeji povedzme sledovat balistiku a zaroven aktualnu rychlost vetra), balisticky soft samotny (Horus) nie je uplne dokonaly, vzdialenosti 100-500 a 500-1500m naraz skoro nikdy nesedia (detailnym prepocitavanim sa ale da dostat na vcelku pouzitelne hodnoty), atd.

Kolem a kolem, za tu cenu je to stale asi to najlepsie 'univerzalne' riesenie, pricom ak/az bude vyvinuty aj BT displej modul, znacne to zlepsi uzitkovost. Ludia z Kestrela mi vraveli ze v priebehu buduceho roka planuju vyjst s novym modelom (ktory bude mat aj zabudovane GPS), takze uvidime ci a ake dalsie zlepsenia prinesie.


Gunslinger

P.S.: Ako perlicka - Polsko som vyhral aj vdaka tomu ze som sa spolahol na Kestrela - kvoli zlej organizacii som nemal moznost sa na kilometer nastrelit, takze ostru polozku som nasledujuci den strielal 'na blink'/odhadom, a zatial co vacsine ludi sa nastrel kvoli inemu tlaku malicko posunul, tym ze som isiel 'od nuly' vyhol som sa tejto chybe.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Zvazujem kupu Kestrela s BT, v podstate ide o dva modely mezi ktorymi sa neviem rozhodnut. Verzia s "Applied Ballistics Meter, G1 and G7" a "Horus ATrag Ballistics, G1 only"

Vedeli by ste doporucit ktory z tychto dvoch? "Night Vision" pre mna nieje rozhodujuce. Na stranke kestrelmeters su oba modely oznace SALE. Chystaju sa nove modely? Oplati sa pockat?

Srdecna vdaka
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Ahoj, určitě vezmi toho s verzí Applied Ballistics. Je to program od Briana Litze, kterej dělá pro Berger Bullets. Já osobně mám verzi bez balistickýho sftware a ten software mám v mobilu a pak se to propojí přes BT. Ale jen proto, že v době kdy jsem si Kestrel kupoval tak ta verze se zabudovaným balistickým programem ještě nebyla. Nevýhoda je, že když to máš v Kestrelu rovnou tak se musíš zvednout a čumět na displej Kestrelu. Když to máš odděleně tak máš mobil s androidem položenej u sebe a vidíš to hned :-)

http://www.defensereview.com/kac-bullet ... pod-touch/
Takhle to asi myslel před lety Gunslinger ale bohužel iPhone nemá kompatibilní BT protokol takže data se tam museli zadávat ručně.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Steyr: Tak ako pise onevan, zober tu verziu s Applied Ballistics. Ja mam Atrag, ktory prepocitava podla G1, a ak chces aby bol ozaj presny, musis si robit banded G-ckove upravy (zjednodusene povedane podla overenych/odskusanych zasahov si upravis hodnotu G1 pre rozne vzdialenosti), staci to urobit raz a Kestrel si to ulozi, ale G7cky co Litz nahodil do A.B. su vo vseobecnosti presnejsie a vykryvaju skoro celu drahu letu strely.

Kestrel inak uz dva roky chysta novy model (mal by byt odolnejsi, pravdepodobne bude na CR123ku bateriu, okrem BT bude mat aj moznost kabloveho pripojenia (na PLGR+Vector+...), ale ak ho neukazali pred dvoma tyzdnami na ShotShow tak sa to asi opat o rok posunie.


Gunslinger
inspiring_moore

Príspevok od používateľa inspiring_moore »

kde ho viem kupit ?nie je jednoduchsie a lacnejsie si kupit priklad 4000 ku a nahadzat udaje to telefonu cez aplikaciu na strelbu ? nasiel som original kestrel app. tak ze by bol kalkulator v mobile a nie v mercai. fungovalo by to ?
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

uplne najlacnejsie a fungujuce je kupit akykolvek pristroj ktory meria teplotu, nadmorsku vysku a tlak. do mobilu napr Shooter, mne osobne to pocita -+1 - 2 kliky co je zanedbatelne. v terci pri prvej rane som a ostatne doklikam.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Cupakabra napísal:kde ho viem kupit ?nie je jednoduchsie a lacnejsie si kupit priklad 4000 ku a nahadzat udaje to telefonu cez aplikaciu na strelbu ? nasiel som original kestrel app. tak ze by bol kalkulator v mobile a nie v mercai. fungovalo by to ?
Ta originální Kestrel aplikace dělá jen to, že přenese data do mobilu a tam je zobrazí. Teda to samý jako kdyby ses na to koukal přímo v Kestrelu.
Ideální je koupit Kestrel 4500 s BT modulem + koupit do mobilu Shooter nebo Applied Ballistics. To se pak spáruje přes BT a v mobilu máš v realtime nejenom atmosférický údaje ale rovnou klikání elevaci i vítr. A nemusíš ty údaje pracně přepisovat do bal. kalk. v mobilu.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

při nákupu je dobré si ověřit, s jakým op.systemem a jeho verzí v mobilu to funguje,nejen typ ale i verze, protože nekterý modely kestrelu nejsou totiž tak aktuální jako firmware na mobilech a některý verze . třeba ty nejnovejší, to nekousají.Obyč uživatel to nezvládne ITmann samozřejmě jo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"