nastrelenie optiky

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 21:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Podla mna laser je tak pre profikov co nastreluju dva krat za den. Posledne som nastreloval jedneho Sauera kupeneho u jedneho nemenovaneho obchodnika v Nitre. Zbran bola nastrelena laserom a chlapik netrafil pistolovy terc na 25m.
Ja podlozim zbran vreckom s piesku v predu aj v zadu (nenastrelujem na Harrisoch).
Na 100m nastrelujem na bod velkosti podla optiky. Na svoju optiku 12-42x56 pouzivam 7.5mm. Cez hlaven zhruba nastavim puskohlad. Prvu ranu dokorigujem a dam este 3 rany pre potvrdenie.
Pri montazi noveho puskohladu strielam este na zvislu ciaru. Prva rana dole a potom pretocim zvislu korekciu na max. a dam druhu ranu. Ak je puskohlad dobre namontovany musia zostat na ciare obe rany. Uz som videl par ludi co im na 700m nesedela korekcia vetra.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 21:27, upravené celkom 1 krát.
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

turbi:...nepisal som ze to mam na jednu dieru , ale na jednu ranu.suhlasim , ze ak chcem trafit na 100 m. zapalkovu hlavicku tak to treba doladit.

...ja nemam mil dot , ale hruby t-cko kriz a vzhladom na moje ciele mi to staci v pohode.
:wink:
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

JA to robim podobne , tiez v predu harris a v zadu bag, pozriem cez hlaven nastavim a doklikal optiku prva rana 10 cm od stredu dalsie dve na doladenie a potom idem na vec :D
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ok uz to nevydrzim...co znamena "pozriem sa cez hlaven/lauf"?
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

vytiahnes zaver a skrz hlaven pozries na terc
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

s velkymi puskami nie som uplne zoznameny...
pozeras cez hlaven na ciel, nad hlavnou je namontovana optika a tak si to tam doklikas, od oka?
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

ano , alebo ak mas aj pevne mieridla , tak cez ne
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

to Turbiak:
bol to Zeiss Diavari 6-24x56, ale je to jedno o aku optiku sa jedna. Ak nie je vodorovne upevnena ma to efekt akoby nebola puska horizontalne. Videl som to aj u "renomovanych puskarov" ako zmrsili montaz puskohladu. Rovnako aj libela je ti na nic aj ju nemas spravne nastavenu.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 21:27, upravené celkom 1 krát.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

jj svoja malorandu som nastreloval na 50m 4-ta bola na papiery ......... bez navodov uplne 1 krat ........ ale bola to sranda :D
postup racej nepisem :oops: keby tu bola tato sekcia skor mohol som to mat rychlejsie :twisted:
Naposledy upravil/-a inspiring_boyd v 26 Okt 2010, 21:50, upravené celkom 1 krát.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

22 LR nastřeluju na pistolák na 50 m jako základ.
inspiring_robinson

Príspevok od používateľa inspiring_robinson »

...najčastejšie používam na nastrelenie papier veľkosti A4 v strede ktorého je čierne + veľkosti 5 cm a hrúbky 0,5 cm - dobre sa nato umiestňuje zámerná osnova; ak je k dispozícii tak cez nastrelovací stojan ale nie totálne zafixovaný (ak nie je stojan tak aj kopa diek a spacák poslúžia, len to treba vedieť) zosúladím puškohľad s pohľadom cez hlaveň s umiestnením + do stredu hlavne (treba nato trochu cvik však viete); kontrolne vystrelím a doladím tak, aby bol nástrel 1 cm nad stredom kríža, neklikám naslepo; potom mi to lieta u 243 i u 300 na 200m prakticky presne na bod námeru; na 100m potom dám nejakú tú kontrolnú ranu (s nástrelom +4 nad stredom), ovšem pri optike 6x je tu subjektívna chyba aj dobrého strelca vyššia ako pri strelbe na 50m

samozrejme pri variabile nastrelujem pri veľkom zväčšení a na 100 m nie je problém kríž udržať aspoň tak dobre ako pri 6x zväčšení na 50m...
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"