Know-how Long Range/sniping

sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Registered for: 15 years 1 month

Know-how Long Range/sniping

Príspevok od používateľa sniper68 »

Pridavam novu temu k problematike Long Range. Bolo by super ak by sem pribudali fakt odskusane overene dobre rady kazdeho z nas.
Osobne mi velmi dlho trvalo pokial som prisiel na to ze veci o ktorych som si myslel ze nejako funguju, tak vobec nefunguju...Samozrejme ze kazdy sme konkurent pre kazdeho...je len na vas ci sa so skusenostami chcete podelit, alebo nie.

Moj posledny objav spociva v tom ze pri pozorovani ciela v optike, zamerne zvacsim tmavy okraj, Tymto pravdepodobne zmansim chybu nie vzdy rovnakej pozicie zalozenia strelcoveho oka o licnicu zbrane.
Vyskusajte...
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

hmm..predsa ak mas paralaxu je suma fuk ci sa pozeras priamo do osi puskohladu alebo aj mimo osi 5 mm... proste ak mas paralaxu tak nevadi ani ciernyokraj z iba jednej strany aj na pol okularu :) aspon mne to tak vzdy platilo
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

Nie nie, ja mam na mysli konstantnu hrubku okraju vsade,...touto matodou mam pocit ze minimalizujem vlastnu chybu pri miereni...
Ak mierim cez kompletne cisty objektiv tak chybu nezbadam.

IOR 4 - 28 X 56
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

natrafil som na simulator strelby s optikou (demo):
http://www.shooterready.com/lrsdemo.html
oplati sa na tom ucit zaklady alebo radsej na ostro?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

je to mimo temy ale urcite je to aky taky zaklad, hlavne pojmy a zakladne informacie a vplyvy, mam aj full version da sa najst na nete
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Mozno sa to tu uz riesilo, ale neviem to najst, tak sa spytam. Ako sa prejavuje tzv. studena rana? Viem, ze je to vystrel zo studenej hlavne, ale ide mi o to, ze vlastne o tom uz nic viac neviem :). Napr. studena rana na 800m. Zasah bude vyssie, nizsie ako ostatne alebo ako to vlastne je? Mate s tym niekto realne skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

peto454: Realne skusenosti s tym tu maju vsetci long-range strelci :wink:

Vo vseobecnosti ide studena rana zvycajne hore, a niekedy tiez mierne doprava, ale to je vo vseobecnosti. Navyse 'studena rana' je casto tiez prvou ranou z vycistenej hlavne, co je dalsi niekedy nezanedbatelny vplyv. Niektore zbrane su na to velmi haklive, ale niektore takmer vobec, cize podstatne je ako je na tom ta tvoja. Cize vyskusaj si kolko ti robi studena rana z nevycistenej hlavne, a kolko z vycistenej, a potom ak treba primerane kompenzuj podla podmienok a vzdialenosti.

Drzim palce,


Gunslinger
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

U mňa je studená rana 1,5cm na 7-8 hodinu od stredu zásahov zohriatej hlavne na zbrani cz550 varmint 308w. A je zaujímavé že pokým som na studenej rane do 300m tak ju mám lepšiu ako strelbu zo zohriatej hlavne. Práve sa u mňa vykonáva výmena hlavne z 308w na 243w od Lothar Walther tak som zvedavý aké to bude s presnosťou potom. Budem to musieť zistiť všetko od znova. Jednu LW už mám v 223vylde na ar 15, ale tá je ešte len čerstvo namontovaná po tlakovej skúške. Ešte som s ňou nestrieľal, lebo ešte nemám prerobený plynový systém. Ale už na tom pracujem.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Predsa len ides do tej 243? Preco si nedal tu 260win?
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa Ambor »

U mna je to rovnako, 7-8 hodina cca 1.5MOA. Ale cital som dokonca skusenosti od jedneho strelca, u ktoreho to zaviselo aj od nabojov. Zmenil znacku a studena rana sla rovnako dobre ako tepla :shock: .
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Ešte som to nevymenil. Len mám pušku na balistickej expertíze, čakám kedy sa vráti. A tú 243 som zatiaľ zvolil preto, lebo puškár má na ruke 243 hlavňovinu. Ak by som našiel hlavňovinu 260, možno by som šiel do nej. Alebo mám ešte jedno riešenie, predaj 308w. Ak bude kupec tak pôjde preč CZ550varmint a kúpim tikku 6,5x55se.
Naposledy upravil/-a sentinel v 02 Mar 2013, 19:15, upravené celkom 1 krát.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Tá hlavňovina by asi bola/dúfam/, zajtra budem vedieť, nedvíha mi puškár telefón, je to Krieger a robí to s výstružníkmi Manson. Vyšlo by to okolo 800 eur, treba zavolať a osobne sa dohodnúť možno menej, starnem zabúdam, komplet doladené na puške. Mne robil novú komoru dva krát, absolútna spokojnosť. Ten Manson je fakt špička vo výstružníkoch a ten Krieger tiež nezaostáva v kvalite.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Registered for: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

na hlavňovinu sa opýtaj u p. Kunu, ten robí snáď aj nemožné...
http://www.volny.cz/zbrane-kuna/hlavne.html
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

Border barels ma vysiel na 500 a konturu a dlzku hlavne som si urcoval sam.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Tak hlavňovinu v diametri 264 má, ale výstružníky, ak je to 260 Remington bohužiaľ nie. Ceny sú bohužiaľ také ako sú, Krieger riadne oprel ceny hore skoro o 100% a dodaciu dobu tiež potiahli. Ja som na Krieger čakal skoro rok, tak som tam zabil Lothar, a som zatiaľ spokojný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"