IOR alebo Leupold

inspiring_germain

IOR alebo Leupold

Príspevok od používateľa inspiring_germain »

Poradte prosim ak s nimy mate skusenosti ...IOR Valdada 4-28x56
alebo Leupold Mark4 8.5-25x50 ?? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

osobne radsej leupold. TMR osnova a 0,1 Mrad kliky k IOR ze ma sklo ako zeiss je riadna kravina, staci prist na sutaz 1000m a zhliadnut ,z IOR malo problemy nespocetne mnoztvo ludi , Leupold - o nikom som nepocul , navise Leupold ma v Nemecku servisne stredisko ktore dokaze vymenit aj osnovu takze v pripade problemu to mas kde poslat..
inspiring_germain

Príspevok od používateľa inspiring_germain »

aa este je aj o nieco lacnejsi :D Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, ja osobne by som z tychto dvoch bral skor IOR, ale najradsej ani jedneho :roll: :lol: Sklo ma IOR naozaj skoro ako Zeiss (ci presnejsie sklo je to identicke, Zeiss si ale nan dava viac speci-vrstiev), osnovu ma IOR jednu z naj ake som kedy videl, a jedine dve veci co mi na nom nesedeli bolo chybajuce podsvietenie a to ze na semi-aute mi dlho nevydrzal.

Toho leupyho som nevlastnil, ale zo vzajomnych porovnavani a agentury JPP: mizerne zorne pole (o dost mensie v porovnani s konkurenciou), priemerne sklo, atd. proste vcelku dobra optika ale od spicky ma dost daleko... Inak, k tomu servisu - Leupy maju problemov tiez dost (ak zoberieme aj ne-Mark modely, tak dokonca ozaj hodne), a ci uz posielam do servisu do nemecka alebo anglicka alebo rumunska nie je az taky velky rozdiel, pre mna by bolo zaujimavejsia optika ktora ten servis potrebovat podla moznosti nebude (nehovoriac o tom ze posielat akukolvek optiku postou/kurierom je dost pakaren a nie zrovna najlacnejsia zalezitost).

Hlavne ale nepises co od tej optiky ocakavas a co s tym chces robit/strielat (mil klikanie bude prilis 'velke' ak by si s tym chcel strielat benchrest/presnu strelbu, a FFP/MilDot ci TMR a pod. krize budu vtedy dokonca kontraproduktivne), cize skus byt trochu viac specificky.


Gunslinger
inspiring_germain

Príspevok od používateľa inspiring_germain »

Premier Reticles ?? ...neviee ako to je s cenou ??
cerberus
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa cerberus »

Zdar, osobně bych šel do Leupoldu.Co se týče osnovy tak jsem mněl TMR a na 100% spokojený , dá se použít jak na taktiku tak na sportovní střelbu,protože střed kříže je dutý tudíš ti ne zakrývá terč. Co se týče poruchovosti tak já osobně sem neměl žádnou závadu ani v mém okolí co je používají kámoši jak ve službě tak sportovní střelci. To se nedá říci o IOR to má dost velkou zmetkovost na můj vkus neříkám ,že Leupold nemá žádné problemy.
Opravdu záleží na co tu optiku budeš používat jak psal Gunslinger.
inspiring_sammet

Príspevok od používateľa inspiring_sammet »

Prieskumnik napísal:Premier Reticles ?? ...neviee ako to je s cenou ??
myslim ze o cenach premieru by ti vedel povedať Lovec
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

2100 € + a v podstate s tym nastrielas ako z Falconom za 400 €
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, s Falconom za 400 € zasa nastrielas v podstate takisto ako s Tascom za $50 dolacov (s tym som mal dokonca na 500m uplne najlepsie nastrely), ale to neznamena ze tie puskohlady su ekvivalentne :) Ja som presiel z IOR (4-28x) na Falcona (5,5-25x) kym som cakal na Premiera, a ked som ho potom nahodil tak i ked to 'papierovo' bola vymena minimalna (5,5-25x FFP za 5-25x FFP) ten fyzicky rozdiel je ozaj vyrazny. (pre Turbiaka: je to ako vykuchana Delta Integrale Evo vs. Lambo Reventon... obidve su dobre a maju svoje caro, ale ak by som si mal vybrat... hmmm... :wink: :twisted:

Mimochodom, tu odpadnutu vezicku na Falcone som na treti krat skusil zlepit najsilnejsim dvojzlozkovym epoxy co som nasiel a zatial drzi (cca 50 ran :roll: :lol:



Prieskumnik: Tak ako napisal negev, ohladne Premierov kontaktuj nick 'lovec' (neviem ako to robi, ale ma lepsie ceny nez amici, a len pre porovnanie - v statoch sli ceny nahor a 3-15x teraz stoji cca $2,700 a 5-25x cca $3,000, navyse vo vela obchodoch su vypredane)


Gunslinger
inspiring_germain

Príspevok od používateľa inspiring_germain »

No teraz ste ma domylili mam v plane s tym strielat najviec tych 500m ...pri iory sa mi pozdava ta stupnica a pri Leopolde zase hovoria ze je kvalitne spracovany. ...popripade ak by ste vedeli o nejakom inom s podobnou stupnicou ako mil dot alebo ako ma ten IOR tak dajte vediet :D
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

Strielat do 500 m? To neries.To vobec nie je rozhodujuce pre vyber optiky...
Inak sa nepamatam kedy naposledy som videl na sutazi Leupold...
Neobhajujem IOR, ale kupil by som si ho znova...Cital si Gunsov prispevok k testovanej optike?
IOR ma podla mna najlepsiu a najlogickejsiu osnovu ktoru som doteraz videl.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Prieskumnik: Teraz neviem ci si z nas 'strielas' (robis srandu :lol: alebo :?:

'stupnicu'? 'leopold kvalitne spracovany'?

Kde vlastne chces do tych 500m strielat a co? A z coho - aka zbran/raz? Strelnic na 500m u nas moc nepoznam, ak to chces na polovnu strelbu tak tam uplne stacia ine optiky, ak to chces na sportovu ci takticku strelbu, tak tam zasa ine optiky, atd.

IOR 4-28x je vlajkova lod IOR, neviem ci si ho niekedy videl nazivo, ale je to asi najvacsi z 'normalnych' puskohladov (porovnatelny mozno len ak s Zeiss/Hensoldt 6-24x72), na tristovku co ma sniper68 sedi uplne fantasticky, ale na nejakej malokalibrovke a pod. si ho ani neviem predstavit... :roll: :lol:

A ak to zvazujes len teoreticky, ziaden problem, len to ale otvorene napis - na aku zbran by to teoreticky malo ist, co by sa s tym strielalo, a aky je cenovy strop (asi tri najdolezitejsie kriteria).


Gunslinger

P.S.: Sniper68 - mhm, a po ShotShow2011 uz ma IOR asi aj 'najkopirovanejsiu' osnovu - pomaly vsetci prichadzaju s jej kopiami a variantmi... :shock: :lol:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Guns. netrap sa..chce 700vku za 800 € , nebude nato davat sklo za tisice € aby potom strielal tovaren z rozptylom 50cm na 500 m

Prieskumnik : zbytocne tu trapis mojich znamych, nenapisal si vobec kolko chces investovat do optiky... takze pekne po poriadku :lol: pozistuj si najprv kolko cela taka sranda stoji,strielat na 500m lebo tito pani co sa vyznaju zbytocne mrhaju energiou, nic v zlom

Gunslinger, Sniper68 no ja musim povedat ze ta osnova IOR mi totalne nesedi, hlavne ta bodka v strede ,celkovo aj dlzka ciarok -Milov , su namna akesi dlhe, ale tak vsetko je vec nazoru, ta IORacka osnova je uplne prva vec co ma odradila. uplne najviac sa mi paci SB P4L FINE alebo Leupoldacka TMR
inspiring_germain

Príspevok od používateľa inspiring_germain »

chcem investovat do tych 2000€ a ten remington 700police co chcem a v najblyzsej dobe aj bude stoji 1200€ :D
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa tenorista »

konečne ste to pochopili...
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"