Tender na ostreľovacie pušky pre políciu SR

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Asi hovoril skôr o tom .338 lapua magnum, ale to mohli ísť aj do .50 browningu :D Myslím, že ministerstvo pochopilo, že tender na pištole neprejde, ale zistili, že im spriaznená firma dováža aj sniper pušky, takže ich treba.
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

Och Boze, ani to tu nerieste. To bude zase Vyber ala "samopal vzor 7,62" citujem policajneho prezidenta...Mam pocit ze posledny gumypuskar z fora ma viac vedomosti o zbraniach a takomto vybere ako ti co o tom vo finale rozhodnu.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

SVD má vo výzbroji armáda, čo všetko má polícia neviem, ale na to sú tu ľudia od fachu.

Toto Obrázok však skôr vyzerá na CZ750 než na draka :)

to je fotka z DnV spred roka
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

zložky MV SR majú rôzne typy odstrel.zbraní.
niečo málo je uvedené napr.tu:

http://www.specialunits.sk/uou_svk.htm

SVD -čko majú aj PPUčka, ale je to už v podstate tréningová zbraň. Vo výzbroji sú už dávno zavedené známe značky
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

prezbrojenie kvalitnymi zbranami v razi 308w to beriem, cezety CZ 750 stoja za mega hovno, dragunovi su uz slusne povedane moralne zastarale a nechcel by som byt v pozicii rukojemnika a vediet ze odstrelovac ma pri sebe iba SVD cko aj ked najdu sa ludia co vedia strielat aj s takymto kramom
Skor by ma zaujimalo ma jaku pi...cu su im zbrane v razi 338 LM s dva krat drahsim nabojom ako 308W a polovicnou zivotnostou hlavne. Je to zbran primarne pre armadu ked potrebuje odstrelovac strielat cez kilometer a mat z pozicie na streche pod kontrolou tretinu mesta niekde v Iraku
Tie 338 mi vidim ako zbytocne vyhodene prachy co mohli vyuzit skor na kvalitny vycvik a nakupit viac zbrani 308W ktore pre potreby zasahu v meste uplne postacuju aj vykonom streliva
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

myslim ze tato debata sem vobec nepatri , to sa mam rozculovat este aj v tejto sekcii ??? navrhujem aby cela debata bola zmazana a neriesili sa tu spinavosti tejto s******** garnitury ktora raz zato zaplati, dakujem
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

rado74 : tipujem že tých 8 flint v cal 338LM chcú mať rozhodené po krajoch aby mali nejaký ručný kanón až sa im nejaký strašný páchateľ zavrie do opancierovaného auta :)
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

no Roman je to mozne aj ked naboj raze 308 W s volframovym jadrom prebehne pancierom aligatora ako maslom takze take tvrdenie im asi odborne neobstoji niekto skor povedal ze treba tak treba ved od toho su na ministerstve odbornici nie
:lol:

Turbi klidek setri si nervy a bud v strehu snad sa raz dockas /me/ :lol:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

co na to povedat ... uz len pokrik: kaprohub ideeeees !
:evil:
ale suhlas z turbim sem to nepatri :?
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Sorry za OT, ale nedá mi to.

Podstatné je, ako budú nadstavené podklady a či podobne ako tender na pištole budú ušité na jeden druh zbrane. Ak Áno, tak je jasné, že to bude drahé a veľmi. Ak tam naozaj pustia väčšinu zbraní, tak to skončí pri tom najlacnejšom, čo splní podmienky.

Len tak pre predstavu, armáda nakupovala odstrelovačky v ráži 12.7 za cca 700 tisíc Sk ako súpravu plus ďalekohlad (150), 338 bola za cca 400 tisíc....pevne verím, že sa niečo také už nikdy, nikdy nezopakuje....asi som naivny..čo už. :( hľavne ked predpokladané náklady sú niekde na úrovni 14K eur za kus...
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

V prvom rade chýba seriózna analýza, ktorá by nasvedčovala, že polícia skutočne potrebuje po 5 odstreľovačiek do každého kraja.
Z novín, televízie ani stránky MVSR som sa napríklad nedozvedel, koľko krát ročne sú policajní odstreľovači v akcii, koľkokrát naozaj vystrelia, na aké vzdialenosti boli doteraz "umiestnené" ich ciele. Zároveň by bolo zaujímavé vedieť, koľko z toho bolo plánovaných akcií (ochrana pri návštevách cudzích štátnikov a pod.), na ktoré stačí pre SR jedna centrálna jednotka, a koľko bolo skutočných ostrých výjazdov ku kritickým situáciám.
Po zistení týchto údajov by bolo potrebné analyzovať, na ktoré vykonávané činnosti terajšia výzbroj nepostačuje a ktoré ešte zvládne, tiež aké je reálne potrebné množstvo týchto zbraní.
Predpokladám, že na základe takejto analýzy by sa počet potrebných zbraní scvrkol na štvrtinu až pätinu.
Až v druhom rade sú úvahy o kalibri zbraní a cene. Nemusím byť odborník, aby som zistil, že cena je extrémne prešvihnutá, na to mi stačí google.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Keby si zistil pouzitie zbrane ako takej, tak by si prisiel na to, ze nemusia byt ani ozbrojeny a varovne vystrely do vzduchu pri prenasledovani vozidiel mozu strielat i s plynovkami a aspon nezrania "nevinne obete" :roll:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Mozno ludom "z vnutra" uz zacinaju serioznejsie liezt na nervy nazory jedneho nemenovaneho uzivatela o tom ako by mal vyzerat/fungovat stat a planuju si ho zavolat niekam do lesika, avsak tento krat chcu ist na istotu - preto ten .338 lapua :D 8)
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Zoidberg37 .50 zbytocnost, tu 338 LM pre kazdy kraj beriem, nie je to zly napad
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Rasto napísal:Keby si zistil pouzitie zbrane ako takej, tak by si prisiel na to, ze nemusia byt ani ozbrojeny a varovne vystrely do vzduchu pri prenasledovani vozidiel mozu strielat i s plynovkami a aspon nezrania "nevinne obete" :roll:
Ja som nepísal iba o prípadoch, keď sa strieľalo, ale o všetkých prípadoch, keď musel sniper byť na mieste pripravený strieľať. Tvoje porovnanie s bežnou výzbrojou policajtov je nepresné, lebo tí majú pištoľ nielen na priame použitie, ale aj ako odstrašujúci element, okrem toho pri výkone napr. hliadkovej činnosti ju môžu potrebovať kedykoľvek, čiže hovoríme o tisíckach hodín ročne. Naproti tomu sniper je vysoko špecializovaná činnosť, ktorá sa využíva len cielene pri konkrétnych a odôvodnených prípadoch. Pri tej cene, ktorú MVSR predpokladá, by mohol byť sniper na miesto zásahu vozený vrtuľníkom aj s troma ľahkými dievčatami a cigánskou kapelou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"