Tripod

inspiring_elbakyan

Tripod

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

Pouziva niekto ako oporu stativ pre kamery?
http://www.snipercountry.com/Articles/SniperSaddle.asp

Nieco podobne som cez vikend urobil z PVC rury a stareho stativu.
Mate nejake skusenosti ostatni?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Naozajstny (rozumej poriadny) tripod tu ma kiki, on ti povie aj ako sa osvedcil na field applications....
inspiring_bardeen

Príspevok od používateľa inspiring_bardeen »

Mam trojnozku Large QD Tripod s koliskou SSP-1 nieco vyse roka a pol. Objedal som ju na tejto stranke http://www.precisionriflesolutions.com/

V zasade ide o japonsky stativ fy. Slik s koliskou vyrobenou z hlinika a potiahnutej kordurou. Maju k dispozicii 2 velkosti kolisok podla sirky predpazbia.

Trojnozka je skladatelna co ma velku vyhodu pri posliedke na ktoru ju nosim so sebou. Umoznuje strelbu v lahu, v sede a v stoji. Vzhladom na teren v ktorom lovim je mozna bezpecna strelbe v stoji a zriedka v sede.
Za tu dobu co s nou lovim sa mi velmi osvedcila, hlavne kvoli nizkej hmotnosti a skladatelnosti. Bez problemov udrzi 5.3kg varminta. Ta hlava s koliskou sa da osrobovat a je mozne uchytit na zavit fotak alebo kameru.

Aby som trojnozku len nevychvaloval, tak ma samozrejme aj svoje muchy. Skladatelnost je cistocne aj nevyhodou tejto trojnozky. Proste pri love je potrebne byt pripraveny a mat ju rozlozenu. Aj ta minutka potrebna na rozlozenie moze byt fatalna pri love lisok. V zime pri -10 sa mi stavalo ze som ju nedokazal rozlozit. Cistocne je riesenim nie uplne zloznie posledneho segmentu. Dalej treba davat velky pozor na gumove nozicky. Od vyroby nie su nalepene takze velmi lahko hrozi strata. Samozrejme nic co by sa nedalo riesit trochou lepidla.
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

jj, stranku poznam.
Presne nad Slikom som uvazoval ze kupim a urobim to na neho. Inspirovalo ma toto video http://www.youtube.com/watch?v=KOQz6uCBRyw

Za cenu co sa predava ten stativ (cca. 1900 CZK) uz ale skoro kupim aj ten s oporou zo stranky co si poslal. Takze to tam asi objednam mozno.
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

ako je to inac s tymi nohami. Daju sa zaareovat aj v polovisunutej pozicii, alebo iba v tych koncovych poziciach? A v akom kalibri mas toho varminta? Drzi to pevne?
inspiring_bardeen

Príspevok od používateľa inspiring_bardeen »

Nohy sa daju zaaretovat v akejkolvek polohe, to znamena ze tym vykompenzujes aj nerovnost terenu. Zabudol som este spomenut ze mozes menit uhol tych noh, su tam 3 pozicie v ktorych sa to da aretovat.

V case ked som to kupoval tak ma to vyslo na $171.95 USD z toho 37 USD bola doprava. Samozrejme na colnici uvalili na to este DPH ale clo som neplatil. Inak prislo mi to prekvapivo rychlo tak do 2 tyzdnov.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Pridam moj setup - Manfrotto s joystick-ball-hlavicou (kupil som ho ako komplet v akcii nejakeho kosickeho online obchodu za cca 180 eciek):

Obrázok

hlavica ma quick-detach konektory = vymenit pozorovak za drziak zbrane je zalezitostou par sekund (pouzivam obycajny lacacky/V-ckovy pogumovany (foto zpred mesiaca/z poslednej sutaze - rychlostrelba v stoji s oporou - na malu kovovu tycku/300m):
Obrázok


Gunslinger

Edit/P.S.: Dik Zoidberg - ano, je to Manfrotto 055XPROB s 322RC2 joystick-hlavicou (uchyt na kestrela je 'co dum dal' :lol: Quick-detach system je Manfrotto 323:
Obrázok

a uchyt na zbran je obycajne V-cko za 5 eur (taketo nieco):
Obrázok

ale rad by som ho casom vymenil za Vanguard:
Obrázok
Naposledy upravil/-a Gunslinger v 17 Nov 2011, 15:58, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ak to niekoho zaujíma, ten Gunsov statív je Manfrotto 055xprob, mám ho doma, akurát ho používam k jeho pôvodnému trápnemu nestreleckému účelu :lol:
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

nestrelecký účel? tak to nikoho nezaujíma. :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Guns: ničomu takémuto sa nevenujem, takže si nie som istý záťažou a stabilnosťou ktorú ty požaduješ, ale počítal by som s tým, že ten Manfrotto bude predsa len stabilnejší ako Vanguard, vyššie modely majú niečo do seba, ale aj tak čo som pozeral v Megafote naživo, tak ma Manfrotto kvalitou spracovania oslovil viac.

Takisto vidím, že tam máš ešte klasické koncovky, ja som kúpil do prírody toto: http://www.megafoto.sk/Manfrotto/200-sp ... y-055x-3ks v Prolaike za cca 24 euro a asi by som to odporúčal aj tebe. Keďže tie hroty sú zo závitom, tak sú na nich našrobované plastové valce, ktoré slúžia ako klasické koncovky v prípade že potrebuješ statív dať na betón, alebo parkety alebo pri prenášaní aby neroztrhli púzdro.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Dr.Zoidberg: Mhm, zle som sa vynadril - myslel som ten ich nastavitelny drziak zbrane od Vanguarda (nie ich tripod). Inak, Vanguard robi aj taky s prichytenim (PortaAim):
Obrázok
ktory je tiez zaujimavou alternativou.

Na tazsie aplikacie mam stareho dobreho Cullmanna: :twisted:
Obrázok

Ono, tripod je zvycajne lepsie predimenzovat, hlavne pokial ho clovek chce pouzit aj ako podstavec na pusku, pripadne chce pozorovak lepsie stabilizovat (na tripod zavesis batoh alebo nieco podobneho). Totizto problem u pozorovakov je ze ked fuka vietor, tripod sa zacne jemne chviet, je to sice iba take mikro-chvenie – volnym okom nespozorovatelne, ale pokial hladas dieru v terci niekde hodne daleko, toto mikro-chvenie moze sposobit jemnu stratu ostrosti (a potom zasah neuvidis).

Dik za tip na nozicky, aj ked to je na zvazenie – na jednej strane by v niektorych situaciach pomohli, ale na druhej casto nie je moc cas ani poriadne rozostavit tripod, nieto sa este hrat s nozickami (a nosit ho s tymi gumovymi nozickami odmontovanymi a vycnievajucimi ‚spajkmi‘ by sa mohlo nem-dobre skoncit :roll: :lol: kazdopadne je to ‚brouk do hlavy‘ :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Gunslinger napísal:...a nosit ho s tymi gumovymi nozickami odmontovanymi a vycnievajucimi ‚spajkmi‘ by sa mohlo nem-dobre skoncit :roll: :lol: kazdopadne je to ‚brouk do hlavy‘ :wink: ...
To by sa Ti spotter poďakoval, keď si to zapichne do nohy :evil: :lol:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Guns: tie gumenné/plastové nožičky nedávaš nikdy dolu, buď ich zakrútiš smerom hore aby trčali hroty alebo smerom dolu aby hroty prekryli: http://www.hamashop.sk/fotky5173/fotos/51064100abb.jpg
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Dr.Zoidberg: Comprende, to znacne ulahcuje rozhodovanie :twisted:

3500k: Pocitam ze nasledne by spotter pri rozostavovani tripodu nechtiac zapichol spajk rovno do lytka leziaceho strelca :shock: a boli by si kvit, nie? :lol:
Ked uz sme u toho, nebudes mat v blizkej dobe nahodou cestu okolo Prolaiky? (Palackeho 12) :wink:


Gunslinger
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"