Výber opakovacej guľovnice na báze NABOJNICE nie náboja 308

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Výber opakovacej guľovnice na báze NABOJNICE nie náboja 308

Príspevok od používateľa duros »

Neviem prečo ale akosi sa neviem pre tu 308mu rozhodnuť stále ma to láka na nejake 7mičkové kalibre alebo 6,5tkove ale nechcel by som sa vzdať toho , že mam neobmedzený a lacný prísun nábojníc 308win .

Preto sa pýtam na kalibre 260 rem, a 7-08 rem viete niekto o nejakej flinte v tomto klaibry čo by sa u nas alebo niekde v okoli zohnať ? samozrejme nieč s ťažkou hlavňou ( howa supreme varmint, alebo savage 12) niečo vhodne na LR.

mám v tom troška bordel pretože na nete ameristickom sú aj howy aj savage v týchto kalibroch ale u nás ništa.

Akože pri najhoršom sa to da uhrať na 243 , nakoniec čo som videl ten lovcov sustrel na Devičanoch na 400 či 500m :) .

Dik za rady.
Naposledy upravil/-a duros v 29 Jún 2012, 18:43, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Myslis take nieco? http://www.jm2arms.sk/REMINGTON-700-SPS ... N,149.html je to predajna v Presove. Je tam toho na webe viac.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Jaj sorac myslel som, ze sa pytas na .308 :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

duros:
Uprav prosím ťa názov témy alebo upresni otázku.
Ak som dobre pochopil, hľadáš ne-308 pušku, ale názov témy hovorí o 308Win.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Turbiak predava tu jeho 6,5x284.

Ak by si chcel, tak mu napis PM.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Ja si myslím že otázka je postavená veľmi zrozumiteľne pre tých , ktorý nepoznaju len 308mičku , ale je im známe, že aj iná náboje iných ráží používajú nábojnicu 308win stiahnutú na 7mm , 6,5mm, prípadne 6mm.

Butvin : pokiaľ viem tak pri prebíjaní 6,5 284 neviem použiť nábojnicu 308win.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Mozno by pri momentalnej, nie dobrej dostupnosti zbrani v 260Rem. alebo 7mm-08, bolo riesenim kupit (aj zanovny) kver v 308W, supnut tam novu hlaven, spust a vhodnu pazbu. Napr. pri Remingtone by to mozno aj vyslo lepsie ako kupit nejaky iny novy varmint.....Potom by som (cisto osobne) preferoval 7mm-08. Cim mensia nutna reformacia hilzni, tym jednoduchsia praca a vyssia zivotnost materialu hilzni....a sedmickove strely su balisticky vyborne, napr. Hornady A-Max, alebo Bergery......vyber je dobry.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Mna osobne ta 7 08 celkom laka a co je fajn v tomto kalibry robi remingtona R25 a cena sedmickovej siery nie je horsia ako cena 308. Len ak uz flintu tak asi kluku.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

7 08 je jednoznačná volba, jen stáhneš krček hilzny.
Když chvilu počkáš, bude ukázka.
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

ja by som uz siel do 260 rem... mas nabojnice aj alebo mozes stahovat krcky ale siel by som uz do 260 rem rovno 7 mickovy kaliber je tiez fajn pred casom som premyslal hlboko o 7-08 ale uz mi robia roedale trufilte 260 rem na T3
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"