Mosin Nagant puška kal. 7,62x54R

inspiring_ganguly

Mosin Nagant puška kal. 7,62x54R

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 13:43, upravené celkom 1 krát.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Je to zbran kat. C a na tuto kategoriu zbrojak potrebujes. Kat.C nepodlieha povolovaciemu konaniu (nakupne povolenie), ale po kupe musis zbran zaevidovat na policii, kde mas registrovany zbrojak.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

tu mosinku mam, je paradna :wink: cena v BA je 5500SK
Netreba NP, preto lebo je to OPAKOVACIA dlha zbran.
Tiez som si to neuvedomoval, az mi to poriadne vysvetlili na forach :wink:
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Tiez sa mi lubi ta Mosin 1891/30 7,62X54R co maju v DEASe, len by ma zaujimalo ci to je original, alebo nejaka napodobenina ? Myslite si, ze to je aj nejako repasovane ? hlaven ? zaver ?
Celkom by ma mrzelo mat doma pekny kusok, ktory netrafi terc :roll:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Maju tam original z vojnovej produkcie. Ale su aj repasovane. Ziadna kopia! A ver tomu, ze s tym trafis celkom dost. Aj ten kratky Mosin 1938 sa mi pacil 8). Ani nato nepotrebujes NP, tak mozme ho ist hned aj zaevidovat :lol:. Ja kedze som lavak, tak ma na tieto opakovacky trocha presla chut :). Ale predcasom som ti tam potazkaval 1891/30 a vyzerala bohovo, no ako nova. Fakt nadhera, len Nemec 98K ma laka este viac :lol:.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Dnes sa tam asi pojdem pozret na ten 1891/30 :D ved za tu cenu...no nekup to... :D pozrem si ho ako mi bude sediet v ruke. Myslis, ze to davaju aj s tlakovymi skuskami ? pojdem to dnes checknut a uvidim co poriesim, ale celkom ma laka tato hracka :twisted: len ako som povedal bal som sa a bojim sa KRIVEJ HLAVNE, s ktorou bude problem strielat. Nerad by som zazil taku vec :x
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Tlakove skusky asi maju podla mna. Minule ked som sa tam bavil s tym predavacom, na tuto temu, tak mi povedal, ze to musia mat vsetky zbrane, inak by to nemohli predavat :lol:.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

COBRA tak nabuduce asi budes so mnou strielat z mosina , ak ho dnes budu mat :twisted: :lol:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Bum: Aj nove zbrane z obchodu, nemusia mat tlakovku. Ale iba tie, ktore nemali este majitela. Na zbraniach, ked som evidoval Glocka, ma to trocha zaskocilo. Tlak. skuska az po 10 rocnej lehote, ale to mi bolo jasne, samozrejme.

Xader: No fajn :). Kua ty dokazes cloveka navnadit :lol:.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 12:54, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No ja som tiez dostal certifikat zo skusobne Lieskovec, ci ako sa volala k Walther P1, ale ku glocku nebolo nic. A policajt na zbraniach mi povedal, ZE U NAS su pri novych zbranaich neni treba tlakove skusky(Ja som myslel, ze treba a je to aj pochopytelne a z hladiska bezpecnosti aj nutne podla mna). V USA, Rakusku to bude zrejme inak. Lebo ked som cistil prvy krat glocka, tak tam boli splodiny, som sa cudoval a volal Xaderovy, ze ako to bolo u neho a zjavne aj on bol v omyle, pretoze policajt si nenatuka podla vyrobneho cisla zbrane, tlakovu skusku :). ALe mozno tie splodiny su od vyroby, ked to tam stelovali.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

No tak som ho nakoniec kupil :D uz je doma.
Tak aby sme to ujasnili pekne po rade...
Glock ma tlakove skusky vyrazene na sebe a policajt z tabulky pozre kde a kedy boli robene skusky a kolko este platia. Viem, ze to tak je...pred 2 tyzdnami som to riesil v Malackach na 4 zbraniach - ma na to tabulky...

Mosiny co maju v DEASe, tak jeden mali vystaveny...s tym idu v piatok na tlakovky. Dalsie 2 kusy mali vzadu aj s tlakovkami, tak som si vybral...zobral som kus z 1927 co ma este aj rusku hviezdu a v azbuke text (nepamatam si to presne, otec mi to prekladal), ale je to vzacnejsie ako tie co tam maju bezne :D vyvrt...na to ze ma ta zbran 82 rokov, tak je PERFEKTNY !!!

foto tu...
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=28085#28085
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Len doplnim k tym tabulkam - datum vyroby Glocku sa da pozriet aj na mujglock.cz, konkretne tu. Treba tam zadat ten 3-pismenny kod vyrazeny na hlavni v okienku zaveru, sedi to s udajmi z policajnej tabulky.

Sorry za OT v historickych zbraniach.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Dnes sme boli strielat z mosin nagant 1891/30 ... ked som ho vcera kupil som mal trochu obavy ci bude rovna hlaven a vsetko OK a je... :D Je to perfektna zbran. Pekne tazka, dobra padne a ma aj celkom silu, ked vystreli, ale zato je presne. Na 50 metrov s otvorenymi mieridlami paradicka, 100 metrov trochu horsie, ale trafit sa da !!! S puskohladom to bude zase o niecom inom, ked to budem mat nahodene a nastrelene, tak pridam dalsie pocity, ale zatial hodnotim zbran velmi pozitivne. Na jej vek je stale vo velmi dobrom stave, presne, vyvrt kvalitny. Proste som rad, ze som si kupil tuto zbran. Mosin nagant, alebo aspon ten moj...ma dusu... urcite :) je to uplne ine ako strielat z modernej zbrane, je tam citit kus historie, k tej zbrani mam uctu a pritom doveru k nej. Uz sa tesim, ked si vystrelim z nej znova :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"