Mosin Nagant puška kal. 7,62x54R

ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Pokial viem, tak v Objekte 23 je strelisko na 300! Je to vlastne cez celu strelnicu. V lete tam nejaky polovnik zhodou okolnosti nastreloval "scivilneneho" mosina. Celkom slusne triafal terc. Zver by mala dost "rusno". 8)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Kefalín, čo si vysvetľujete pod pojmom "scivilnený"? :)
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Ta plastova pazba co sa da kupit na Mosinu. Mal tam nejaku dorabanu montaz (kolajnicu) a na nej Meoptu. Strielal nejakou "domacou vyrobou". Hlaven bola povodna, dokonca muchu mal povodnu. Videl som ho tam len raz. :roll:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

To nie je scivilneny, to je domrveny. :mrgreen:
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ta lista sa mi zda dost tenka. Bal by som sa, ze to bude pri strelbe vybrovat, prpadne deformovat s tazsim puskohladom.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Fungovat to bude, ale ako napisal BTV bude to robit pri strelbe sarapatu! Otazka je, ale aku presnost od toho ocakavas. Zazraky vsak urcite necakaj. :cry:
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

pri tom ako to bude uchytené + to že lišty sú z duralu mi to tiež nepríde ako ideálne riešenie. Pravdepodobne to bez brzdy neudrží nástrel, to budú šupy. Musím večer pozrieť ako je tam namontovaný cieľnik, ale zaujímavosť to je :)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ak to bude uchytene cez jeden cap ako povodny cielnik, tak by som tomu neveril ani nahodou, ani tomu ze to drzi nastrel a uz vobec nie zivotnosti tocoh uchytu
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

mototechna napísal:Musím večer pozrieť ako je tam namontovaný cieľnik, ale zaujímavosť to je :)
Zaujímavosť áno, pre tých čo si nechávajú zadné k navratu do pôvodného stavu pi tvojej "skladacke" to vidím ako strata času.....
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

pozeral som to len ako možnosť, ale je to vtákovina. Nechcem to na to LEGO, mám ešte jedného mosina na strieľanie "hlušiny", tak som špekuloval fuknúť to tam. Ale je bo capina, nehľadiac na to že optika by bola mooooc vpredu takže v nej bude vidieť asi prd.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Tak potom racej pohladaj repliku pôvodnej montáže+optiky bude to stále lepšie vyzerať ako tie "high tech" montáže, čo sa týka tej vzdialenosti puskohladu od oka,v dnešnej dobe by si určite našiel ideálny puskohlad na takú vzdialenosť, i keď na hlusinu by stačil aj kolimator :mrgreen:
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

už som dal debatu s puškárom a urobí mi rovnakú montáž ako na tej skladačke. Moc mu do spevu nebolo keď som to chcel :D Origo nechcem, mne sa to proste nepáči... Aj na tú druhú pôjde polymérová pažba, som zrejme hulvát a chrapúň s neúctou k originálu :D
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Takých nás je viac :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

Vie niekto poradit kde by sa dal dlhy mosin kupit? Co som nasiel tak maju v ponuje ale nie skladom. Ani v kolarove. Dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"