Brokovnice UZKON

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ake pouzivate pri TRX strelivo?
Minule som strielal, ale nejako to velmi kope. Cele rameno som mal modre. Potom som uz strielal iba od pasa. Doteraz som strielal s brokovnicami na holuby, ale nemal som takyto problem ze by to kopalo.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Mne sa dopohody puká z toho klasický Trap 24g 12/70 a práveže pri porovnaní s Mossberg 500 táto TRX kope o dosť menej. Pri Mossbergu a 50ks buchnutých som mal rameno KO. Pri TRX uplna pohoda. Páči sa mi na nej aj ta gumenná botka na pažbe ako je riešená tým rebrovaním. Určite lepšie, ako keď je botka čistá guma bez toho rebrovania, ktoré tlmí podľa mňa dosť podstatne.
mysso
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa mysso »

Chcem sa spytat ci sa da s TRX strielat trap... Vzhaldom k tomu ze TRX nema zahrdlenie. Jednalo by sa iba o zabavnu strelbu ziadna sutaz ani nic podobne.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Najvhodnejsia brokajda na skeet a trap je kozlica. Kedze ale zrejme chces pumpu aj na iny typ strelby, vhodnejsi pre Tebou zadany parameter zabavnej trap strelby by bol model UZKON AS 17. Ten ma 3 choky a svetlovodnu muchu v zaklade. Je troska drahsia ako TRX. Problem vsak bude s jej dostupnostou kvoli situacii v Turecku.
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa glock69 »

Chci koupit AS 17 a podle prodejce ani jedna, kterou prodal, choky neměla. Tak nevím, jestli turci dodávají dvě provedení pod stejným označením.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zelený sport na svojej úvodnej webstránke:
Poslední dobou se nám množí reklamace, že do tureckých
brokovnic nelze nabít náboje jednoho nejmenovaného největšího
tuzemského výrobce brokového střeliva. Nežli k nám dopravíte zbraň
na reklamaci, přeměřte si prosím průměr vašeho střeliva. Průměry
20mm a více tam opravdu nejdou a nikdy nepůjdo narvat.
Např.dnešní (5.10.),,rekordman" měl buck shoty o průměru nábojnice
20,71mm!
:shock:
http://www.zelenysport.cz/?vstoupit
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

V poslednom cisle SR je "recenzia" brokovnice UZKON AS46.

No, myslim, ze v tomto pripade je slovo recenzia dost silne slovo.
Viac sa je mozne dozvediet asi tu.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Pani, v poslednej dobe mi Uzkon TRX pri pumpovani vyhodi plny naboj spodom (nabijacie okno)
a prazdna nabojnica je pritom pekne vyhodena ako sa patry cez vyhadzovacie okienko. Zistim to zvecsa az pri cvaknuti na prazdno.
Robieva to tak 2-3 naboj a nasledujuce cca 2.
Neriesili ste tento problem niekto?
Robilo to 3 roznym ludom pri pouziti 4 roznych nabojov od 3 vyrobcov.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Predošlá stránka, pred tromi rokmi
Jareq napísal:Ahojte, mam Uzkon TR-X. Na strelnici mi vsak obcas pri prebiti, vypadne okrem prazdnej nabojnice aj novy naboj, bez toho aby vobec vosiel do komory, proste vypadne nie cez vybijacie okienko ako prazdny ale popod klapku zospodu a vonku.

Kamaratovi to vsak nespravila ani raz, strielali sme samozrejme z jednej zbrane a rovnake strelivo.

Robim nieco zle pri prebijani? treba ju nejako inak drzat, nenaklanat, lebo uz fakt neviem.
Ako hovorim Trap 2,4mm S&B 12/70 fakt skoro kazdy. Pri cvakani naprazdno na hlinene holuby som si pekne zanadaval.

Dakujem.
Kedy vypadne náboj dolu von nabíjacou klapkou? Keď je klapka zdvihnutá.
A zdvíha sa, keď ide predpažbie zo zadnej polohy dopredu!
Ale vtedy by už mal ležať náboj na klapke, lebo mal byť uvoľnený zo zásobníka tesne predtým, ako záver dorazil celkom dozadu.
Ak sa s puškou manipuluje stále rovnako a závady začali vznikať po čase, dačo je zle... a ešte horšie, že závady sú náhodné.
Náboj sa môže "oneskoriť" napríklad preto, že lezie pomaly zo zásobníka - slabá alebo prasknutá pružina, zahnojený zásobník znútra.
Alebo mohol byť vypustený zo zásobníka včas, ale nedostal sa na klapku - napríklad preto, že klapka neleží celkom dolu a náboj narazil na jej prednú hranu - možným dôvodom by mohla byť slabá alebo prasknutá pružina klapky alebo nejaká prekážka.
Alebo si záchytná páka, ktorá drží náboje v zásobníku a uvoľňuje ich pri doraze záveru dozadu, robí čo chce - napríklad má zlomený či nalomený čap.
Alebo...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"