Kusa Jaguar 2 175 lbs

Marvell
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 5 years 9 months

Kusa Jaguar 2 175 lbs

Príspevok od používateľa Marvell »

Uvažujem o kúpe tejto kuse na "zábavnú streľbu" atď...
Mate s nou niekto skúsenosť? Akú to ma presnosť na cca20-30m? Môžem s nou strieľať na záhrade?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Strieľam s lukom na chalupe, priestoru mám dostatok...samozrejme, za dodržania bezpečnosti.

Kušu síce nemám, ale pozri si nejaké videjká, veľa napovedia.
https://www.youtube.com/results?search_ ... +jaguar+ii
Marvell
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 5 years 9 months

Príspevok od používateľa Marvell »

A ako vyrážam energiu strely? Rýchlosť x hmotnosť celého šípu alebo len hrotu?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

....a to ti je na kieho frasa ???
Ak s ohľadom na zákon, nuž študuj. Síce čeština, ale to nevadí...slovenský zákon si dosaď, zvyšok platí.
http://www.lukyasipy.cz/je-luk-zbran/

Ja sa do fyziky rozumiem jak hus do piva, ale čítaj
https://svetelektro.com/Forum/energia-sipu-t9411.html
Používateľov profilový obrázok
salam_baca
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa salam_baca »

E=1/2m * v2 - polovica hmotnosti krát rýchlosť na druhú.
Rátaj hmotnosť celého šípu.
Marvell
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 5 years 9 months

Príspevok od používateľa Marvell »

Ok už je doma. Prosím poraďte nejakú strelnicu na lúky a kuse v BA kraji

Ďakujem
Marvell
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 5 years 9 months

Príspevok od používateľa Marvell »

Noo inak mal som co robiť pri natahovani nie ze by to bolo ťažké ale to švihadlo na naťahovanie tetivi co je k tomu je pre mňa veľmi dlhé tak som ho musel trocha skrátiť lebo pri natahovani som ho mal skoro po bradu a stále tetiva nechcela zaskočiť. Kupodi u holimi rukami som to natiahol na druhý raz akurát to pekne reze do prstov.
Preto hľadám nejakého dobrovoľníka z BA a okolia co by bol ochotný ísť somnou na strelnicu a trocha ma do toho zasvetil.
Nakoľko som s lukmi a kusami úplný amatér a doteraz som strieľal len z pistoli a pusiek
Marvell
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 5 years 9 months

Príspevok od používateľa Marvell »

Prosím viete my poradiť aj nejaký "puskohlad" s 22mm montázou? Niečo do 50€ +-10 hlavne nech sa to po pár ranach nerozpadne a drží nastavenie. Podsvietenie kríza tiež poteší
Niečo na strelbu cca 30metrov max 50 lebo ten pribalený plastový kolimator je hrôza ani neviem ako ho nastaviť lebo stačí keď sa opriem trocha inak o pazbu a ten bod už svieti úplne inde
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Marvell napísal:Ok už je doma. Prosím poraďte nejakú strelnicu na lúky a kuse v BA kraji

Ďakujem
Ja žiaľ poznám iba jedinú. Strelnica Hubert v Trnovci nad Váhom. Viem, že mali 3D zvieratá a nejaké terče. Miesta je tam habadej.
https://www.strelnicahubert.sk/
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

v Blatnom som tiež videl terče na lukostreľbu v tom sade za spoločenskou miestnosťou
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Blatne - strelnica Emel.
Marvell
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 5 years 9 months

Príspevok od používateľa Marvell »

Inak nikde v navode som sa nedocitat ci treba aj mazat spustovy mechanizmus. Ak áno tak s čím?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Marvell : bez urazky, ale podla tvojich prispevkov nemas ani sajnu o lukoch a kusiach. To neni nic zle, ale mozes si sposobit zavady a poskodenia, ktore ta vyjdu velmi draho. Tuto na Fore dokazes ziskat rady a tipy. ty ale potrebujes uviest do problematiky. Doporucujem ti ist do blatneho a tam sa poradit s predajcom. Urcite ti radi poradia vsetko od vhodneho terca, sipu, cez mazanie tetivy a zopar rad coho sa vyvarovat ako strelba naprazdno bez sipu....
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Skús si prečítať knihu...kľudne stiahni do PC, pre prípad zopakovania.
Ide síce o lukostreľbu, no nájdeš niečo aj pre kušu.
http://www.luk.sk/kniha/sportova_lukostrelba.pdf

Ďalšie info nájdeš tu
http://www.strelba.sk/strelba-z-kuse/

...a na nete je toho plno. Na ten základ, aby si bol v obraze.
Ale je jasné, že najlepšia cesta je info podaná s vysvetlením a vyskúšaním si...

Streľba naprázdno (ako spomína erebos) je najlepšia voľba k dokatovaniu kuše/luku.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Marvell napísal:lebo ten pribalený plastový kolimator je hrôza ani neviem ako ho nastaviť lebo stačí keď sa opriem trocha inak o pazbu a ten bod už svieti úplne inde
To ze si kupis "lepsi" kolimator neznamena ze budes lepsie strielat. V prvom rade sa nauc tu kusu poriadne drzat tak, aby si pri kazdom zamiereni neopieral pazbu inak a aby sa ti paralaxa neposuvala. Po tom co budes vediet zbran zrovnat, mozes uvazovat o vybere inej optiky. Navyse, vsetky kolimatory nejaku tu paralaxu maju, v cene ktoru udavas kolim bez paralaxy asi ani neexistuje. (opat - to ze ju citelne vnimas je dosledok slabej techniky)

Ak by si sa aj klepol po vrecku a kupil si nieco poriadne co stoji 2x tolko co ta kusa tak sa ti sice bude bodka posuvat menej, ale tak ci tak zamiereny bod netrafis, pretoze budes mat zle drzanie zbrane a zlu pracu so spustou. (dalsia vec je ze kuse optiku co na ne nie je stavana nicia. To ze ma nejaky scope alebo kolimator na sebe napisane ze vydrzi 50bmg neznamena, ze ho mozes len tak dat na kusu, cize pri vybere optiky treba vediet co hladas)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"