TRAP - počiatočná investícia

inspiring_kepler

TRAP - počiatočná investícia

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Nakolko mi prikvitlo dalsie pismeno na ZP, chcem sa spytat kolko by ma vysla zabava s nazvom TRAP ?
Strelnicu a prijazd k nej nepotrebujem riesit.

Zaujimama ma skor vhodna zbran, naboje, holuby atd.
Chcem to cisto iba rekreacne pre zabavu, takze za co najmenej "love" :-)
Vdaka za kazdu radu.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

lovec ti asi najlepsie poradi :)
ten na trape vie fakt co robi...aj na skeete, len som :shock:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

:lol: Niekedy aj ja :shock: co to stvaram.... :roll: :lol:

Pokial hovorime vyslovene o trape - brokovnica 75-76cm hlavne,spodna hlaven 3/4 choke, horna 1/1 full choke (v poslednej dobe sa robia trapove specialy aj so spodnou chokovanou hlavnou,ale predpokladam,ze asi nejdes dat 8-9.000 € za Perazzi). Pokial hovorime o rekreacnej strelbe,zavisi to len a len od penazenky. Uplne postacuje taka kozlica,ako ma Xader. Vyhodou su vymenitelne choky na oboch hlavniach,takze s tym mozes strielat trap,skeet,parkur staci len zvolit vhodny choke.

Naboj - pre trap 2,4mm broky,navazka bud 24 alebo 28g, podla subjektivneho pocitu strelca. Pre zaciatocnika radsej 28g, je tam o 50 brokov viacej. Rozdiel v spatnom raze a naslednu unavu pociti ten,kto bucha denne aspon 100-150-200 tercov a ked v nedelu pozrie na flintu,tak ho napina na.... :twisted: Rekreantovi je to fuk. Cena - treba hladat,dovaza sa vselico - RC cartridges, Pegoraro Sport, Baschieri&Pellagri a ine. U Sellier&Bellot je dost vela zlyhavok a cenovo su na urovni spomenutych talianskych,takze na ne treba radsej zabudnut. Nic nenaserie viac,ako ked vyleti "lahky" terc a zmrd naboj neodpali.

Holuby-samotne sa predavaju cca. okolo 2Sk. "Vyhodeny" terc ti strelnica preda za cca. 5-6Sk, podla lokality niekde mozno aj menej.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

lovec dik za rady, ja myslim este o nizsej cenovej kategorii ako ste mysleli :-)
T.j. lacnejsia brokovnica - chcem mat vlastnu , moze byt aj "sekac" len nech ma to zakoncenie pre TRAP aby to malo vyznam ( to uz som vystudoval o co ide :-) )
Ja som pistolovy skalopevny casovac-tasic a to bude u mna asi stale priorita :-)
Pri TRAP-e sa mi lubi ze ten terc-holub aj meni smer i ked predvidatelne, ale predsa.
Ono aj pistolove strielanie s casovacom aj na obycajne "papieraky" za behu ma tiez svoje caro :-)

Chcem sa preto spytat ci sa predavaju lacne sekacove brokovnice, kozlice, ktore su urcene na TRAP alebo sa daju nejako relativne jednoducho upravit - spominany "choke". Naboje by som pouzival isto co najlacnejsie. Urcite nieco z ARES-u. Viete ceny k takejto cenovej kategorii ak sa to da este nazvat cenovou kategoriou ?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Existuje nieco ako IZ-39 "Sporting" alebo "Trap",nepamatam si to presne. No alebo pozhanas nejaku starsiu cesku ZH, prip. Brno rady 500 a pod. Brokove Aresy,ehm,no....to je fakt z kazdeho konca dediny pes. Nic vynimocne,ked sa vypitve naboj a su tam broky od 2 po 2,5mm pripadne aj viac. Ze nie su gulate,ale vajcovite je uz pri tejto "kvalite" jedno....co to stoji neviem.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

BKSL: s tym strelivom to nie je az take akutne...okolo 5,-SK patron a s lovcom som vystrielal toho minule asi okolo 200 a mal som dost :lol: je to ine ako pistol.

Mne osobne sa SKEET lubil viac :D ale aj TRAP je super...

lovec: ked sme strielali pri tych dvoch vezickach....pri 2 tercoch to bolo double-skeet a pri TRAPe...to co sme strielali je americky TRAP, alebo aky ? tusim si nieco take hovoril spravcovi...lebo aj predtym bolo nejake ine strelisko na holuby...este aj to sa nejako rozlisuje ? v com ?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

BKSL, ja som riešil podobnú otázku ako ty pred zrhuba pol rokom (tiež som zľahka konzultoval s lovcom). Chcel som niečo na nekonečné bavkanie sa na strelnici (od trapu až po kvôzi combat veci). Hľadal som niečo univerzálne, spoľahlivé, jednoduché, blbuvzdorné a príjemné na streľbu. A investoval som zhruba nejakých 600 éčiek do pumpy Benelli Supernova s 28 palcovým laufom. Nova je ešte za menší peniaz. Zatiaľ absolútna spokojnosť. Vymeniteľné choky sú samozrejmosťou. Ak to chceš iba na jašenie, môžem vrelo odporučiť, ak nie si a priori zaujatý proti pumpám. Strieľanie z nej je radosť, veľmi príjemná záležitosť a vďaka nízkej cene streliva (ak práve neblbnem s 00 Buck shot) to nebolí ani moju peňaženku. Inak nedávno Fraňo na webe ponúkal aj nejakú americkú pumpu za zhruba tri kilá, ale podrobnosti o nej neviem.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Xader: S dvomi vezickami to je skeet (double je len ten dvojity sucasny terc).
To streliste vzadu je tzv. americky trap - je tam len jedna vrhacka, ktora ma permanentny horizontalny aj vertikalny vykyv a odpaluje terce v lubovolnej polohe. Klasicky,olympijsky trap - tam je 15 vrhaciek,ktore vyhadzuju terce podla preddefinovaneho programu - to je to prve streliste po ceste. Dalsi je univerzalny trap,ten sa striela na strelisti olympijskeho trapu,avsak vsetky vrhacky su nastavene tak, aby sa vyletove drahy vsetkych tercov pretinali v jednom bode. Este mame double-trap (na tato existuju specialne flinty),kde vyletuju naraz dva terce s nizsou rychlostou a tym padom aj o cosi kratsim doletom, tiez sa na to pouziva olympijske streliste a na vrhackach sa nastavia nizsie vymetne sily.Terce takisto lietaju podla preddefinovaneho programu.No a potom je tzv. "dedinsky" trap - tam je obvykle 5 vrhaciek (kvoli financiam),tiez s vopred nastavenymi drahami tercov......

Jack: Benelli je super, ale pokial chce BKSL strielat len trap,tak by mu pumpa nebola celkom tym pravym orechovym. Predsa len akokolvek rychle presaltovanie zaberie na trape prilis vela casu. Ale to uz je na nom,on bude vediet,ci ma moznost strielat aj inu disciplinu.....
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

lovec, mozno mi to uslo, ktoru strelnicu popisujes?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Orlik na Hetmíne, pri Šali.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Igor brutaaaaaaaal si ma navnadil tym popisom...by som si isiel zastrielat sakra :shock: :lol:
tu nedelu dojdeme aj s Marosom(pripadne aj sam), zoberem aj flintu a naboje a odtial asi treba zahasit abstinencne priznaky malym postrielanim na Orliku :)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Jack u mna pripada do uvahy len TRAP (typ strelnice).
Nehovorim, ze combat s brokovnicou nie je zabava, ale uz to pre mna nema skoro ziadnu prakticku stranku veci aspom teda dufam ze to tak je :-)

A TRAP je uz cisto zabava ako pre deti, vyleti terc... pac, pac :-)

A este sa chcem spytat to zahrdlenie - choke sa neda puskarom dorobit aj na brokovnciu ktora nema vymenitelne choky ? Pytam sa pre pripad, ze zozeniem lacnu brokovnicu,kozlicu ale nebude mat moznost takychto jednoduchych uprav. Alebo tu sa uz s cenou neoplati vymyslat a radsej doplatit ?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

da sa to dorobit,ale je to taka tesarcina/masiarcina....radsej kupit so spravnym zahrdlenim/prip. chokovanu.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

lovec mam moznost kupit kozlicu BRNO ZH-101, 12 GA , 2 a 3/4" za 200 €.
Predajca hovori, ze by mala mat vhodny choke na trap.
Na nete ju niekto iny predava a pise, ze ma "Improved Modified" zahrdlenie.
Teraz neviem ci to znamena ze automaticky to maju vsetky s tymto typovym cislom (ZH-101) alebo nie.

Toto je link na tu klasifikaciu zahrdlenia:
http://www.wildfowlmag.com/tips_strateg ... un_062304/

Co ty na to, oplati sa za tych 200 € a ma naozaj vhodne zahrdlenie ake potrebujem na trap ?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nie som si teraz na 100% isty, ale ked si dobre pamatam,tak trapove ZHcky mali obe hlavne s plnym zuzenim, teda full choke. Skusim sa zajtra spytat, potom ti napisem presne, ak to dovtedy moze pockat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"