Pákove opakovačky

Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Olllap napísal:Vdaka za prispevky. Chcel by som Winchester na 25-100m (strelnica), v 357 , mozno optiku, co by ste mi doporucili ? Bol by vhodny GG 1892, 20", lestena ocel ? GG ma priaznive recenzie , ale celkom sa mi pozdava aj Merlin, Rosii uz je skor opisovana ako DODO. Dik za rady.
Ak chceš aj optiku, odporúčam Marlin. Nábojnice vyhadzuje z boku a nie dohora ako väčšina ostatných LA karabín. A Marlin je určite dostupnejšia značka ako GG. Ja mám síce z druhej ruky ale videl som ich pár krát u Fraňa (je dovozca) a keď by nemal on, v CZ ju zoženieš určite.

Ohľadom kvality terajšej produkcie Marlin neviem veľa napísať, ja mám cca. 20 ročnú flintu ešte s Microgroove vývrtom s 12-timi drážkami a tie prestali vyrábať niekedy v 90-tich rokoch minulého storočia. Teraz robia len s klasickým 6-drážkovým vývrtom.

Mám model 1894 v .357mag a takto nejak vyzerá s optikou.
Obrázok

A len tak pre info, tie náboje na fotke (Hornady Leverevolution) májú z dlhej hlavne úsťovku vyše 1400J.
Ale v 100m už iba cca. 900J, takže u nás sa s nimi nemôže poľovať. V USA s tým ale bežne lovia ...
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Kapo napísal: Akurát tam treba ísť dva krát kua.
sú ochotný predajcovia ktorý papiere vybavia dopredu :)
Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Olllap »

Wow, na 20 r. nevyzera. Videl som ju uz niekde na fore a prave preto som chcel optiku. Kedze som krepy strelec, dufam , ze pomoze. Niekde si myslim pisal o dobrom nastreleni na 100m. Skusim teda prejst ponuky a recenzie Merlin, ak su dostupnejsie. Inak by som sa nebranil ani spolocnemu dovozu, ale pre mna je to aktualne mozno tak o dva-tri mesiace.
Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Olllap »

to: floyd
Na zbranebrymova.cz , tovar skladom, Henry Big Boy 44 mag. Maju celkom slusny vyber na sklade, teda ak je to pravdive.

http://www.zbranebrymova.com/hlavni.php ... kpKW*kulom

Mate niekto skusenosti s Henry , prip. ArmiS ?
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Ollap, díky moc, rozhodne zvážim...
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Olllap napísal:Wow, na 20 r. nevyzera.
Je to klasická trezorová uloženka :D
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Tak celkovo tieto zbrane neprešli dvoma frontami, ako mauser, či mosin, taktiež nechodili po polovačkách, keďže to je neštandartná zbraň na polovné účely.
Moju marlinku používal polovník /vraj/ len na škodnú, keď sa išiel povoziť na koni po chotári. Tiež za pár rokov vystrelil asi pol krabičky :)
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Tento druh zbraní od r. 1860 prešiel mnohými frontami, okrem iného napr. občianskou vojnou Sever proti Juhu, Španielskou občianskou vojnou, vojnami v Rusku a množstvom lokálnych vojen/konfliktov do 2. svetovej vojny asi na všetkých kontinentoch. Na lovecké účely sa od doby vynájdenia veľmi úspešne a absolútne štandardne používajú obzvlášť v USA a Kanade (na európskom kontinente bohužiaľ veľmi sporadicky). Keďže za vyše 150 rokov nastratili svoje miesto na trhu domnievam sa, že sú minimálne čo sa týka výkonu pohotovosti k streľbe a spoľahlivosti preverené viac než dosť. A to je presne to, čo na nich okrem "cool" dizajnu obdivujem. :wink: Verím tomu, že tento typ búchačiek čo má niekto naleštené v trezore by v prípade potreby zvládol aj drsnejšie zaobchádzanie. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ja som mal samozrejme na mysli konkrétne tie naše marlinky, nie ako históriu LA opakovačiek. :)

Aj keď by sa dala kúpiť možno aj dáky historický kus, napr. "jedna z tisíc" ale určite by nestála 150 eur, ako mosin z roku 1909 :)
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

No, kamaráde, tak to sa nemýliš,

nakoľko mám vcelku kladný vzťah k starožitnostiam a histórii vôbec, minule som len tak pre zaujímavosť prechádzal nejaké opakovačky origo produkciu z doby divokého západu a aj keď som vedel, že to nebude "za hubičku", toto som nečakal:

http://www.gunsinternational.com/Winche ... tart_row=1

Je tam pár búchačiek, za ktoré by si u nás kúpil dom... :o Takže asi sa uspokojím s novodobou produkciou od Rossi-Puma, Henry, Marlin, talianov a pod. :cry:
Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Olllap »

Uz som takmer rozhodnuty pre Marlin 357 / 44 , nerez. Zarazilo ma , ze neponukaju rozne dlzky. 357 je v 18,5" , 44 v 20". Mal som skor predstavu o 20" az 24". Mate niekto skusenost s 44 v 20" ? Necitit to uz prilis ? Cim viac kopne , tym menej trafim :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

To som tu jediny, co nahana kratku pakovku ? Ja by som chcel skor nieco na sposob Arnolda:
http://www.youtube.com/watch?v=9dXjCgIGYBo
Samozrejme odmyslite si, ze je to brokovnica.

Uz si predstavujem, ako tunajsi foristi s pakovkami vyliezaju zo svojich bunkrov a so vzpriamenou hrudou a usmevom na tvari hladia do postapokalyptickej nuklearnej buducnosti mysliac si, ze suseda s 58mou zbavia duse i zasob 8)

A k mojim skusenostiam s "miestnymi predajcami". Floyd pisal o dvoch nemenovanych. Myslim, ze vsetci vieme, o koho sa jedna.
Takze nemenovany zastupca Glocku a Rugera v Skalici - ustretovost v jednani aj cez mail. Nemali problem prist kvoli mne na predajnu v sobotu. Prisiel syn majitela a hoci sme boli v presile (on voci mne a mojmu doprovodu) nemal problem dat mi vyskusat GP100 v 4" a 6". Kedze sa mi .357 nepozdavala, dal mi k nahliadnutiu licencie na .44ky a vybral som si. Zbran prisla za necele 4 mesiace. Ale to bola otazka stastia, lebo boli sami prekvapeni. Ruger sa so zasielkami na Slovensko neponahla.
Nemenovany predajca z Topolcian. Vypisoval som s nim snad 8 mesiacov a ked som sa nakoniec rozhojdal a isiel za nim na prevadzku, tak vsetko prebehlo hladko, bez zadrhelov a podla dohody. Na predajni mi chceli nasolit "pultove ceny". Nemali problem overit s majitelom po mojom ohradeni ceny dohovorene cez mail. Navyse som dostal sacok (cca 40) striel 9x19 148 grain zadarmo na skusku.
DEAS detto - treba volat s panom Denbrovskym a vybavi vsetko, co je v jeho silach.
Este dodam, ze som u ziadneho zo spomenutych predajcov nikdy nenechal majland alebo zavratne ciastky a odvtedy som u nich uz nekupoval nic.
Koniec hlasenia.
Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Olllap »

:lol: 58 je fajn a mozno niekedy, ktovie :?: Ale to by som nesmel 20 x vidiet Il Buono, il brutto, il cattivo.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Rudo,

očividne si zháňal veci, ktoré buď mali na pulte, alebo už mali na licencii, čiže nemuseli dvihnúť zadky a telefóny... Skús zohnať niečo, čo nemajú bežne na sklade a kvôli čomu by museli osloviť zahraničného partnera, prípadne nedajboh by museli vybavovať licenciu... Na základe mojich osobných skúseností si dovolím tvrdiť, že sa to týka 9/10 všetkých slovenských firiem so streleckým sortimentom (česť výnimkám)...

Ešte k tej nemenovanej firme zo Skalice:

Na rozsiahly, niekoľkobodový e-mail týkajúci sa predaja lever action pušky v .44 Magnum som dostal od nejakej zamestnankyne krátku a rýchlu odpoveď, že nič také nerobia (hoci na 100 percent viem, že robia a robia dokonca od viacerých firiem). Hoci som sa v e-maili rozpísal, a chcel som odpovede na viac očíslovaných otázok, aby náhodou niečo nevynechali, ako odpoveď som dostal iba jedinú krátku vetu a aj to absolútne nekompetentnú. Nakoľko mi to nedalo, tak som tam zatelefonoval. Zodvihol mi to chlapík, ktorý bol síce veľmi slušný, ochotný a ústretový, ale vybavovať zbrojnú licenciu na jednu búchačku v .44 Magnum od firmy Chiappa sa mu ani náhodou nechcelo. Podotýkam, že tu nešlo o smiešnych 30,- EUR, čo stojí licencia, ale o "MNOŽSTVO PRÁCE SPOJENEJ S JEJ VYBAVOVANÍM". To "množstvo práce" spočíva vo vypísní žiadosti, zaslaní na kompetentné úrady a uhradenie 30,- EUR. Takže som kontaktoval priamo firmu Chiappa v Taliansku a od nich som dostal odpoveď, že nechápu, kde je problém a nakoľko sa bohužiaľ jedná o jediného distribútora v SR, mám sa obrátiť na Čechy. Takže tak. :? Ešte chceš nejaké "slovenské" príklady? Stačí povedať, uvediem...

Len tak pre zaujímavosť, jednu z týchto dvoch som od nich chcel:

http://www.chiappafirearms.com/product/2451

http://www.chiappafirearms.com/product/818
Naposledy upravil/-a floyd v 10 Jún 2014, 15:46, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"