Pákove opakovačky

floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Inak aj toto je paráda v .44 Magnum:

http://www.rossiusa.com/product-details ... &search=44

http://www.rossiusa.com/product-details ... &search=44

Alebo toto v .454 Casull:

http://www.rossiusa.com/product-details ... search=454

http://www.rossiusa.com/product-details ... search=454

Len škoda, že Ti to tu nikto nedovezie... Ani títo češi, čo dovezú skoro všetko (http://www.zbrane-dave.cz/) mi nedokážu pomôcť... Kua... :( :cry: Preto tvrdím - Nemecko, Rakúsko, Taliánsko...
8)
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

Floyd, Mne sa zdá že dovozca pre Rossy pre čechy a slovensko je firma kozap.
No nie som 100% istý. Skús sa poinformovať u nich.
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

V několika příspěvcích tohoto vlákna zazněly otázky, zda je možné používat LA pušku nebo karabinu v ráži 357 Magnum k lovu. Změřil jsem úsťové rychlosti několika továrních i přebíjených nábojů, balistickou kalkulačkou nechal tyto rychlosti přepočítat na rychlosti ve 100 metrech a z této rychlosti a váhy střel pak vypočítal energie střel ve 100 metrech.
Žádný z měřených továrních nábojů nedosáhl ve 100 m minimální energie 1000 J, požadované pro lov srnčí zvěře, použít by se mohly pouze pro odstřel škodné, ale na to mají zase značný přebytek energie. S delší hlavní než má moje 20" karabina by vyšly příznivější hodnoty, jen si nejsem jistý zda o tolik, aby to na požadovanou energii ve 100 m stačilo.
Připojuju tabulku tří přebíjených nábojů, kde jsem použil stejný postup jako je výše popsaný a které o něco málo energii 1000 J ve 100 m překročily.
Výjimkou by snad mohly být v SR i ČR zřejmě nedostupné tovární náboje firmy Bufalo Bore, jejich energie jsou skutečně impozantní, je ale zajímavé, že tato firma u některých nábojů přímo vyjmenovává zbraně ze kterých je lze střílet a pro ostatní zbraně je zakazuje. Z toho usuzuju, že tlaky těchto nábojů nevejdou do hodnot dovolených podle SAAMI ani podle CIP ... https://www.buffalobore.com/index.php?l ... tail&p=102
Prílohy
357 Mag ve 100 m.jpg
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Marlin 1894 v kalibri .44 Magnum je doma. :D Zatiaľ som narazil na jeden problém a to konkrétne, že mi dokonale necykluje moje prebíjané strelivo, ktoré je osadené strelou z kokíl LEE C430-310-RF. Do zásobníku vôbec nedostanem brokové strelivo CCI s vyslovene valcovým tvarom "strely". Obe strelivá idú bez problémov nabiť priamo do komory. Neviem, či je to v spôsobené prevedením strely ("flat nose" bezmála v tvare valca), alebo priveľkou OAL náboja (alebo kombináciou oboch faktorov). Každopádne dokonale bez problémov mi cykluje prebíjané strelivo s liatou strelou LEE 429-240-2R a tiež originálne strelivo American Eagle, Norma, G.F.L., SB, Magtech a Hornady. Tzn., že puška, resp. jej nábeh do nábojovej komory si pri nabíjaní príliš nerozumie s extrémnymi strelami typu "flat nose", aj keď jednotlivo ich v pohode spapá. Má niekto skúsenosť s inými kokilami (najlepšie s gas checkom) čo bez problémov fungujú pre danú zbraň?

Tu je ešte odkaz na spomínané strely:

http://leeprecision.com/bullet-casting/ ... -6-cavity/
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Zdravym uvazujem nad kupou LR pusky,chcel by som to hlavne do pohonu( ak ju niekto takto pouziva budem rad za info) cize kradku cca18-20" len je problem s kalibrom u nas je na ciernu zver minimum na 100metrov 1500J aky kaliber by ste mi doporucili 45-70 Gov mi pride kladivo ale ak nic ine aj ten by som poriesil.Dik za rady.
Používateľov profilový obrázok
Mr.DRAKO
prispievateľ
Príspevky: 215
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa Mr.DRAKO »

čo tak toto:
https://www.youtube.com/watch?v=O6Ly4aafwKY

u Fraňa v Nitre som ju videl za nejakých 595 €, čo je myslím super cena a tento model je tiež jedným z mála LA zbraní, ktoré sú vybavené lištou na optiku. U ostatných je to problém, lebo majú poväčšinou vyhadzovanie nábojníc smerom nahor...
Niektorí to riešia bočnou montážou mimo zvislú os hlavne, ale na to by som si asi ja nezvykol...
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Dik to je velmi zaujmave
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Neviete ci by som kupil u frana Marlina v chrome 357 mag?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

a nie je lepsie sa s touto otazkou obratit priamo na Frana?
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Zháňam pákovú opakovačku Uberti Cimarron 1873 v cal. 357 Magnum. Neviete či ju niekto dováža na Slovensko resp. má v ponuke ? Všade vidím iba Rossi a to nie je žiadna sláva.
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Bol som si dnes pre Uberti Cimarron 1873 v cal. 357 Magnum ktorú som si objednal a pri skúšaní z .357MAG SB poloplášť vznikol problém. Preto som ju aj zatiaľ nechal tam a budúcu sobotu chcem odskúšať trapera. Stalo sa totiž to že prvý náboj ako keby kládol odpor pri zasúvaní do komory, druhý v pohode a tretí sa zasekol dosť zvláštne. Nevyhodilo nábojnicu ktorá ostala čiastočne zasunutá v komore a nad ňou sa zasekol nový náboj tak že sa to celé musí asi rozobrať. Máte niekto skúsenosti v čom môže byť problém ? Našiel som na nete že je problém s určitými nábojmi pre ich dĺžku a tvar striel pri podávaní. Je možné žeby Uberti nezvládal SB 357 MAG ? Neplynulý pohyb pri nabíjaní vylučujem, lebo na to som si dával pozor, rovnako ako na dostatočnú razanciu. Dík za každú informáciu a radu ako sa ku kúpe postaviť.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ja som si pridelil Henry Big Boy v 357/38.spl a ja do toho zas ceske SB nemozem dat s jedneho dôvodu. Ako skusam po 10r zrazu nejde naboj dnu??bol som v p...co sa deje.Az ked som to rozobral zistil som ze naboj roztrhlo nie po dlzke ako obcas byva ze praskne,ale uplne odtrhlo naboj cca 1cm za okrajom a zvysna nabojnica mi ostala v komore pripecena.Toto sa mi stalo 3×,ine naboje 357mag su zjavne kvalitnejšie lebo ich netrha a nemaju nabojnicu ako s blata.A zasprajcovanie naboja pri posune do komory sa udeje aj mne pokial dost razantne snou nemanipulujem.
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

Ja Br, model 1873 ma na podavanie nábojov výtah. Preto ma hladký chod, a pokial funguje ako má tak nemusis s tím nasilu trieskat. Pri tomto model (ako aj 1860 a 1866) môžeš pákov pohybovať pomaličky a najväčší odpor ti spravý naťahovanie kohúta pri otváraní záveru.
Bohužial Uberti málokedy chodí ako má priamo zo škatule. Skús zhodiť bočne platničky a skontrolovať, a poriadne namazať olejom. Ďalší problém sú tvrdé perá časovania (To sú tie na bokoch za kricimy platničkamy). A bicie pero (main spring). Perá môžes doladiť obrúsením a zaleštením, prípadne vymeniť za tuningové. Ale bycie pero by som skôr odporúčal podložiť, nakolko sa po obrúsená zvykne lámať a občas byva problém ho zohnAť.
A napokon, aj keď je puška tormentovaná na 357 mag. tak vzhľadom na uzamikanie klbom neodporúčam používať plnitučné náboje. Tento mechanizmuz vznikol v ére čirneho prachu a tlaky v 357-me su niekde úplne inde. Prebíjaj zhruba na výkon 38sp. prípadne používaj náboje 38sp.
Problém so zasúvanim nábojov do komory môže byť dlžka náboja, prípadne časovanie záveru. Pre začiatok vyskúšaj (ak máš možnosť) náboje 38 sp. Nemusíš na strelnici. Kludne aj doma naplň zásobník a len pohybuj pákov dopredu a nazad. Samozrejme bez výstrelu :mrgreen:
Pri tom sleduj pohyb záveru a nábojov. Tak isto funkciu vyťahovača.Snáď sa ti podarí zistiť v čom je problém....
Ak nie treba ukázať niekomu v okolý kto tento mechanizmus pozná.
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Tak som ju odskúšal ešte raz a rovnaký efekt. Z 6 nábojov dva problémy so zasunutím a vytiahnutím nábojnice. Z toho druhý krát zas tak že sa musela rozobrať. Problém je hlavne pri vytiahnutí nábojnice. Ako keby ju drapák proste nezachytil a nábojnica ostáva v hlavni resp. sa iba kúsok povytiahne. Nový náboj sa pri tom sprieči. V razancii to nie. Išiel som si ruku zmrzačiť :-)
Rozhodol som sa nakoniec ju nekúpiť a počkať si na inú. Alebo mám skúsiť inú značku ? Marlin nechcem lebo je má na môj vkus príliš moderný dizajn, skôr polovná než športová zbraň a nevyhovuje mi ani kaliber. O Rossi som toho moc dobrého nepočul a aj keď mám objednanú GreatGun ktoré sú vraj perfektné tak na tú budem čakať ešte asi viac ako rok a to sa mi nechce.
Keď som už vydržal 3 mesiace ešte zopár ďalších vydržím. Len aby nebola taká istá. Vtip je v tom že zastávam názor že zbraň za 1200-EUR by mala fungovať vo svojom základe bez nutnosti niečo obrusovať a vyhladzovať. Tuning je niečo iné ako nutnosť niečo preleštiť a dobrúsiť aby to vôbec fungovalo.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ked pakovku, tak Big Horn model 89 :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"