Schmidt-Rubin K31

agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Je vskutku krasna, nech dlho sluzi k radosti. Co ta inak viedlo prave k tejto flinte?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

jednak ma vzdy fascinoval svajciarsky pristup k fasovaniu vojenskych zbrani domov a vzdy som obdivoval svajciarsku strojarsku vyrobu. Ved aj hodinky nosim uz 15rokov vyhradne Tissot :)
Nie ze by sa mi nepacil klasicky mauserovsky system zaveru ale tento priamotazny ma nieco do seba, skratka je to nieco ine ako vsetky mauserky a mosinky, ktorych je vsade plno. Ked sme ju s gewehrom studovali, cumeli sme ako si v r1944 dal niekto robotu s opracovanim detailov a kolko vychytavok na nej je. Svajciari neboli od napoleona vo vojne , nepoznali nic take ako vojnovu vyrobu a ta flinta urcite nikdy nebola hodena v blate v zakope :)

Ta flinta ma 66 rokov a je ako by vysla z fabriky, je na nej vidiet, ze ju ktosi nafasoval a potom ju drzal 25rokov kdesi v skrini a strielal iba raz rocne na previerkach par ran. CIP znacku dostala az v r2009 ergo je jasne ze dovtedy kdesi lezala v armadnom sklade.

Jediny drawback je horsia dostupnost streliva ale ta sa da vyriesit prebijanim alebo dotiahnutim bedne origo armadnych nabojov GP11 ktoree sa daju kupit aj vo Viedni za necelych 60centov.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

daju sa tie armadne po vystreleni prebit ?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Dajú, je to ale o dosť zložitejšie.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

originálne RUAG GP11 majú berdan zápalku, ale pri cene 60c sa to prebíjať neoplatí
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Obrázok

zatiaľ najlepší sústrel

50m , otvorené mieridlá , zbraň opretá o drevený stolík :)
strela Lapua Scenar HPBT 167gr , Vihtavuori N540 43grs, OAL 75,6mm
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

no na "babicku" celkom slušný nástrel :)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

roman tu pusku si chcem pozriet a ak by sa dalo aj vystrelit, tak na vianoce uz nic nechcem :wink:
Strelivo ti preplatim, stacia mi 2 vystreli.
barak
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa barak »

Kde sa daju zohnat 7,5x55 Prvi partizan alebo GP11. Lapua Oryx chce za naboj 2,1 E.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

roman napísal:
Jediny drawback je horsia dostupnost streliva ale ta sa da vyriesit prebijanim alebo dotiahnutim bedne origo armadnych nabojov GP11 ktoree sa daju kupit aj vo Viedni za necelych 60centov.
barak
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa barak »

Kupin nabojnice jednou vystrelene 7,5x55 chcem si K31 vyskusat pred tym ako ju kupim.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nasiel som toto a silno uvazujem, ze by som po 3 rokoch zasa vytiahol K31 z trezora

https://onedrive.live.com/?cid=545ECD1C ... 3AB7D8!107
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

hmmm predsa len niektory "starsi" maju este stale sikovne ruky a zdravy rozum ..... fakt zaujimava praca/myslienka.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

otazka je, ci by nieco podobne nedokazal niekto sikovny tu v SR, pazbu urcenu na prerobenie by som zohnat vedel za slusne peniaze , potom najst niekoho s frezou na drevo
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

myslim ze aj na slovensku je dost sikovnych ludi co by to zvladli jedine co bude prekazkov je cas na nieco take .....


... dnes som v praci premyslal ako nieco podobne zrealizovat , kusok od nas ma dielnu stolar tak som tam zbehol , po par vetach a nakresoch co by som chcel my vysvetlil ze freza nieje treba , ze na "zuzenie" staci cylkular + lepenie dreva nieje problem ale ostatne by som si musel spravit sam alebo "iny" majster (coz by pre mna nebol problem ,problem je akurat len ten cas moj+stolarov :?)

takze este pospekulujem a buduci tyzden mu tam hodim jednu pazbu a uvidime co z toho, a za aky cas "vycarujem".
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"