HK 416

22buco
prispievateľ
Príspevky: 136
Registered for: 12 years 4 months

HK 416

Príspevok od používateľa 22buco »

Mam moznost pouzivat tuto zbran uz asi 5 mesiacov a tak by som sa rad s vami (moznymi majitelmi) podelil o svoje skusenosti a pocity z tej zbrane.

Prvy pohlad ,si clovek povie nic moc, presne ako m4, nemci skopyrovali a hodili do plena :-)) Ano je to tak, avsak musim povedat,ze to urobili velmi koumane :-) Vyriesili problemy tym,ze miesto kanalika na odvod plynov tam dali piest a tak sa da povedat ze odstranili takmer 99% zavad ,ktore sa tak casto vyskytuju u M4-riek. Povrchova uprava zbrane je uz ako tradicne u HK na velmi dobrej urovni,tam nieje co vycitat,snat ze len samotny piest by mohol byt robeny z ineho materialu( tazsie cistenie,ale zavady nerobi).Presnost zbrane je velmi dobra. Osobne mam 14,5" (vyvrt neviem )a na 100 m nieje problem vojst do rozptylu dlane.(3X zvecsenie) Niekto si povie to nieje problem,ani pri 58. Suhlasim ale myslim ze na 300 m uz bude ten rozdiel ocividny :-) Na 300m dobry strelec je schopny vojst do A4. Zbran mu to dovoli, avsak je nutne podotknut ze presnost bude ovplyvnena viacerymi cinitelmi . ( strelivo-pouzival som klasicke vojenske nato 223, vietor- obcas bolo nutne strielat mimo A4 a slo to do stredu.tam vidim najvacsi dovod vplyvu ....) Pouzival som eotech 552, aimpoint 3X zvacsenie oznacenie zial z hlavy neviem :-)

Kedze zbran je na pohlad identicka s M4 je mozne na nu navesat takmer vsetko co aj na M4. Mnozstvo doplnkov je limitovana hadam iba vasou penazenkou,kedze doplnkov na nu je neurekom.

Na zaver by som dodal,ze je to zbran ako sa povie do voza i do koca :-)) nevadi jej hrube ( naozaj hrube podotykam ) zaobchadzanie a je oku lahodiaca . Vystrelil som z nej asi 5000 ran a jedine co zlyhalo, bolo ze sa uvolnil zaistovaci kolik,ktory nasledne uvolnil vyhadzovac. Zrejme tento kolik nebol dostatocne zdeformovany. Inak som na zbrani nemal ziadnu zavadu a myslim tym naozaj ziadnu!!! ziadna nevyhodena nabojnica,sprieceny naboj(par ich bolo aj jemne zdeformovanych).... Ludia ktory tvrdia ze 58 je malo zavadova zbran, podla mna nevedia co vravia.Asi nemali zrejme moznost odskusat HK 416 :-)))
Na zaver mozno len tolko,ze je to naozaj kvalitna zbran,na ktoru je mozne navesat vsetko a zdrzi naozaj takmer vsetko ( vypadnutie z auta pri 80km/h) :-) nastrel mimochodom drzi stale :-)))

Niet jej co vytykat :-) No mal som moznost strielat aj z noveho SCAR a to vam poviem ze je ina kava :-)))) S tymto zazitkom sa ale podelim ked z nej strelim aspon par tisic ran. Zatial len tolko,ze je jedinecna v tom,ze je to zbran ktora je uz v zaklade robena aj pre lavaka( konecne nad tym niekto uvazoval) a je vahovo asi na urovni 58mi,co jej jej velkou vyhodou :-))), a je podobne ako HK bezproblemova :-)))
Jedine v com vidim nedostatok HK 416 je jej cena :-) kto ju pozna tak vie o com rozpravam :-))))
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Dolezite je asi povedat , na co ju pouzivas, je to len ciste sportova strelba ? Alebo si ju pouzival pracovne ?
Ja mam na beznej AR15 nie kulantne vyrieseny odber plynov, mam na sportove ucely vystrelenych asi 3000ran bez jedinej zavady (ak neratam zle skalibrovane nabojince v troch pripadoch, ktore som prebil medzi prvymi). Rozptyl, ktory uvadzas je asi z ruky a bez priblizenia, co asi tak sedi, inak tieto flinty nemaju ziaden problem priemerne strielat pod 1moa.

Ja by som chcel len dodat ze proti gustu ziadna disputa, ale do boja je asi lepsi ten piest ale urcite nie je bezudrzbovy, na sport je menej pouzitlelny, urcite vyhoda piestu oproti gastube je v tom, ze do puzdra zaveru nefukaju spaliny z vystrelu a tym sa menej zanasa co v taktike moze byt velke plus.

Naozaj by ma zaujimala presnost s optikou na tych 100m , lebo tato kraska musi strielat sakramensky presne, co ma este zaujima je ci hlaven ma tvrdochrom , a nebolo by od veci to priamo na mieste zrovnat s klasikou...

Drziim palce, nech to funguje tak skvele aj nadalej!
22buco
prispievateľ
Príspevky: 136
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa 22buco »

Suhlasim , na sutaz uplne postacuje kanalik .-) ja zbran vyuzivam na sluzobne ucely a tam myslim ze je podstatne lepsi piest. Hlaven je tvrdochrom. Zial s tym zvacsenim aimpiont 3X + eotech to nieje ziadna slava :-))) a nielen v mojom pripade. myslim tym na 100m. Keby som chcel mat lepsi nastrel, zvolil by som 416 s 16,5" hlavnou. tu mame osadenu trijicomom 4-16x50. Tam je to v pohode dostat sa do slusneho rozptylu(spojenie palca a ukazovaka) . S touto zbranou a optikou nieje problem 600m. No a uplne pecka je HK417 osadena schmit a bender(sorry,neviem ci sa to takto pise) 4-25 x50 . Sikovny strelec s tym v pohode zvladne velky poper na 1000m.
HK416 som doposial vyuzival skor na dynamicku strelbu ,mierenku len v pripade ze sa mi naozaj chcelo slapat :-))) co sa mi chcelo iba par krat :-)))
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"