Glock 42

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Bože tá práca čo robila, to stánie pri grafe "dynamics growth expectations" ja som skoro zomrel :lol:
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa neosk »

jj to som si tiez vsimol :D som sa bavil jak cip na tom. Ale zas zostrihane je to pekne, hudba tiez dobre zvolena :)
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

na shot show som mal G42 v rukach a paci sa mi. na rozdiel od velkych glockov ma mimoriadne prijemnu ergonomiu a rozmerovo je takmer identicky s klasikou PPK. myslim ze ma potencial stat sa akymsi modernym pendatom PPK resp. nahradit ho ako etalon vo svojej kategorii. volbu naboja povazujem za velmi vhodnu. v lugri by to bol pri daných rozmeroch a hmotnosti pre mnohých uzivatelov neprijemny divocak. nepodcenujte moderny celoplast v .380, na kratku vzdialenost si svoju pracu odvedie. zbran bude idealna na pocket carry, osobne by som preto uvital aj volitelnu manualnu poistku. je to prvy glock nad ktoreho kupou by som vazne uvazoval. uvidime este ako sa u glockov popasuju s nabehom na velkoseriovu vyrobu...
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

tak už máme aj prvu cenu, sice český shop...ale nevadí http://eshop.qins.cz/qins-cz/eshop/1-1- ... e-Glock-42 .... vzhladom na to že napr. G19 4g tam stojí 625 eur, , u nás tesne pod 600, možeme predpokladať, že 42ka podlezie česku cenu, a bude to niekde pod 500e...

Dúfam že glock spraví aj predlžený zásobník, taký 8 ranny by bol ideal...:)
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Tak uprava, cena je už známa, stojí 475€ ...
Aj ked dostupnosť apríl 2014 nie je až tak potešujúca...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mozno uz hned po IWA nejake budu v polke marca, dam vediet ked to budem mat potvrdene na 100%
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

dal by som tomuto modelu aspon pol roka az rok cas. nemusi mat este vyliecene detske choroby co je pri akychkolvek strojarenskych novinkach uplne normaly a pomerne bezny jav. badam ze testeri avizuju obcasne problemy so zachytom zaveru.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

sledujete este niekto ako to s tymto glockom vyzera? Su s nim nejake problemy?
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

podla zdrojov ktore sledujem (vacsinou hicock45, kedze je taky G-fanatik), vyzera v pohode, zbran samotna nevyzera nejako poruchovo jedine problemy co zaznamenal boli pre mna nezname HP-cka kde bola asi mala prachova napln a nabojnicu bud nevyhodilo, alebo ak aj ano tak ostala seknuta pri kazdom jednom vystrele, dalsia municia ktora sa tvarila problemovo boli bufallo bore, ktore neboli az take poruchove, ale neboli velmi prikladovym pripadom pre municiu na nosenie.
ostatna municia asi 3-5 druhou roznych FMJ (pamatam si nejake fiocchi, federal), ako aj bezne typy sebaobrannej municie (v US) okolo 10 typov roznych HP aj hornady FTX slapali v pohodke
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Mal som ju v ruke na IWA. Problém vidím v tom, že bez predĺženého zásobníka si neopriem malíček, a to je u mňa mínus.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Nóo, šírka z 30 na niečo cez 21 mm, už nech je vonku v Lugri, zasa nastane výmena :twisted:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Keďže už máme aj na SVK minimálne jedného majiteľa tohto prcka......mohol by podať nejaké referencie?
Používateľov profilový obrázok
Ante
prispievateľ
Príspevky: 180
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Ante »

Pistol je fakt mala a uzka, a velmi lahka. Spust je velmi tvrda, co aztak nevadi vzhladom na urcenie zbrane. Vystrielal som 50ks sb, z toho 6x nepodany naboj, hrana zaveru co podava sa sekla o zarez na dne nabojnice, asi su slabe a zaver nedosiel do zadnej polohy. Vratna pruzina je dost tvrda, mozno bude treba ine, silnejsie naboje.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

toto bol prvy glock, ktory som drzal v ruke uplne novy, a celkovo mi prisiel strasne tuhy, aj spust, ktora by mala mat 2.5kg mi prisla ze ma 5kg a aj obtahovanie zaveru islo neskutocne tazko. Je to takto u kazdeho noveho glocka? Lebo ak ano, tak to chce par striel a zrejme ta cervena pasta to vybrusi, uvolni sa to a bude to OK.
Používateľov profilový obrázok
Ante
prispievateľ
Príspevky: 180
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Ante »

nie, neni to takto u kazdeho, vecsinou ani nezbadas rozdiel medzi novou a ked ju "zabehnes". volal som do bwarms a povedali ze uz sa stazoval niekto , nahodou ho poznam, tak sa opytam ci skusal nieco ine ako sb, ale idealne by to malo brat vsetky naboje
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"