Závady zbraní Glock.

luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

ZVS nesrší moc kvalitou, dakedy som to sem tam dal na trening, ale teraz už to radšej vôbec nedávam...
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

ZVS je v prvom rade slaby. Glock potrebuje na spolahlivu funkciu aspon PF 146. Vsetko pod tuto hodnotu robi problem, ktory sa prejavi pri zlom uchope. Krasnym prikladom je strelba od pasu kde sa slabsie navazky zacinaju zasekavat. Take Gecco, Ruag, Fiocchi EMB striela bez problemu aj ked to drzim na volno dvoma prstami /co samozrejme nedoporucujem/. Vsetko slabsie sa okamzite seka.
Mame to otestovane na tisicoch vystreloch z G 19, 17, 26, 34... Najnachylnejsie su 26, 17. G19 nam vychadza ako najmenej citlivy na vykon municie.
Toto su osobne skusenosti za 9 rokov.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Faktor 146 je všeobecne alebo len pre kadejaké kung-fu úchopy? Nemám Glocka ale kolegova 17-ka s prebíjancami faktor 130-135 nerobí drahoty pri bežnom úchope. Je pravda že streľbu od pásu alebo iné slabšie úchopy neskúšal a dámske ručičky tiež nemá.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Erebos> mam inu skusenost. Mam faktor ~130, g17 gen IV, kamarati ma za uchop stale d****** ale zadrzky uz (po vymene dielcov zvolavacky) nemam. Od pasa nestrielam, ale jednou rukou ano a taktiez bez zadrziek.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

140 - 146 sa odporucuje vseobecne pre bezchybnu funkciu na sluzobne ucely - skratka Glock potrebuje na bezchybnu funkciu silne strelivo. Akonahle mate strelivo sice v tolerancii CIP ale v nizsisch hladinach zarucene bude problem. Pravdepodobnost zadrzky so slabym strelivom sa zvysuje zlym uchopom.
Ta strelba od pasu je uvedena ako priklad, ne ako doporucenie - aby tu nevznikol flame naco strielat od boku.
Mozete si to vyskusat sami napr. s nabojmi Fiocchi FMJ co su teraz na trhu, alebo SB 7,5 g tie starsie, MFS 7,5 g starsie. Ked to drzite pevne tak to striela, akonahle spustite ruku k pasu tak mate zadrzky.
Takym univerzalnym ukazatelom, ze mate v Glocku slabe strelivo je to ako vyhadzuje hilzne. Ak len tak vypadavaju z okienka - strelivo je slabe a pri horsom uchope budu zavady.

Jedna vec ktora nam eliminovala zadrzky pri slabom strelive bolo osadenie slabsej vratnej psruziny tusim od Wolfa. Prehadzovali sme ju medzi jednotlivymi G19 a ani so slabsim strelivom a zlym uchopom nezavadila - resp zavady boli ale bolo ich podstatne menej...
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

ZVS mi v g19 nikdy nesekali. Ak odpalili kvoli znamym problemom so zapalkami, bolo vsetko OK. Nemam az taku velku porovnavaciu vzorku ako erebos, u mna ide len tisic - dvetisic ran s tymto strelivom.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

matus69, myslis zvolavacku co bola pred par rokmi?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ja netvrdim, ze sekat musia! Ja len hovorim, ze nizsie laboracie v Glocku sekat mozu a hlavne su nachylnejsie na spravny uchop. Preto na trening nie su problemom, ale do sluzby a na obranu urcite nie...

U lacneho streliva sme pozorovali este jednu zaujimavu vec. Kvalita sa lisi od krabice. Aj ked su z jednej serie jedna krabica ide 1000 ks. bez zavad, druha seka 5x na zasobnik. Pri premerani vykonu bol zisteny az 30% vykyv v rychlostiach.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Ja strielam z G26 IPSC laboraciu na 127 faktor, pri normalnom drzani neni ziaden problem.

(127 je z 5 palca, z toho krpca to bude na 100 percent pod faktor)

Co nevyvracia erebosove skusenosti, len ukludnuje strelecku omladinu :)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Tomas> ano. Dovtedy som mal 1-2 zadrzky na 100 s tovarenskym strelivom.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Mne vtedy SB naboje isli v pohode, ale nejake cvicne, neviem znacku sa sekali, ale na zvolavacke vymenili pruzinu za 0 - 3 - 4 a vodiaci blok s vyhadzovacom, tak uz nebola ziadna zavada so sziadnou municiou, ak neratam zlu zapalku
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

matus69 napísal:kamarati ma za uchop stale d****** ale zadrzky uz (po vymene dielcov zvolavacky) nemam.
Otázkou je, či ťa drbú za polohu rúk pri úchope alebo jeho pevnosť.

Lebo treba povedať, že pre účely konkrétne tejto debaty je dobrým úchopom v podstate hocijaký úchop, pokiaľ je dostatočne pevný. Pritom môže byť zo streleckého pohľadu úplne nevhodný, kľudne môžem držať zbraň opačne (NE-SKÚ-ŠAŤ!!! :twisted: ).
Ide len o fyziku - nech má rám čo najpevnejšiu oporu v dlaniach strelca alebo zveráku, aby si mohol záver nerušene lietať v predozadnom smere.

A podobne ako Miro389 ukľudním znepokojených, Erebos píše len o zvýšenej náchylnosti k závade, nie o nutnosti závad.

Za mňa - z G26 som vyvalil asi 12k čajových Aresov, zádržiek bolo tak do 10. Prevažne pri jednoručnej streľbe alebo na súťaži, keď som sa sústredil na iné veci a zanedbal úchop.
Z G19-ky išlo zatiaľ asi 11k, okrem iného aj tie SB a MFS spomínané Erebosom, a pokiaľ si spomínam zádržku typu nepodanie/nevyhodenie som tuším nemal žiadnu. Neodpálené zápalky nerátam, to je vecou streliva.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Jarco + Miro : dakujem za doplnenie, presne tak to bolo myslene :idea:

Este doplnim, ze podobnu skusenost mam v podstate s kazdou zbranou s plastovym ramom teda konkretne SIG 2009, HK USP. V pripade pouzitia tychto nabojov v Sig 226, 229, 239 problem nebol ani pri zlom uchope Vynimkou je HS/XDM ktory proste citlivy na vykon naboja nie je. To je ale uz ina tema nakolko nachylnost zbrani s plastovym ramom na uchop a vykon streliva bola dostatocne spracovana.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

yarco napísal:
TomasARN napísal:Mam Glock uz roky a robi to od zaciatku
Detto, všetky G čo som mal.
19 mi to robila od novosti.

Na 43 sa mi to ešte nepodarilo. Ale to je skôr tým, aká je malá a úchopom, že tam tak netresknem. A tiež silou pružiny.

Na 42 si už nespomínam.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Yarco> drbu ma za vsetko, proste kamosi :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"