Ktorý Glock (19/23), Gen 3 alebo radšej Gen 4 ?

Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Ktorý Glock (19/23), Gen 3 alebo radšej Gen 4 ?

Príspevok od používateľa Marek524 »

Zdravím chalani, plánujem si po úspešnom ;-) absolvovaní skúšok kúpiť určite Glock 19 prípadne 23, ale ide mi skôr o to, či kúpiť Generáciu 3 alebo radšej Generáciu 4 ? Zbraň chcem kupovať čisto novú, len som tu kdesi na fóre čítal, že sa kvalitovo nejako tie 4 th Gen. oproti Gen. 3rd posunuli k horšiemu. Čo je na tom pravdy ? Bude to moja prvá zbraň, chcem ju aj na denno-denné nosenie ako aj samozrejme na tréning a cvičnú streľbu. Chcel by som ale aby so mnou nejakých pár rokov aj vydržala (samozrejme že sa o ňu budem aj patrične starať :-D) takže keď už kúpiť tak tak, aby som to nemusel mať stále v oprave / prípadne aby som sa ja v tom nemusel stále vŕtať, chápeme sa. Takže páni majitelia Glock-ov, ale samozrejme aj ostatní ktorí máte skúsenosti s týmito generáciami, ktorú Gen. by ste mi radšej odporučili ? Vďaka za odpovede ;-)
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Pochybuje, ze s ktoroukolvek z nich budes mat problemy take, aby musela ist "do opravy". Na zaciatku boli nejake problemy s Gen 4, myslim, ze sa vsetko od zaciatku predaja uz stihlo poriesit. Niektori sa stazuju na menej kvalitnu povrchovu upravu zaveru - pri Gen 4 to uz zrejme nie je Tenifer. Na druhu stranu ma Gen 4 moznost si viac prisposobit uchop. Viac asi Glockari… :)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

kup gen tri a odporucam sekac.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

Tiez som sa rozhodoval pre G17 medzi gen 3 a 4.

Pri novej by som isiel do gen 4, kedze mam velke laby a viac by mi pasovalo zhrubnut si pazbu.... plus bobri chvost potesi. A cenovy rozdiel je relativne maly.
Nakoniec som kupil pouzitu zbran, a kedze stare lacne gen 4 neboli, kupil som teda gen 3.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Tiež keď som vyberal so sa týmto zaoberal a názory boli tak 50:50. Zo začiatku robili na Gen 4 problém pružiny, tie menili a už sú ok. Obe budú strielať dobre, vyber čo ti viac vyhovuje.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

odkedy mi vymenili vratnu pruzinu a vyhadzovac, tak som nemal zavadu. A uz je to peknych par tisic ran. Predtym 1-2x na 100 (pri vyhadzovani - komin).
Takze o spolahlivost sa nebojim.

Vyhody gen 4 su vacsie tlacidlo vypustaca zasobnika, vymenitelne chrbty a lepsia textura pazby.
Nevyhody gen 4 su lepsia textura pazby* a vacsi odpor spuste. Ta spust je este viac glockovitejsia ako u gen 3 (narast odporu v poslednej faze je este vacsi). Nie je to nic, co by sa nedalo zvladnut, ale cim horsia spust, tym dlhsie sa do toho budes dostavat. A ta glockova spust je teda fakt zla.
Povrchovku neriesim, na zatlkanie klincov mam kladivo.

textura pazby - je radovo drsnejsia, takze ak mas zbran drzat dlhsie v ruke (sutaz) a je horuco/prsi, tak pevnost uchopu by mala byt lepsia. Lenze ak nebudes mat pod zbranou tricko, tak budes mat predratu kozu, resp ak budes mat tricko tak tricko dostane zabrat.

Na sutaze kupit gen IV, na nosenie gen III.
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

tiez som sa rozhodoval medzi 3 a 4 nakoniec mam g19 gen.4 prvy majitel za rok 3000 vystrelenych ziaden problem. jedina vec co sa mi nepaci je ze na mieste kde sa nachadza koniec vratnej pruziny dochadza k obcasnemu "dotyku" o ram a vzniklo take zarezanie, najprv som myslel, ze prasklina, dal som reklamovat a prisla mi odpoved, ze na funkcnost to vplyv nema (vzniklo po cca 500 vystreloch). vsade na forach som nasiel ze je to znama vec na gen 4 9x19. zarez/prasklina sa nerozsiruje pozorovane pri kazdom cisteni. Celkovo spokojnost
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Mam G19 gen 4 od roku 2011, vystrielanych cca 5 - 6 tisic ran a plna spokojnost. Na zaciatku boli asi s gen 4 trocha problemy kvoli silnym puzinam, ktorymi vraj chceli zvysit komfort pri strelbe plnotucnymi sluzobnymi nabojmi a pri slabsich laboraciach to sekalo. Tak spravili zvolavacku a pruziny vymenili. Ja som nemal ziadne problemy ani pred vymenou pruziny ani po nej. Jedine problemy som zaznamenal s najnovsimi varkami nabojov ZVS, ktore su tu na fore siroko diskutovane. Inak strielal G 19 vsetky znacky a typy nabojov vratane subsonikov ktore som naladoval bez problemov.

Z hladiska dizajnu nebadam na zbrani takmer ziadne zmeny ani osuchanie. Zbran nenosim kazdodenne ale inak dost casto v beznych nylonovych puzdrach od falca. Casto nosim vnutorne puzdro a zbran bezne na hole telo, hlavne v lete. Nezbadal som ziaden problem ani s oblecenim ani ma nic neodieralo. Pravda ale je, ze textura pazby je naomak ako smirgel, co ale moze byt aj vyhodou.

Ja som isiel do gen 4 lebo som lavak.

Co sa tyka raze, tu na fore urcite najdes rozsiahlu debatu na temu 9mm vs 40sw. Zvaz si ale faktory ako sila spatneho razu pri danej razi + cena streliva. U zaciatocnika to moze byt dolezity faktor, lebo treba strielat cim viac.
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Mal som trojku a teraz mám štvorku. Neľutujem, že som ju vymenil, hoci ma odrádzali názory na niektorých
strelcov, že 4 Gen je horšia. Nie je, zbraň funguje spoľahlovo (určite aj 3 Gen), plus pre štvorku sú vymeniteľné chrbty, zväčšené vypúšťanie a aj zdrsnenie je fajn. Ja osobne: 4 GEN!
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

Ja mám G19 g3 a G23 g4. g4 sa mi ovela lepsie drzi pri strielani.
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

v podstate som rozhodnutý pre glock 23gen.4, chcel by som poprosiť kľudne aj do SS: čo všetko je obsahom kufríka a či má plne podopretú komoru- nejaké foto? dík
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Pistol, 2x zasobnik, vymenitelne chrbty a kefka na cistenie.

Podopretu komoru? Nechapem co to ma byt.
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

hornet: nie som odborník, ale myslím povie sa to aj fully supported barrel, rozvedené je to aj tu:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... ra#p153841

elado: dík

na odkaze som si našiel aj odpoveď na moju otázku....takže len čiastočne. Na obsah balenia som sa pýtal, bo som na tube videl aj tri zásobníky...Chrbty sú štyri?
Nevadí, aj tak ho kúpim, nákupko doma.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ano 4, dva obycajne a 2 s chvostom.

Aha dik, uz chapem.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Marek524: v prvom rade si musíš ujasniť, či chceš cenovo výhodný kaliber 9mm luger (G19) alebo chceš drahý kaliber 40SW (G23) ?
Kvalitatívne je v podstate jedno, či gen.3 alebo 4. Ak sa náhodou vyskytne u gen.4 technický problém- pôjde zrejme len o banalitu, ktorú servis alebo puškár lacno a rýchlo odstráni.

Inzercia stále obsahuje cenovo výhodné zbrane, ktorých sa ich majitelia zbavujú z rôznych dôvodov. Je to možnosť kúpiť výhodne dobrú zbraň. Robím tak často a rád :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"