Zabehnutie glocka

thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Zabehnutie glocka

Príspevok od používateľa thrash »

Chcem sa inforovat ci je vhodne zabehnut novy glock aj municiou mfs .45 s oznacenim +p ?? Nikde sa nemozem docitat kolko joulov dava a ci nieco nepokazim.. na nejakom zahranicom fore som nasiel iba jednu jedinu informaciu a to ze by mala davat 940 fps
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ak máš novú zbraň aj s návodom a výrobca v návode použitie takého streliva zakazuje- máš odpoveď.
V inom kalibri (luger) také strelivo fungovalo bez problémov. Pre tvoj kľud si môžeš dať premerať parametre u IPSC strelca, ktorý na to má veci.
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

No v manuali nemam o strelive nic.. na oficial webe ma glock cosie ze mozes pouzivt strelivo s normou ci co to je SAAMI ci ju MFS ma neviem.. no skor o to mi ide ci to jemne vykonnejsie strelivo +p je vhodne na zabeh ( nic velke na uvod len nejakych 20-30 ran)
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa thrash »

Teraz citam ze strelivo ma CIP co glock vyzaduje no stale neviem ci vykonejsie je vhodne na uvod
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

tych 20-30 ran co pises to vydrzat musi....
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

OT

Bacha, je potrebné dávať v malých dávkach..inak zabehne. 8)
Lebo nie je Glog ako Glog.
https://www.google.sk/search?q=glogg+n% ... ABAQsAQIJQ
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Glock US napísal:Can I use +P and +P+ ammunition?
Glock suggests using ammunition that is manufactured and meets SAAMI or industry specifications. If you are not sure the ammunition brand or type you choose is safe for use, call the ammunition manufacturer and ask if the product meets SAAMI guidelines before using it in you firearm. Some +P ammunition meets these guidelines, +P+ normally does not. This ammunition may generate a higher pressure over the standard loadings, and may shorten the component life of your firearm.
Je to z Glock US, ale predpokladam rovnaky pristup aj unas.
Glock teda zvladne niektore +P a to tie ktore splnaju SAAMI specifikaciu. +P+ municia tieto podmienky zvycajne nesplna. Taka municia moze skratit zivotnost komponentov zbrane.
Ak nevies ci to splna, napis vyrobcovi.
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

Čo má byť účelom takého "zabiehania" ako sa spomína v úvodnej otázke?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pistol neni motor auta. Pokial dodrzis povolene tlaky tak si to "zabiehaj" cim chces. Hlavne si nevycisti tu "bronzovu" pastu, nechaj nech si to sadne.

Neviem ako je to u tvojej zbrane. Pokial nema plne podporenu komoru "full support chamber" tak by som tam +P+ laboracie nedaval. tento problem je u Glocku markantny pri modeloch na cal. 40 SW a 10 Auto.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

thrash napísal:Teraz citam ze strelivo ma CIP co glock vyzaduje no stale neviem ci vykonejsie je vhodne na uvod
Thrash, strelivo MFS + P nejestvuje. Maďari používajú vo výrobe nábojnice aké im príde, takže to čo vidíš na nábojnici niekde na jej spodku je len nápis, nič viac. Strelivo so zvýšeným tlakom, teda + P, definuje vo svojich predpisoch len Americký inštitút SAAMI, Európsky CIP nie. MFS je robené podľa požiadaviek CIP, takže o žiadnom zvýšenom tlaku nemôže byť ani reči. Strelivo + P + nemá v žiadnych štandardoch zadefinované hodnoty tlakov, sú to výrobky, za ktoré zodpovedá samotný výrobca a sú určené len pre konkrétne zbrane.

V prípade kalibru .45 ACP sú hodnoty nasledovné:
1) http://saami.org/specifications_and_inf ... FPandR.pdf,

SAAMI strana 23, .45 ACP max. tlak 21 000 psi = 144.8 MPa, pre + P ide o tlak 23 000 psi, teda cca 158.6 MPa. Pre pištole s dĺžkami hlavní 127 mm to predstavuje pri použití 230 gr. strely typu fmj rýchlosti 890 fps (271.3 m/s) a cca 955 fps (291.1 m/s) v poradí, čo v prepočte dáva cca 548.6 Joulov, resp. 631.67 Joulov pre +P muníciu.

2) http://www.cip-bobp.org/homologation/up ... page76.pdf,

CIP, max. tlaky 1 300 barov, teda 130 MPa, čo je ešte menej ako max. štandardné tlaky podľa SAAMI. Rezultuje to do rýchlosti cca 850 fps (259.1 m/s) a kinetickej energie na ústi hlavne približne 500 Joulov. Uvedené platí pre testovaciu hlaveň dĺžky 127 mm.

Strelivo MFS s označením + P na spodku nábojnice bude teda mať výkon podľa bodu 2). S Glockom to ani nepohne, strieľaj koľko budeš vládať.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Sperky: mfs+p použivame u PZ.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

To si len myslíš, peterson. CIP nedefinuje takéto strelivo. Ani ten Luger o ktorom píšeš nie je + P.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Tak si pohladaj pribuznu temu, niekto to tušim aj meral. Tych nabojov sa vramci SR svojho casu vybuchalo mrte 8)
Dotyční suťažní strelci potvrdia pocitovo silnejšiu ranu
vorbert
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa vorbert »

odpoved k "+ loads" priamo od glock usa. bez specifikovania 9mm/.45/atd.
https://www.firearmstalk.com/threads/gl ... say.37755/
erebos napísal:Hlavne si nevycisti tu "bronzovu" pastu, nechaj nech si to sadne.
Ja som tam pastu z tovarne nemal (gen4, kupa 2017). Niekto s podobnou skusenostou?
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

peterson napísal:Tak si pohladaj pribuznu temu, niekto to tušim aj meral. Tych nabojov sa vramci SR svojho casu vybuchalo mrte 8)
Dotyční suťažní strelci potvrdia pocitovo silnejšiu ranu
Nuž, presne ako píšeš, vybúchali ste ich na mrte a pištole máte všetci v poriadku. A to len preto, lebo to žiadne + P nie je! Keby bolo, mali by ste vratné pružiny a následne "stop slidery" + príslušné časti rámov už dávno v hájičku zelenom. Treba kúpiť Hornady 124 gr. XTP + P a toto strieľať, potom človek pozná, čo naozaj znamená 9 mm Luger.
Pocitovo silnejšia rana - môže niečo indikovať, alebo aj vôbec nič. Vnemy sú príliš subjektívne, pocitovo silnejšia rana z pohľadu analýzy je záležitosťou až príliš stochastickou s množstvom premenných nie celkom jasnej fyzikálnej interpretácie - práca plynov vo vnútri hlavne, trenia medzi plášťom strely a hlavňou atď., atď. Príklad: strelivo .44 Rem Mag Federal Premium Vital Shock - robia sa dva typy ťažkých striel, Swift A-Frame a Cast Core.
Tabuľková balistika pri prvom je 1170 fps na 6 " hlavni a pri druhom 1160 fps taktiež na 6 " hlavni. Reálna balistika je cca 1180 na 6 " hlavni pre 280 gr. ťažkú strelu typu Swift A-Frame a cca 1260 fps na 6 " hlavni pre 300 (!) gr. ťažkú strelu Cast Core! Veľmi veľký rozdiel vo výkone spôsobený len a len "záhadami" internej balistiky. Swift A-Frame klasický plášť, Cast Core olovo. V prvom prípade evidentne vysoké trenie medzi plášťom strely a hlavňou spôsobuje výrazný pokles rýchlosti strely, dôsledkom čoho strela prebýva v hlavni dlhší čas, čo následne spôsobuje ďalší nárast úniku tlaku plynov medzi hlavňou a valcom. Výsledok je pád výkonu možno až nečakane nízko v konfrontácii so strelou Cast Core. Spätný ráz je pritom mohutný, čakal som rýchlosti 390 až 400 m/s na základe skúseností, merané dosahovali len cca 360 m/s. Takže asi tak k tým pocitom vo vzťahu k výkonu, niekedy o niečom vypovedajú, niekedy človeka len pomýlia...
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"