Glock 45ACP vs 45 G.A.P gen. 4

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Miovan napísal:jediné čo viem, že s G19 sa mi vždy dobre strielalo a dobre sa mi držala - asi ako väčšine ľudí.
Buď rád. Ja na tvojom mieste by som už mal vybraté :wink:

A nie, každému Glocky do ruky nesedia, ani G19. Aj mne pôvodne sedela najhoršie z komba G17/19/26 a skončil som pri 26-ke. Až po rokoch som sa nakoniec dostal k 19-ke a momentálne ju neplánujem vymeniť.

19-ka ti sedí, dobre sa ti z nej strieľa, 9Luger je asi najdostupnejšie strelivo s dobrou cenou a podľa mňa dostatočným výkonom. Ako bonus ber to, že použitého Glocka (ak by na to prišlo) sa vieš na našom trhu ľahko zbaviť s relatívne malou stratou.
Koľkí by sa tešili, keby to mali takto jednoduché :)

Asi ako písal Roman - za daných okolností nemáš prečo špekulovať. Zober G19, pomaly a za relatívne lacno sa zdokonaľuj v streľbe a zvykaj si na nosenie. A ak budeš stále cítiť potrebu, môžeš sa v úplnom kľude (keďže zbraň už máš) obzerať po inej zbrani, skúšať, porovnávať a vyberať. No idylka :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Miovan napísal:G23 - kaliber .40 SW
G25 - kaliber .380 Auto
G32 - kaliber .375 SIG
G23 - mal som G22, išla z domu pre nevyužitosť. Pre mňa mal ten kaliber viac nevýhod než výhod. G23 by bolo predpokladám to isté, len kvôli menším rozmerom a hmotnosti o chlp divokejšie.
G25 - toto by som MOŽNO zvolil len v prípade, ak by bol výkon 9Luger na mňa moc. Inak nevidím dôvod.
G23 - nemám skúsenosť, ale tipujem to na podobnú situáciu ako pri G22/23.
Pattres
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa Pattres »

Ja som predal devinu a kupil G23 lebo ma lakal "exoticky" kaliber. Sice to nelutujem lebo ho mam rad a dobre sa mi s tym striela,ale aj tak som dokupil G43. Takze tiger(G23) doma v klietke a do mesta nosim pitbula(G43) ;)
friendly_zhukovsky

Príspevok od používateľa friendly_zhukovsky »

Téma sa trochu otočila, preto sa spýtam: boli tu spomínané výhody a nevýhody - viete mi napísať +/- G23 - kaliber .40 SW ?
Vďaka
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Z 23-ky som vystrelil tuším moje prvé .40 slabé a krátke a ako som o ten kaliber nemal predtým záujem tak sa to zmenilo až na nechuť a nepomohli tomu ani iné zbrane. Kúp si radšej 19-ku a za cenu 40-tok nastrieľaš raz toľko lugrov. Potom ked budeš chcieť zmenu dokúp 45ACP pre pocit a radosť (alebo iné exotickejšie kalibre).
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ak ti sedi 19ka, kup si 19ku a strielaj, strielaj, strielaj... A ked budes mat nastrielane a budes mat pocit ze potrebujes nieco ine, tak 19ku v pohode predas. Ine kalibre su ovela tazsie predajne a .45GAP je nepredajna.
Ak neriesis financie, tak kludne chod do akejkolvek raze. Komponenty alebo strelivo zozenies v podstate do vsetkeho. V ramci EU sa daju zohnat aj naboje co sa prestali vyrabat po vojne, napr 7,63 Mauser, 7,65 parabellum, 9mm Browning Long... (Fiocchi)
Neprebijam, tak to nejako nesledujem, ale neviem ci sa nabojnica pre .45 GAP neda urobit skratenim nabojnice .40SW (zda sa mi ze niekde prebehla tato informacia, ked Glock predstavil tuto raz)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

ale neviem ci sa nabojnica pre .45 GAP neda urobit skratenim nabojnice .40SW (zda sa mi ze niekde prebehla tato informacia, ked Glock predstavil tuto raz)
- neda (vid rozdielne rozmery dna nabojnice nizsie)

.45 GAP + ACP: http://www.thegunzone.com/glock/images/gap-v-auto.jpg
.40 SW: https://www.loaddata.com/images/databas ... Wesson.gif
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Miovan napísal:Téma sa trochu otočila, preto sa spýtam: boli tu spomínané výhody a nevýhody - viete mi napísať +/- G23 - kaliber .40 SW ?
Vďaka
Vnímanie pocitov pri streľbe je dosť individuálne, niektoré skúsenosti sú neprenosné. Najlepšie je vždy vyskúšať na vlastnej koži. A inak, hoci preferujem na nosenie kaliber .40 SW, ktorý vie byť niekedy aj na streľbu príjemnejší než 9 mm Luger a o ktorom sa môžeš dozvedieť viac v príslušných vláknach tohto fóra, pravdou je, že G23 mi z mojej zbežnej skúsenosti nepríde ako najlepšia voľba. Nevlastnil som ho, len skúšal, ale s istotou si dovolím povedať, že v štyridsiatke poznám lepšie kompakty, z ktorých je radosť strieľať a aj ich nosiť. Nevidím veľa dôvodov, prečo ísť do Glocku 23.
8)
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

http://www.mojemenu.cz/client-nf/module ... 153&id=342

V ostrave na strelnici corrado bude v decembri predvadzacka glockov, ruger a b+t. Nie je to tak strasne daleko. Tam si mozes vyskusat snad vsetky glocky. Pripadne im zavolaj co vsetko donesu. Ak budem mat cas idem tam aj ja. Mozno by sme mohli ist spolu a usetrit palivo ak si z okolia BA alebo po ceste. Moju ucast ale uplne slubit neviem.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Take predvadzacky byvaju aj v Trigger Brno, ja som si bol takto vyskusat G26 vs G27 vs G36
friendly_zhukovsky

Príspevok od používateľa friendly_zhukovsky »

Ahojte chalani, tak už je to vybavené G19 gen4.
Ďakujem všetkým, špeciálne užívateľovi s nickom : erebos
Ahojte.
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

roman napísal:Take predvadzacky byvaju aj v Trigger Brno, ja som si bol takto vyskusat G26 vs G27 vs G36
a ako dopadla skuska? ktory ti najviac pasoval?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Kupil som G26 neskor G36 a nakoniec som obidva predal a mam G17
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"