Doplnky na GLOCK

Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 4 months

Doplnky na GLOCK

Príspevok od používateľa Xader »

Ake doplnky pouzivate na vasom glocku ?
Co odporucate ? co je dobre zmenit ?
Ja osobne uvazujem nad tritiovymi mieridlami a muskou, je to lepsie oproti serii ? Lebo aj seria mi pripada velmi dobra, ale moze to byt mozno aj lepsie ?!
Alebo co znizenie sily spuste na 2kg ? pomoze to ? v com ?

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ja osobne s mieridlami moc skusenosti nemam,lebo mne vyhovuju klasiky.Ale mal som svetlovodnu muchu od GP,ktora bola moc uzka,cielnik som nehal origoš,potom ked som sa pozeral cez mieridla tak mucha bola moc tenka v cielniku,bolo tam vela svetla do stran a znepriemnovalo mi to strelbu.Aj tak mi mucha po dokladnom prikruteni na strelnici odletela :wink: Ak ti mieridla vyhovuju treba tam dat aspon kovovu musku,torcha ju prilepit a rozlisovat.2kg stojina je vyborna vec,jednoznačne ti pojde spušt ako maslo.Mal som v ruke vela Glockov a vačšina mala 2kg stojinu,ale kazda spust bola ina.Kolegovi ide priam ako maslo ked spusta.ale zas ma vačši odpor pri namačknutí.Teraz som jemne preleštil sučiastky vzajomne sa trecie ,pomohlo to ale nie nič extra.Na českej stranke www.mujglock.com maš všetko ako leštit,ake mieridla a pod.
inspiring_hermann

Príspevok od používateľa inspiring_hermann »

Ja mam tiez 2kg spust to si daj urcite a mam este vymeneny vypustac zaveru a vypustac zasobnika.Vymena tychto veci zaberie tak 15 minut Tieto veci nestoja vela pozri si ich na hermer.sk Ja momentalne uvazujem o vymene mieridiel ale zatial som neni rozhodnuty za ake.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

xader, len si dovolim poznamenat, ze to co mas na . obrazku su svedlovodne mieridla, nie tritiove.
To len pre upresnenie, aby si niekto nemyslel, ked sa do toho este moc nevyzna. :wink:
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

igoros, len si dovolim poznamenat ze na obrazku su naozaj tritiove meridla :-)
Pravdu mas vsak aj ty, pretoze ide o perfektnu kombinaciu tricia a svetlovodnych vlakien, t.j. svieti to vo dne aj v noci. Myslim, ze to vyraba TruGlo pod znackou TFO (tritium-Fiber Optic sights)
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

fuha, som nevedel, ze taka kombinacia existuje :shock:
tusim su to presne tieto... http://www.hermes.sk/e-shop/glock+161/t ... tg131-gt2/

werty: inak k tomu odporu spuste...vymenia mi to vsetko v hermese ? ci to musim sa sam s tym pohrat ?
a ten vypustac...v com to pomoze ?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Na klasickom vypuštači ked zatlačiš aby ti vypadol zasobnik ide až na konci,musíš poriadne potlačit,ja mam asi o 3mm dlhší,trocha trčí ale je to super a nebrani v noseni a ani ti nevypusti zasobnik ako niekde píšu.Dostat aj ten zachyt zaveru mam ho, ale ten až tak doležity nieje.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

A co ten odpor spuste ?
Niekde tu na fore sa tusim pisalo, ze to znizuje bezpecnost ?
Ako sa to chova pri strelbe ? je to prijemnejsi ? zvysuje to presnost ? Ideal keby vedel niekto napisat porovnanie co mal original a potom dal prerobit...werty... ? :twisted: :lol: :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Odpor spuste hovori o tom, akou silou musis spust stlacit, aby vystrelila.
Priklad: Ak nabitu zbran otocis hlavnou nahor, na spust priviazes snurku a na nu opatrne zavesis 2 kg cinku, pri 2.5kg spusti by to nemalo strelit. 3 kg cinka uz naboj odpali.

Bezpecnost: Cim tazsia spust, tym vacsiu silu musis vyvinut na spusti na odpalenie a tym mensia je pravdepodobnost nechceneho odpalu. Pri obrannych zbraniach sa neodporuca ist s odporom prilis nizko (pod 2-2.5 kg), stres znizuje koordinaciu pohybov a tym rastie riziko nechceneho vystrelu. Typicky obranne zbrane maju odpor skor okolo 3 kg a vyssie. (Mysli sa predovsetkym odpor pri prvom vystrele).

Presnost: Cim menej musis tlacit na spust, tym menej svalov (a menej intenzivne) zapajas do spustania a znizujes pravdepodobnost niektorych chyb (napr. strhavanie).
Pozn: Spust si mozes nechat vyladit aj bez zmeny odporu, a tiez to ma svoj vplyv na presnost. Nezmeni sa sice odpor (=potrebna sila), ale chod spuste bude plynulejsi a lepsie kontrolovatelny.


Zaver: Zvaz, na co vsetko budes zbran pouzivat, a podla toho si vyber odpor spuste. Ak ju mas na viacero ucelov, zvol samozrejme ten vyssi odpor. (napr. obrana (3kg) + sport (1.2kg) -> vyber 2.5-3 kg spust)
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

Výmena stojiny spúšte z 2,5 na 2,0 kg určite nemá vplyv na bezpečnosť, pretože ide o originál súčiastku. Streľba je pocitovo "príjemnejšia", nepotrebuješ takú silu na prekonanie odporu spúšte. Môže to mať trochu vplyv na väčšiu presnosť, ale je to skôr individuálne (ja ju mám vymenenú na všetkých Glockoch). Väčší odpor je dobrý najmä v prípade stresovej situácie, kedy je riziko náhodného výstrelu.
Možno by nebolo na škodu vyskúšať nejakú vymenenú, porovnať so svojou a budeš vidieť.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Registered for: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Zvacseny zachyt zaveru, lestena 2kg stojina, odlahcena pruzina udernika Lone Wolf, "marine" misky udernika(pre strelbu vo vode, keby nahodou :D ) zaslepka Glockmeister. Este mi chabaju tritiove mieridla, ale aj k tomu sa dostanem. Bud Trijicon alebo original Glock, teda klasicky dizajn. Fobus padlo, Dasta vnutorne a Galco opaskove.

Po roznych experimentoch s doplnkami a puzdrami som sa dopracoval k tomuto a uz ma netaha nic kupovat, dorabat.. Taktop sa mi to paci!!
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Stojina ako Spherixis. Vynikajuca. Hogue navlek, mne to tak lepsie sedi (individualne treba vyskusat). Riesim mieridla. Chcel som TruGlo tritium-svetlovlakno, odstrasuje ma `neprimontovatelnost` muchy a k lepeniu som este nenabral odvahu :?

Ak si chces vyskusat vylestenu stojinu 1x tyzdenne cestujem do BA a strielam v T&T...
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Xader dnes si mozes v CC vyskusat 2kg spust (ja ju mam) a porovnat to.
inspiring_feistel

Príspevok od používateľa inspiring_feistel »

Nazdar chlapi.JA sa chcem opytat k tej spusti,ze ci je lepsia original 2kg,alebo si to vsetko prelestit ako je to popisane na mujglock.com.Som cerstvym majitelom Glock21 a dost som o tom cital,ale zatial nevyskusal a nikoho v okoli s takym niecim nepoznam.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Poviem ti pravdu mam 2kg stojinu,aj som to preleštil,ale moc mi to nepomohlo.Hod tam len 2kg stojinu,vypuštanie zasobniku,pripadne zachyt a mieridla.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"