Zabehnutie glocka

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

MFS +P o ktorých sa tu bavíme sú Liberty +P výstrel z 5" hlavne vyzerá takto:
Obrázok
Pocitovo je to slušná šupa, no včera som 250grs strelu podsypanú 5,5grs Ba9 prehnal cez hradlá a to až bola kanonáda - priemer 270m/s robí cca 560J, 6grs laborácie som radšej delaboroval :D
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Nuž, dve veci:

1) treba si ujasniť, či sa bavíme o strelive Liberty, alebo MFS, lebo Liberty je výrobok Americký, takže tam to "+ P" byť môže, MFS je výrobok Maďarský, tam to "+ P" byť nemôže. Ak koncern Ruag má nejakú obchodnú dohodu s firmou Liberty, o čom ja ani len netuším a ich strelivo sa predáva v balení pod hlavičkou muničky MFS, pričom táto nápisom na obale tvrdí, že strelivo je CIP-ované, tak je to potom poriadne zavádzanie a aj dosť nebezpečné zavádzanie.

2) bujny, nepomýlil si sa? 270 m/s = 885.83 fps, factor = 221.46, zodpovedá 230 gr. a rýchlosti 962.86 fps, teda 293.48 m/s. S množstvom a typom strelného prachu, ktoré si uviedol to nemôže vyjsť. Prakticky si sa dostal na úroveň fabrických Hornady 230 gr. XTP + P (230 gr./955 fps), ale oni tam "sypú" Hodgdon CFE pistol, ktorý v množstve 6.8 gr. dáva 934 fps, takže na 955 fps je tam koľko toho prachu? 7 grainov? Hodgdon je podľa mňa vyššia kvalita ako Ba9, takže len nahlas uvažujem, ako si sa s horším prachom a v množstve len 5.50 grainov dostal na ich výkon...
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

SperkyB: a, Čierne krabičky MFS obsahujú strelivo Liberty +P. Ako, kto a s kým to má doriešné to už neviem ale predávajú sa už nejaký ten rôčik. Norinco to žralo v pohode, presnosť bola fajn, ja som ich dal vystrieľať juniorovi - strašne sa mu páčil ten dvadsať centimetrový plameň z laufu. Ak to udrží 12 ročné dieťa určite to extra +P nebude.
b, Tak ukázal merak, pre kontrolu som meral aj 7,62x51, 9L dva druhy striel, 400Corbon tri druhy striel a finále tri druhy 45ACP s dvoma druhmi prachu a rôznymi navážkami. Strieľal som včera na Rohačke, vzdialenosť hradla cca 5m, teplota do 10 stupňov.
MareC3k
občasný prispievateľ
Príspevky: 46
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa MareC3k »

9x19 124grn MFS, cierno-seda krabicka, dnove znacenie nabojnice +P, mali na hradlach priemernu rychlost 1130fps a priemerny PF 138-140, merane z kratkej hlavne HK P30
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

MareC3k: Nemali značenie GECO +P? A výšľahovú dierku od zápalky jak s inzulínovou ihlou? Stáli ma dve ihly tie za.rané nábojnice.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

to bujny: nespochybňujem tvoje merania, len či si sa nepomýlil v hmotnosti prachu, či si ho tam nemal 7.5 grainov, lebo s 5.50 gr. nie je šanca, kukni: http://www.hodgdonreloading.com/data/pistol.

to MareC3k: tak vidíš, odpovedali ste si samy. Nech sa páči: http://www.saami.org/specifications_and ... ad/205.pdf, strana 17:

9 mm Luger štandardný tlak, 124 gr. projektil, 4 " hlaveň: 1130 fps,
9 mm Luger, + P, 124 gr. projektil, 4 " hlaveň: od 1180 fps, hornady dáva bežne až 1200 fps.

Takže žiadne + P sa páni nekoná, ide o bludné nápisy na nábojniciach.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Vychádzal som z týchto tabuliek http://www.lhs-germany.de/uploads/media/45ACP.pdf
Minimálna navážka 6,2 grs pre 250grs olovenú strelu (druhá tabuľka odzadu), lenže ARES 250grs strely sú tlsté jak prase a nechceli my vojst do komory ani zásobníka tak som musel skracovať na OAL 29mm, načež som prešiel v tabuľkách na ťažšiu strelu (posledná tabuľka) a spravil 10 kúskou s 5,5grs a 10 s 6,0grs Ba9. Každopádne stále som dlhý (alebo je strela kalibrovaná na viac ako .452), lebo strela sa zarezáva do drážok, ešte ked nieje dovretý záver - niektoré náboje som musel nabíjať na dvakrát alebo doraziť záver rukou. Ba10 som už aplikoval podľa ťažšej strely s počiatočnou navážkou 3,1grs a to bolo celkom príjemné postrieľanie aj keď 3,6grs mi dávalo 230m/s čo je o dosť viac ako by malo.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Ahááá, tak už je diagnóza jasná! Zmenil si OAL z 32.39 mm na 29 mm? Fuch, nebezpečné, zmenšil si plochu na ktorej sa rozkladá sila vznikajúca pri horení prachu. Tlak je veličina len sprostredkovaná, nedá sa namerať, len spočítať, ako pomer sily a plochy, teda F/A (merať sa potom dajú len "prejavy" sily, teda deformácie, pretvorenia, atď. cez tensometre - transducers). Zmenšil si OAL, teda si zmenšil veličinu v menovateli vzorca, čím si nebezpečne zvýšil tlak vo vnútri nábojnice, z toho tie pecky potom už pri navážke 5.50 grainov.

Jednoduché: plocha podstavy + vnútorná plocha plášťa = A1 + A2; zmenil si vnútornú výšku o cca 10.5 %, takže vnútorný obvod*vnútorná výška plášťa (zmenená v dôsledku zmeny OAL) dalo menšiu plochu A2 a teda aj celkovú plochu A´, ako je pôvodná A pri OAL = 32.3 mm.

No, nech "Duch pozornosti" nad Tebou lepšie bdie!
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Z 30,50 na 29mm. Bral som však do úvahy už len ťažšiu 260grs strelu, ktorá je plášťovaná oproti mnou použitej, a tým že je holow point aj nejakú desatinku mm dlhšia ako ARES. 5,4grs je štartovacia navážka, maximum je 6,5grs, tak som dal 5,5grs a 6grs. Po delostreleckej paľbe včera som 6,0grs navážku už delaboroval. Na druhej strane Ba10 sa na štartovacej navážke 3,1grs aj následnej 3,6grs choval príjemne, aj rozptyl rýchlostí bol veľmi konzistentný.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Uff, nechcete si vy dvaja založiť nejaké špeciálne prebíjaco/laborovacie fórum? :D Však vás tu rozumejú tak piati ľudia. :mrgreen:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

bujny: ares robi strelu pre 45ACP s vahou 250grs?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Roman: Robí - 45Colt - 250 RN FP BB kalibrácia .452 a to vlezie do 45ACP. Len mám pocit že je to skalibrované na kosoštvorec, lebo je to buclate a ide mi až na drážky. Dôjde mi zajtra kalibračná matrica .452 tak ich pretlačím čo to vlastne výjde.

Panzer: Sorry že sme sa oftopic rozohnili. Podľa svojej úvahy to prípadne presuň do Prebíjanie 45 alebo inej relevantnej témy.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no ved toto, ze su 45LC a nie 45acp ..tak je tam nejaka tisicina navyse plus vyrobne tolerancie v Arese
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Prehnal som strely cez kalibračnú matricu a .452 nemali ani nehodou. Nemám poriadnu šubleru aby som to zmeral ale môj odhad je poctivých .454 ako pre .45LC aj ked ponúkajú len kalibrácie .451 a .452.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ja len tak n aokraj k lugrom od MFS zo 115 grainovou strelou dodam, ze priemerna rychlost cez hradla DAA sa rovnala +- 1270 fps, energia 550 J. Cize rana z nich bola nielen pocitovo, ale naozaj silnejsia.

Je to to strelivo o ktorom hovori Peterson a je vskutku velmi stiplave, povedal by som ze priam vhodne na pouzitie do karabin a samopalov v kalibri 9x19.

Pri strelbe tejto municie CZ 75 SP01 Shadow sa znizovala zivotnost zachytu zaveru a buferu vratnej pruziny na uroven pod 5000 ran, jeden odisiel uz po 1500ks a u K100 Mk6 to spolahlivo a rychlo odfajcilo ten plastovy doraz pri luciku - kolicek? (ospravedlnujem sa za pripadnu nepresnost terminologie, ale K100 Mk6 a starsie som videl iba zrychlika, ako som od kamarata z jeho skusenosti pocul, tak podavam)
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"