Zabehnutie glocka

inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Cubitko, ak je rýchlosť ktorú udávaš meraná zo 4 " hlavne, zodpovedá to výkonu + P munície podľa SAAMI, ak z 5 ", ide "len" o plnotučné CIP-ované strelivo. Podľa popisu závad ide i "presypané" strelivo. Zaujímal by ma rozptyl rýchlosti, teda min. a max. merané hodnoty. Ak je medzi nimi rozdiel cez 180 fps je to zle laborované. Dôležité je aj usporiadanie meraných hodnôt v rámci súboru, pretože aj keď ti dal odhad strednej hodnoty pomocou aritmetického priemeru číslo 1270, možno odľahlé hodnoty smerom "vpravo" boli až niekde na úrovni 1360 a viac, tak potom je zle, pretože to už nie je ďaleko od tormentácie. Pri častej streľbe je samozrejme aj častejší výskyt týchto "pravých" disproporcií a potom ide pištoľ ozaj do hája. Aby si mi lepšie rozumel, priemer 1270 fps možno dosiahnuť rôznym spôsobom, pri konzistencii navážok ale munícia so 115 gr. strelou a rýchlosťami 1270 fps na 5 " hlavni nemôže poškodiť zbraň udávaným spôsobom. Ak by išlo o rýchlosti merané zo 4 palca, potom tam istá pravdepodobnosť je. Ale to čo popisuješ, to je + P +. Alebo možnosť druhá, zbrane na hovno.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Dôkaz, moje merania a duriho013 tu, posledný príspevok:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... &start=120,
a tu:
http://www.ballisticsbytheinch.com/9luger.html.

Beretta 92 FS a 115 gr. + P Cor Bon, 1384 fps!!! Kimber 5 palcový cez1400 fps!!! Nie nie páni + P MFS sa nekoná! No nič, musím kúpiť Lugrové pištole, odmerám to a bude jasnô.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Možno treba pri MFS produkcii vziať do úvahy to ich "krimpovanie" lepidlom. Neviem čo je to za sajrajt ale ak časom mení vlastnosti môže spôsobovať nehomogenitu do plusu. Tiež som zaregistroval že v niektorých hilzniach je lepidla viac, v niektorých menej čo tiež neprispeje k rovnomernému vývinu tlakov.
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Ahojte,

mám nový Glock 19 gen.5 9x19mm, vystrieľaných presne 200 rán.

Po cca koľkých výstreloch by ho trebalo vyčistiť? Viem, že Glock má od výroby oranžovú pastu na “zábeh”, len sa neviem dočítať nejakého čísla, že kedy prvýkrát čistiť.

Vďaka za odpoveď
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

vyrobca neudava ziaden zabehovy interval, ale na tu medenu pastu sa tusim dava 1000 vystrelov a potom sa to moze zotriet, ja osobne som do 1k cistil len hlaven.
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

A ako si čistil? Len nasucho či aj s olejom?
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

hlaven som cistil/cistim balistolom, ale predpokladam, ze akykolvek vhodny olej bude fungovat, nastriekam, necham "odmocit" :-D a vytriem dosucha po 15-30 mins, balistol robi taku klzku ochrannu vrstvu, aj ked to zotries, ked to skladas s5 kvapka oleja ide pred komoru zvrchu tam kde sa to zamyka do ramu a druha kvapka ide taktiez z vrchu tam kde sa to dotyka ramu vpredu, par x obtiahnes utries olej co sa dostane na viditelny povrch a hotovo.
Pre celkove cistenie pozri niekoho na jutube napr ujo hickok45, alebo mrgunsngear a nasleduj, nemusis rozumiet anglicky, len pozri kam co capu.
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

este jedna vec, ktora mi nenapadla pri pisani predtym je, ze ak planujes dat tu prvu tisicku v relativne kratkom casovom useku, rozumej mesiac az 2 tak sa na cistenie vykasli a vycisti naraz aj so zotrenim medenej pasty naraz. Ale to uz je samozrejme na tebe, glock to zvladne ;-)
Lukas771
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Lukas771 »

Mne pán Milata z NM odporúčal strieľať kým tam tá pasta je, pokojne aj 1000 a viac výstrelov.
Po dvoch návštevách strelnice som to nevydržal a cca po 500 výstreloch som zbraň vyčistil Ballistolom. Tej pasty tam bolo naozaj minimum,viditeľne zostala len v oblasti spúšťového mechanizmu a tam som ju aj nechal a túto časť som nečistil, ani nemazal, tu zrejme minimálne tých 1000 výstrelov žiadny zásah robiť netreba.
Vývrt samozrejme čistím po každej streľbe...najskôr vystriekam Ballistolom, potom po chvíli vytriem a keď je treba tak prejdem mosadzným kartáčom, následne nylonovým a nakonzervujem flisovým vyterákom nastriekaným trochou Ballistolu.
Celú zbraň stačí len jemne nakonzervovať Ballistolom, netreba to preháňať ak chodievaš strieľať napríklad raz za mesiac.
Inak mažem podľa návodu, ktorý si určite k zbrani dostal a osobne preferujem syntetický motorový olej, konkrétne používam Castrol 5W40, ktorý lejem do auta.
Mazať motorovým olejom mi odporúčali v GP kvôli jeho dobrej odolnosti voči vysokým teplotám, údajne ďaleko predčí väčšinu drahých mazacích prípravkov.
Samozrejme je to každého vec čomu dá prednosť, mne osobne sa to osvedčilo.
Olej dávkujem injekčnou striekačkou cez hrubú ihlu na miesta kde potrebujem, potom jemne rozotriem a to je všetko.
Takýmto spôsobom mažem aj Glock, aj K22 XTRIM a myslím, že výsledok je dobrý, na XTRIMke mám vystrelených už riadne cez 2000 a klzné plochy sú stále takmer ako nové.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Olap »

Len pridam vlastnu skusenost a par vedomosti z technickej oblasti.
Cistenie hlavne. Jemna mosadzna kefa na hlaven a mydlova voda. vzdy tahat len jednym smerom - nebehat hore dole. par krat zacat od komory a par krat od ustia. Vzdy az do uplneho vytiahnitia kefy. Na tycku kefky dat buzirku aby sa neposkodilo ustie zbrane. Po par pretretiach prepchat suchy papier a proti svetlu skontrolovat ci su v hlavni usadeniny. Ked treba opakovat v mydlovej vode. Potom hlaven dobre oplachnut pod vlaznou vodou, vytriet dosucha a vyfenovat (treba sa na 100%zbavit vlhkosti). Potom na zvysny cas cistenia zbrane namocim hlaven do Balistol. Pred montazou hlaven vytriet suchym papierovym obruskom a z vonku na hlaven mazadlo kvoli ochrane a treniu.
K motorovemu oleju. Kvalitny olej 0W60 so specifikaciou pre M3, kvoli vysokej odolnosti proti roztrhnutiu mazacieho filmu pri rychlo sa pohybujucich castiach Jediny problem je, ze v zbrani kde sa nanesie len par kvapiek sa suvisla mazacia vrstva asi ani nevytvori. Iste nie dlhodobo. Preto su lepsie tuhe mazadla napriklad s teflonom (napriklad na vodiace drazky). Aj ked nestrielam tak z casu na cas vytriem z vodiacej drazky zaveru stare mazadlo s prachom a dam nove. S mnozstvom neprehanat, skor dat pozor na rovnomerne rozotretie po celej trecej ploche.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

25tis rán čistím s boresnake, nastriekam trochu dnu, zatiaľ vyčistím zbytok a potom hada ťahám od komory von ale vo vnútri to preťahujem hore dole
Mažem s tým čím čistím, ale malú vrstvu (čím menej tým lepšie)
Zbraň nevykazuje nadmerné opotrebenie a strieľa natoľko presne ako dokáže jej majiteľ.

Toto nie je mierenkarsky presne spracovaný špeciál, nemusíte to s čistením tak preháňať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"