Problem Glock 19 5 gen

Granko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 years 5 months

Problem Glock 19 5 gen

Príspevok od používateľa Granko »

Ahojte. Som tu novy potreboval by som poradit. 2.9.2020 som kupil novy Glock 19 5 gen u Vranskeho. Zo zbrane bolo vystrielanych cca 1000 nabojov znacky SB a CCI. Zbran bola po kazden strelbe riadne cistena aj hlaven lenze pri poslednom cisteni som so vsimol ze na usti hlavne chyba material prikadam foto. Uz som ju dal na reklamaciu stym ze zbran ide do Rakuska tak mi odpisal Vransky. Prikladam foto co by to mohlo podla Vas byt a ake mate skusenosti s reklamaciou Glocku. Dakujem
Prílohy
IMG_20201113_011723.jpg
IMG_20201113_011407.jpg
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3103
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Su tu kilometre textu o vypadanom vyvrte a stanovisku vyrobcu/predajcu ze to nema vplyv na funkcnost a presnost, hladaj.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ukazkovy priklad "vlockovania" :lol: :lol: :lol:
Granko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 years 5 months

Príspevok od používateľa Granko »

Len nechapem kedze je evidente vyvrt vypadnuty tak si to aj Glock s Vranskym moze nechat reklamaciu ani nepreberiem lebo uz len na funkcnost zbrane to nema vplyv ale na kvalitu ano Glock uz nechcem vidiet.
Granko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 years 5 months

Príspevok od používateľa Granko »

Este sa chcem opytat nasiel som tu fora o tych zvlockovaniach hlavne. Otazka aj ten glick 5 gen nieco potom vydrzi alebo zbavit sa ho?
Pitlik
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Pitlik »

Poviem ti moj nazor na to... mam na gen4 tiez "vlockovanie" ale len do prvej polovice hlavne od komory.. zacalo to po asi prvych 500 vystreloch kedy som to hned aj poslal na reklamaciu a zbran nebola zaslana priamo do Glocku ale pozerali to len v BA zrejme u Vranskeho. Vratili to s tym ze zbran je v poriadku. Pisal som priamo do Glocku, vyžiadali si odomna fotky, poslal som im a odpisali mi, ze zbran je v poriadku ze je to z dovodu povrchovej upravy ked sa moze toto vlockovanie vyskytnut ale nema vplyv na funkcnost zbrane.

Podla mojho nazoru to nemusi mat vplyv na funkcnost ak to nie je na usti hlavne, ak sa to vyskytne na usti hlavne moze to mat vplyv na presnost..

A teraz moj nazor: Glock som si kupil z dovodu, ze sa jedna o jednu z najspolahlivesich zbrani, nemam to na mierenku... Aby som sledoval vkuse ci je tam nejaky skrabancek alebo toto sa mi osuchalo toto mam poskrabane..... Odpalil som z neho dalsich cca 2000 od kedy bol na reklamacii, trosku sa to zvacsilo ale nie velmi.. Ak by mi to zacalo hrdzaviet alebo nieco dal by som to znova reklamovat inak to nebudem riesit, strielat to striela, presnost sa nezmenila...

Je pravda ze by to tam nemalo co hladat ale zmenili postup povrchovej upravy a bude to sposobene tym.. Nehladal som nikde ako ta povrchova uprava (nitridacia) prebieha ale podla mna aj po vlockovani ostane dostatocne zabezpecene proti vonkajsim vplyvom.. Takze ak sa nezmenila presnost a nereklamuju ti to kludne by som z toho praskal dalej.. moj nazor, rad si dam vysvetlit ak je to inak..
Granko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 years 5 months

Príspevok od používateľa Granko »

Tak potom asi mozem lutovat ze som nezobral Cz P10C, lebo ako vidim Glock stoji za....
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pitlik : ale potom akceptujes, ze si z teba vyrobca robi srandu....
Ako fakt sme take stado, ze akceptujem, ze olupovanie vyvrtu je nejake vlockovanie a ze to v podstate "na funkci nema vlyv"???
Ja sa domnievam, ze tento ne ojedinely jav ma nakopnut vyrobcu k dvom veciam. Okamzite stiahnutie a gratis vymenu hlavni na ktorych sa to prejavilo a zmenu vyrobneho postupu aby sa to neopakovalo.... Akekolvek ine riesenia tipu presviedcanie zakaznikov, ze je to vlastne OK, nepodstatne, nema vplyv na presnost a podobne marketingove "kydy" je len ukazkou, ze firma si je vedoma neohrozitelneho postavenia na trhu a na zakaznikov z vysoka sere.... Je na kazdom ako sa rozhodne...
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

neviem ci ste skusili SOI ?
Ak sa predajca vyhovara ze na presnost to nema vplyv ok nemusi ,ale ze vyrobok zmenil svoj tvar tj je poskodeny je to ok? .
predstav si ze si kupis auto o ono z neho zacne opadavat farba a predajca ty poviem vsak jazdit mozes dalej na funkcnost to nema vplyv.
nieco take by som si ja osobne nenechal pacit a riesil by som to dost razantne .
Bolo by zaujimave ako by sa to riesilo ,keby sa to dostalo do medii. :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5607
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Myslím, že Glocka by nejaké médiá na Slovensku netrápili... Ono až má jeden pocit, že rastie cena, ale pokiaľ ide o kvalitu, tá isto nerastie priamo úmerne. Zatiaľ, čo konkurencia nespí a dnes vie poskytovať rovnaký alebo lepší produkt a v mnohých prípadoch už aj za lepšiu cenu. Ale vravím, ide skôr o subjektívny pocit, než o serióznu analýzu, no vidím, že rozhodne nie som sám...
:D
Granko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 years 5 months

Príspevok od používateľa Granko »

8)
Granko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 years 5 months

Príspevok od používateľa Granko »

Ved uvidim ako dopadne vyjadrenie. Ked budu skusat ze to nema vplyv na funkcnost zbrane, tak to ani neprevezmem a budem riesit cez SOI. Nech vymenia hlaven alebo rovno zbran. Alebo nech vratia peniaze najlepšie zajtra idem kuk ku kamosovi co ma cca 12 tisic za sebou Glock 19 5 gen to iste co mam ja porobim nejake foto ustia hlavne a budem trvat ze chcem taku ako si kupili dalsi x zakaznikov na celom svete a nemaju evidentne vypadnuty material na usti ako ja
Pitlik
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Pitlik »

Niekde na ceskom fore som cital ze vymenili hlaven v ramci reklamacie a stalo sa to iste aj s tou vymenenou. Cize bud sa s tym clovek zmieri alebo to rovno predaj ked ti to vyreklamuju. Zaujimalo by ma kolko z materialu sa v takom pripade odlupne ked hned vedia, ze to nema vplyv na funkcnost. Ci vypadne cela povrchova az do ocele alebo je to len nejaka vrstva tej povrchovky..
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3103
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Tlacil by som na predajcu zlavu z ceny a kupil IGB.
Granko
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 3 years 5 months

Príspevok od používateľa Granko »

A vcom je hlaven IGB lepsia a kde sa da kupit v Ba?
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"