RONI-G1 Conversion Kit for Glock by CAA

Aky konverzny kit pre Glocka preferujete?

Roni-G1
38
54%
KPOS
7
10%
HERA
0
Žiadne hlasovania
TDI
1
1%
Magpul FMG9
2
3%
Iny
1
1%
Ziadny
22
31%
 
Celkom hlasov: 71

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Gun stale mi tvrdis, ze tam dlhsiu hlaven nedam.
Ja ti hovorim, ze tam dam taku dlhu ako mi konstrukcia Glocku dovoli do nej napasovat :-)
V prvom rade musis vybrat vstavany kompenzator a potom tam mozes osadit i tlmic do priemeru 35.5mm, ktory sa srobuje na hlaven a taktiez cestuje hore a dolu.
Keby sa mi podarilo zohnat taku hlaven za cca 150E no nevyskusaj to :-)
PS FPSko sa zdvihne do cca 150fps s hlavnou G17L 153mm, co je markantny rozdiel.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Rasto: Neviem ci sa dobre rozumieme / hovorime o tej istej veci :-) Ja mam na mysli tuto kovovu 'objimku' vpredu:

Obrázok

V zlozenom/beznom stave sa opiera kov na kov na doraz o zaver, a ked zaver ide dozadu tak hlaven sa povysunie nahor skoro az na dotyk. Ak by si tam ale dal hlaven co i len o par milimetrov dlhsiu, uz by sa hore oprela o tu objimku a mal by si FTF.

A ano, pokial by si tu kovovu objimku aj s celou tou prednou castou vyhodil (tak ako to ukazuju pre pouzitie s tlmicom), pripadne si tam spravil nejake vlastne riesenie tak potom by to problem nerobilo, ale robit to je podla mna blbost kedze:

1. Napriek dlhsej hlavni by sa presnost asi o hodne zhorsila - ta kovova objimka je asi jediny prvok ktory aspon ako tak presne a pevne vymedzuje konstatnost ulozenia zaveru/polohy hlavne voci Ronimu (je to jediny kov na kov a tesny, ostatne kontaktne body su len plastove a maju volu). Staci ak tu objimku vyhodis aj len na skusku, a potom s prilicenou zbranou / nehybnymi mieridlami skus pohybat zbranou a uvidis sam. Pri strelbe samotnej to na 15-20m mozno velky rozdiel nespravi, ale na 100m tam staci aj uplne minimalna vola a si meter vedla.

2. Ak by si chcel experimentovat a vyrabat tam vlastne predne ulozenie, potom by si ani nemusel kupovat origos Roniho a ciste teoreticky mozno by potom stacil aj ten airsoftovy Roni - $99 vs. 400 eciek je dost velky rozdiel (pozn: neskusal som to, neviem ci by to pasovalo, a pouzitie airsoftoveho prislusenstva na ostrych je bezpecnostne riziko ktore neodporucam):

http://shop.ehobbyasia.com/accessories/ ... black.html

Kazdopadne ja som to (dlhsiu hlaven) ako projekt zavrhol - jednako kvoli vyssie uvedenemu a jednako kvoli strelivu samotnemu - 9mm naboj proste nie je robeny na presnu strelbu a ozaj presnym sa ani spravit fyzicky neda - vid (ne)presnost origos 9mm karabin s dlhymi hlavnami. A aj keby clovek na Glocka mrskol 16'' IGB hlaven a vyhnal FPS na teoreticke maximum, balistiku by zlepsil len o malicko (9mm bude i tak padat ako kamen a aj maly vetrik ho odfukne), a co je pre mna podstatne, straca sa tym hlavna vyhoda Roniho - kompaktnost... (zbrani s dlhsou ci dlhou hlavnou je dostupnych habadej, tak preco prerabat 'kratku' na 'dlhu'? :lol:


Gunslinger

P.S.: Ak chcem na 100m strielat muchy, na to si zoberiem nieco ineho... :twisted:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

da sa do jedneho kusu roni dat g17 alebo g19?
treba mat na gen4 inu roni ako na gen3?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

luke: Do standardneho Roni-ho mozes dat 17, 19, 22, 23, 25, 31, a 32ku. Ta kovova objimka (spominana/zobrazena hore) sa srobovanim da posuvat aby si roni-ho prisposobil rozdielu medzi 17 a 19 a pod..

Existuju tiez verzie pre 18 (ma tusim vybratie na obsluhu prepinaca full-auto), 26 a 27 (pre kompakty bez weaver listy vpredu), a 34 a 35 (pre long-slidy). Pripravuju sa tiez verzie pre C-ckove (kompenzatorove) modely, ako aj pre ine znacky (Sigy a pod.)

Ohladne Gen IV, aktualne/posledne modely tam idu bez problemov (ja v nom mam tiez Gen IVku 17ku), problem by ale mohol byt s tymi prvymi tzv/ Gen 'IV' modelmi so zaoblenym (skoro az 'V-ckovym') vybratim vzadu na zavere:
Obrázok

Totizto do toho standardneho/kolmeho vybratia sa nasuva predlzene tiahlo zaveru (vid na tej hornej fotke), a na to V-ckove by sa to muselo uchytit nejako inak.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

dik za odpoved.
ja sa na gen4 vobec nijak netrasiem, len ma zaujimalo ze az raz v buducnosti bude gen4 mozno spolahliva ci ju do toho obujem alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

O tej kovovej objimke som rozpraval, proste prec.
Ale samozrejme mas pravdu a z cisto financneho hladiska tu hlaven radsej premenit na vcelicky :-)

Islo mi o to, keby nahodou sa zamysleli v IPSC a dovolili s konverziou strielat, pricom su dve podmienky opretie o rameno a na minora min 150 faktor.
A s tou dlhou hlavnou, to nerobi ziaden problem i pri normalnych navazkach.

Co sa kompenzatorov tyka, tak teoreticky je i tento roni na to usposobeny a mozes si vsimnut diery v hornom raily.
Neviem co by to spravilo s okolitym plastom, ale niekto sa najde co to vyskusa :-)
Videl som to i na youtube.

Ram je rovnaky gen III i gen IV, akurat vybratia ako gunslinger ukazal sa lisia a sposobuje nekompatibilitu, i ked nabitu nahodis do Roniho strielas do prvej potreby natiahnutia zaveru :-)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

TAK A RONI-G made in China je doma !!!
nie je na ňom nápis CAA Tactical ale EMA Tactical ale ostatné nápisy sedia :) vrátane Patent pending :)

Obrázok

stálo to 200e , na blbnutie tak akurát, týmto ďakujem Ježiškovi v lete

dal som na to kolim od BSA http://ant-supplies.co.uk/BSAReflexScopes.aspx ale na krytej strelnici mi aj na najnižšom stupni jasu bodka prekrývala na terči plochu väčšiu než 7x7cm , to je moc. Asi tam príde nejaké krátke 4x32 sklo

dal som z toho 150 rán ARES 150grs a na záver to na 25m lietalo celkom spolu (na moje pomery)
(2x 10 rán , 25m )
Obrázok

veľká zábava a spokojnosť
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

a odkial mas cajna roni?
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Viete mi poradit resp. pomoct s tym ci je RONI G1 kompatibilna s Mieridlami Truglo FTO?
Ked nie, da sa to daako obist, alebo jedine riesenie je vymena za ine.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dolezita je vyska mieridiel.
Pokial sa zhoduje s originalnymi mieridlami, tak nie je problem.
Pokial su dlhsie, tak sa da teoreticky odrezat z nastavca na natahovanie zaveru.

Roman klikni si este par krat, bo sa mi zda ze ti to nesie trosku do prava.
Ked ti bude svietit ostre slnko v lete na kolim a biely terc, tak ten kolim ocenis :D
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

Je Roni spôsobilý aj pre Glocky s kompenzátorom? Zvažujem kúpu G22C, ak by bola možnosť použitia Roni, mal by som argument na kúpu navyše.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Vaquero: Nie, standardny Roni s kompenzatorom nespolupracuje (ma sice hore nad hlavnou 'prieduchy', ale uz po prvom vystrele sa zasekne). Neviem ci uz je dostupna Roni verzia pre kompenzatorove/C-ckove Glocky (mali ju zacat vyrabat zaciatkom roka), ale myslim ze ta by mohla fungovat aj s kompenzatorovymi aj so standardnymi modelmi.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kto vravel, ze sa do ronicka neda dat dlhsia hlaven :wink: :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=aHo_6iRQxhI&NR=1
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Co to jeeee?
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

si si isty ze je to hlaven? aj ked netvrdim ze sa neda, ale ta trubka na tom videu by sa mala hybat :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"