AK47 / AKM / AK74

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Tie rovnake avatary ba sa mali zakazat.
Gewehr, pomylil si sa, odpovedal si Calvinovy, lebo sa ti zdalo ze to je Boris.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Po tom co som si skusil AK 47, AKM, M70 a 58. Mozem povedat, ze ta 58 mi vyhovuje najviac. Z AK varaint by som dal AKM a M70 na rovnake miesto, a 47 na koniec. Tolko moj subjekivny dojem. Hodnotim iba dojem zo spravania sa zbrane pri strelbe v zakladnom prevedeni. Tie AK kopu viac ako som cakal, 58 mam pocit, ze ma kultivovanejsie spravanie.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

skemro napísal:Tie rovnake avatary ba sa mali zakazat.
Gewehr, pomylil si sa, odpovedal si Calvinovy, lebo sa ti zdalo ze to je Boris.
A jo sorry, ten avatar ma zmýlil. Ale pozvanie platí. ;)
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

vdaka za reakcie chlapi. to vyskusanie by som bral, akurat sa bojim, ze mi to na zaciatku vela nepovie...myslim posudenie rozdielov.

paralela s pistolou - po 2 rokoch na strelnici a intenzivnejsom "suchom" treningu sa s mojim HSkom zacinam naozaj kamaratit, zlepsil som uchop a vidiet to na tercoch :D chcem povedat, ze az teraz tu zbran zacinam "vnimat" a trochu jej rozumiet...

gewehr: dik za pozvanie, zacnem planovat jesenny vyjazd a mozno pridam nejaky kurz...
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Hahahaha :mrgreen:

Calvin - nazdar bratku. Ponuku od Gewehra urcite vyuzi, maju kopu peknych hraciek!

Gewehr - vies dobre ze ja rusandy moc nemusim ale na druhej strane, nikdy nehovorim nikdy :) tiez som si myslel ze AR15 do domu ee, a teraz som presvedceny ze M16a1 s 20 palcovou tenkou hlavnou pre mna bude asi to prave na obcasne sportove vyzutie na strelnici...
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

zdar bratm...hodime korunou (sorry eurom) ohladne avataru ? :mrgreen:

urcite chcem ponuku od gewehra vyuzit, aj ked som viac zatazeny na ARka...ale cena AKcka a streliva 7,62 plus rozsirenost v nasich koncinach ma zatial trochu viac tlacia k AK...ale ved vyskusame, pofajcime, uvidime...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Keď si zaťažený na AR -ka , tak ta v RDA potesime rovnako, že Boris ;)
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Nevie niekto, kde by sa dala zohnať táto časť mušky AKM (je zlomená v závite)? (u nás v poľovníctve nie :()
Prílohy
muškaakm47.jpg
muškaakm47.jpg (52.47 KiB) 5465 zobrazení
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Napríklad tu: http://www.zelenysport.cz/nahradni-dily-pusek/muska
alebo tu: http://www.zib-militaria.de
Ale v oboch prípadoch zaplatíš za poštovné viac ako za muchu.

web zelenysport.cz musíš otvoriť na 2x aby to zobrazilo.
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

Dobrá cena na čínsky drum mag... ( POŠTA 15€)

http://www.zib-militaria.de/epages/6143 ... s%2F120029
Prílohy
DRUM.png
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Vie niekto porovnať kvalitu DDR MPiKM s ruským AKM -spracovanie, povrchovka, atp?
Prípadne aj typ na obchod kde sa dá zohnať, okrem amunexu (lebo s tým zdražením o 150e ma nas... :evil: )

A ešte otázka na RDA, používate origo AK pažby a sklopky alebo nejaké tacticool zázraky?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Vychodonemecky kalach vo vsetkych jeho variantach bol zjavne vyrabany preciznejsie. Ako samotne ohybanie dielov, ich opracovanie tak aj povrchovka. Holt Nemci. Co je na nom vyslovene desne je pazbenie. Kto vie co boli dederonky pochopi. Sudruhovia z DDR sa holt venovali plastom na inej urovni :)

Co sa tyka vyberu kalachu. Ak sa to ma prepazbovavat do nejakej tacticool hyermegalistove verzie, ideal je vychodny nemec. Upozornujem vsak, ze tie kvalitnejsie diely na AK tak ako aj pri 58cke su nepomerne drahsie. M4 modularitou z toho nikdy nebude (na to to ani nebolo stavane), akurat do zbrane za par stoviek vrazis nasobky jeho nadobudacej ceny. Bavime sa tu samozrejme o AK47, AKM, AK74. AK12 uz je ina kava, ale neviem o tom, ze by bola niekde na Slovensku na predaj.

V priapade ze to clovek chce nechat tak ako to sovietski elfovia ukuli, odporucam sovietske AKM a nechat tak. To je zcasti aj odpoved, ako to pouziva RDA. Lacne doplnky znizuju bojovu kvalitu AKM, drahe ju IMO az tak daleko aby stali za ten peniaz neposunu. Takze na kurzy a vycviky sa pouzivaju zvacsa original povodne sovietske AKM s pevnou pazbou v povodnom stave. Zatial ani naznak problemu.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

A len jedna zaujimavost. Vcera som nastreloval vydobytok sovietskeho presneho strojarstva - AKS 74U :mrgreen:

Babuska co to pocas poslednych zachvevov socializmu v Tule montovala na licovanie nosica muchy tazko s*ala. Je mierne vyoseny, co sa ukazalo pri posune muchy. A sem tam zatecena povrchovka... kalach je proste zbran, ktoru moze cas iba vylepsit, trocha hrdze akurat spravne vymedzi vole.

Obrázok Obrázok Obrázok

Aj napriek tejto kozmetickej vade zbran striela po nastreleni na flek, samozrejme ako u kazdeho kalachu problemy s funkciou absolutne ziadne. Strelba na tak kratku utocnu pusku velmi prijemna, potvrdilo viacero strelcov. Velku radost z tejto veci mam.

len pre zaujimavost: http://fishki.net/1464804-20-maloizvest ... ikova.html
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Vďaka za odpoveď,
to perverzne DDR pažbenie "ribs and dots for her pleasure" je mi známe preto by som to asi menil, a na rozdiel od dreva zo sovieta by to ani nebola škoda.
Uvažujem nad archangel ak stock
ak sa to vôbec dá u nás zohnť. cena za komplet sadu okolo 100 usd.
Nejaký typ na predajcov MPiKm? kľudne aj do PM.

Krivé nosiče muchy a nedopasované kompy sú asi jedine chyby na sučkách ktoré sa riešia aj na českých fórach.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Tá pažba ti zvýši zložitosť AKMka minimálne o 80%, ja osobne by som stavil na to, že čím je vec jednoduchšia, tým menšia je šanca že sa pokazí, tom je cele AKM... :mrgreen:

keď chceš nejaké doplnky, prelistuj si toto http://www.akoperatorsunionlocal4774.com/ a prípadne aj ich FB https://www.facebook.com/AkOperatorsUnion majú dosť vecí vyskúšaných

žiadny seriózny tip na predajcov nemám, tie čo máme v RDA sú z KolArmsu
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"