AK 74 5,45x39

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

vsak Bulhari Rumuni su tiez moznost
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

no, ako sa to zoberie... ale ked najdes rovneho Bulhara tak je to alternativa :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Pri čítaní tohto vlákna si nadávam do debilov :evil:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

gewehr: to su az take zle?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Obcas to soudruzi z Bulharske lidove republiky napasuju tak, ze mas nosic musky na jednej hodine, plynovy kanal na jedenastej :)
Vsetko sa to da riesit preciznym puskarskym nastrojom : kilovym kladivom
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

vanto napísal:gewehr: to su az take zle?
ako sa to zoberie. Okrem samotneho tela zbrane su bulharske AK74 skladane z dielov vyrobenych podla vojenskeho standardu (tolerancie, tepelna a povrchova uprava, etc.) a nasledne drobne upravene (napr. nosic zavornika ma odfrezovany vybezok vypustaca). Telo je vyrobene a znacene nanovo a tiez je tam ina povrchova uprava ako na vojenskej. Treba povedat ze dost horsia povrchovka.

Problem je to, ako to bulharsky kapitalista sklada (lisuje, nituje). Proste kazde druhe civilne bulkarske AK74 co som chytil do ruky bolo zmontovane tak ze bolo VIDIELNE KRIVE predovsetkym co sa tyka ulozenia hlavne v tele. Takze pri kupe bulhara si ho treba rozobrat a pohladom cez orvo v nosici cielnika sa pozriet na priemet kompenzatora, ci je symetricky. Vtedy sa to ukaze najlepsie.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

ja mam bulhara (BSR74) ako tak rovného, iba cielnik je uplne sregom. este som ho nenastreloval tak uvidim, ci je to výsledok puskarskeho zasahu drbnutim velkeho kladiva po cielniku aby sa tak odladil odmer alebo iba sudruh v montazi dostal pod ruku krivy cielnik potazmo jeho nosic. nie vsetky deformacie su viditelne volnym okom. snad to bude lietat ako ma a ak nie, za par drobných kupim stranovo stavitelny RPK cielnik a je po probleme. mozem potvrdit, ze povrchovka na bulharovi je priserny substandard, inak to vyzera byt poctivy AK krumpac. za 520 € nemozete chciet krevety, potesi ze zohnat prislusenstvo a nahradne diely zatial nie je problem.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nie je ten šregom cieľnik nastavený na kompenzáciu derivácie? :wink: (viď delostrelecká parabellka :D )
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

:lol: skor nez fajnota je to asi slandrian vo vyrobe. uvidim coskoro pri nastrelovani.
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

rado101k napísal:Zeleny sport v Cechach doviezol 1000 kusov AK74 a idu do predaja za par dni.Nemate niekto informaciu nahodou ,ze ci budu aj na Slovensku v predaji alebo ci niekto planuje dovoz?
Ale tuto informaciu asi dobre utajuju, obvykle o vsetkom maju info na stranke. Ale o tomto som tam nenasiel ani pismenko.
rado101k
občasný prispievateľ
Príspevky: 48
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa rado101k »

ozon napísal:
rado101k napísal:Zeleny sport v Cechach doviezol 1000 kusov AK74 a idu do predaja za par dni.Nemate niekto informaciu nahodou ,ze ci budu aj na Slovensku v predaji alebo ci niekto planuje dovoz?
Ale tuto informaciu asi dobre utajuju, obvykle o vsetkom maju info na stranke. Ale o tomto som tam nenasiel ani pismenko.
Maju to napisane na Facebooku....
:D :D :D :D
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Ano, podla informacii co mam, by sa mali objavit aj na Slovensku.
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

FB neovladam, nesledujem, skusil som to tam najst, ale okrem fotky som nenasiel nic.
Ak to ale budu prerobene semiaauto, tak do terminu podla tohto:

http://legistelum.sk/smernica-definitivne-schvalena/

to asi na SK na licenciu nestihne doviezt nikto. A ak aj stihne doviezt, kym to pojde do predaja, tak to uz nikto nebude moct kupit.
Ak teda niekto neda za pravdu diskriminovanej mensine, teda legalnym drzitelom zbrani (ako som to nedavno pocul, a myslim, ze je to pravda) a nezmyselnu smernicu neposle tam kam patri, teda do skrine (pevneho disku) archivu.

Skuste teda prosim pripadne upresnit informaciu od ZS.
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sando »

nazdar ak by mal niekto zaujem o oelove zasobniky na ak74 pls SS asap
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"