AK 74 5,45x39

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Ak 74 U maju v Martine! Strelnica OBJEKT 23. Da sa aj odskusat na mieste ak kupite. S tym chlapikom co to predava sa da velmi slusne a odborne bavit. Ma tusim aj stranku na nete presnastrelba.sk! :idea:
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Nejaké skúsenosti a dojmy z wz.88 Tantal?
hlavne v porovnaní s rusom. Kompatibilita s klasickým ak74, kvalita spúšte a tiež či sa na to dá nahodiť klasická bočná montáž, alebo treba zháňať originál poľskú (kvôli selektoru na pravej strane).

tie aksu a 5,45x39 majú v Martine po koľko?
keďže na stránke majú prd.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Vcera mi to kamarat zistoval, udajne po 0,25-0,26 € podla poctu odobratych kusov. Ale ze treba sa radsej informovat individualne. Ak je to realne tak myslim ze je to celkom slusne! AKSU - netusim treba sa spytat.:shock:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Neni to slusne, pozri si ceny v zelenom sporte alebo beareke, najdes aj pod 20 centov.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Beareka =7,50 CZK-0,28€, ZS=5,5 CZK-0,20€ (vypredane) a ak vezmem do uvahy dovoz a neeeeekooooonecnu byrokraciu :twisted: , tak vzhladom k ponuke na SK je to dobre. A pre nas z vedlajsieho okresu je to urcite rentabilnejsie. Kamos ma AKSU, ja zvazujem tiez.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Hmm, nedavno som kupoval 5,45 u Milatu za 23 centov a mal by v dohladnej dobe znova v podobnych cenach. Proste 26 centov je fajn tak za novovyrobu Barnaulu nie cip vojenske. IMHO sa este oplati pockat.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

0,23 € je urcite lepsie, otazne je kedy budu dostupne? Tento tyzden este chystame vylet do MT, tak skusim hodit rec s tym chlapikom ako to je realne , popripade mnozstevne zlavy. Mam skusenost ze sa s nim da slusne jednat. 8)
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Ohľadom wz. 88 tu dám odpoveď od ZS na strelectvi.cz

"Nevýhodou pušek wz.88 je nízká životnost vývrtu, u nových zbraní se nám začínal loupat chrom už po 4-5tis.ranách. Pušky se sice dají ve velkém koupit u AMW celkem levně, ale přesto že pušky vydají povrchově neopotřebovaně, je ,,odpad" okolo 60% z každé dodávky. Nikdo nám nikdy nedovedl vysvětlit, proč se polskému výrobci chromování nevedlo. U Berylu se údajně proto na chrom vykašlali a vydali se cestou nitridace."

Zaujímalo by ma ako sú na tom s kvalitou bulhari?
Majú ešte niekde rusov?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Dneska fun streľba na 100m na asfaltové holuby. Keď ani treťou ranou nepadol niečo sa mi nezdalo. Keď som to potom šiel pozrieť tak som zistil že tá mala rýchla mrcha do nich robí diery a holuby zostávajú celé. :)
Prílohy
Photo Art-05.jpeg
Používateľov profilový obrázok
Greenman
občasný prispievateľ
Príspevky: 53
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Greenman »

zdravím páni
v blízkej dobe by som si chcel kúpiť nejakú zbraň v 5,45x39 rozhodujem sa medzi ak74M a aks74u ... hlavné rodiely samozrejme chápem ale aj tak vie mi niekto poradiť resp. porovnať tieto zbrane z vlastnej skúsenosti
uviesť plusy a mínusy ... zatiaľ som žial nemal možnosť strielať s týchto zbraní a preto budem vďačný za každú radu / koment
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Mne osobne sa z kratkej horsie mieri. Podobne ako na skorpiku nejde dobre zaostrit na mieridla. Chcelo by to asi dlhsiu pazbu. Inac strelba fajn z oboch.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Mám obe. AKSU je skôr zaujimavost, fajn skladba vec do vozidla alebo vrtulniku. Na bežnú strelbu ideal dlhá Ak74m. Z tej strieľam najradšej.

Jo, a Ak74m je proti aks74u spracovaná o dosť lepšie. lepšie.
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Tiež mi príde že dlhá 74 je urobená lepšie a precíznejšie a Aksu je klasická Ak hrkálka.

Ste si istý že to čo máte je 74M a nie len 74 v plaste z r. 85-91?
74M má hladký kryt záveru a lištu na bočnú montáž už z výroby, r.v. 1990+, čo som zatiaľ u nikoho nevidel

Dobré porovnanie výrobných prevedení Ak74 je http://www.avtomats-in-action.com/variants0.html

Greenman neviem či dlhú 74 z Ruska ešte niekde majú, všade už len Poliaci a Bulhari.

edit: nevie niekto kde zohnať lištu na bočnú montáž na 74 najlepšie aj s kolíkmi?
Používateľov profilový obrázok
Greenman
občasný prispievateľ
Príspevky: 53
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Greenman »

no práve dnes som zistil že to ak74M sa nedá nikde zohnať ...hold embargo je embargo :D nevie niekto kde by sa dalo ešte zohnať ?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

nejaky bulhari su v dease tusim z bocnou listou. skus tam
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"