M70 ZASTAVA 7,62X39

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Pekné.
Odkiaľ si bral kompík a ako si s ním spokojný?

Jedna technicko-právna otázka na expertov: Stane sa namontovaním nástavca na streľbu puškovým granátom zo zbrane kat. A?

(2) Zakázanou zbraňou je
a) vojenská zbraň, odpaľovacie zariadenie na vojenské výbušné strely,
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Koloman Szabo z Nededu ma v ponuke skratene subkompakty M70-ky s hlavnou nejakych 25cm a plastovou sklopkou ( asi Zahal) za 700€
Videl to uz niekto nazivo?
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Idem koncom týždňa pozrieť jednu M 70 -ku s tým že by som ju aj zobral.
zaujímali by ma vaše názory ohľadne tohto SA. Podľa toho čo som si mal možnosť pozisťovať, vrátane tohto fóra moc som si nie istý či to bude dobrá kúpa.. Radšej by som 58, ale kde sa všetky podeli ani boh nevie..
Ako to je s tými tvrdochrómovými hlavňami, to fakt môže dáky sapik hentak koródovať, ako tu niekto vyvesil foto? :shock:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

fakt c.1 : zastava je tazka jak hovado, je to dan za to, ze sa u nich apriori pocitalo so strelbou s granatometnym nastavcom
fakt c.2 : vyvrt nie je chromovany, ked je majitel flakac a po strelbe strelivom s ortutovymi zapalkami hlaven vcas nevycisti, chyti lisku. Hrdza sa da osuchat mosadznou kefkou , ale s nou idu aj drazky vyvrtu. Videl som to, nevyzera to dobre.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Volakde som čítal že to má 3,5 kg. Skôr ma trochu znepokojuje fakt že vraj kope viac než 58. Ale to bude asi tou ťažšou konštrukciou..
Dobre , čiže eventuálne ak sa vyhnem nábojom s korozívnymi zápalkami je reálne šanca zabrániť tomu čo tu dáky kolega vyvesil? Aké strelivo teda do toho?
Má M 70 od výroby dáke vady na ktoré by som si mal dať pri kúpe pozor?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ak budes kupovat novovyrobene Barnauly a Slaby&Blby po 35c/kus , korozivne zapalky riesit nemusis
kopanie je umerne pouzitemu kompenzatoru a pazbe, jugo sklopka je fajn na prenasanie v aute alebo na skakanie z vrtulnika, na strelbu je lepsie origo drevo alebo nejaka aftermarket pazba. Kompenzatorov na AK je plno
Používateľov profilový obrázok
thorvald
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa thorvald »

no prave ze cim tazsia zbran tym menej to potom kope. ale kopania sa nemas dovod bat...velkost sily od vystrelu prenasanej cez pazbu je konkretne u AK47 a SA58 takmer rovnaka. Trochu je rozdiel pri doraze nosica zaveru vzadu kde to spravi este jeden raz ktory sa prenesie do ramena. U zastavy to bude v podstate identicke ako u ak47 kvoli rovnakemu systemu.
Mne osobne sa videla strelba z AK o malinko kulturnejsia.

S cistenim zase...ortutovym zapalkam sa nemusis teraz vyhybat ako cert krizu ale proste netreba flakat cistenie. Streknut to na strelnici a potom doma vysurovat, obcas vytiahnut a prekontrolovat a k takemu boziemu dopusteniu sa nedopracujes.

Inak ako roman pise s tymi nekorozivnymi. Akurat ze s Barnaulom je to momentalne "Jak vy k my, tak my k vy" kvoli sankciam takze uz ich nieje vela po obchodoch. Inak vsetko CIP a vojenska ortut.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Prerobenie pevnej pažby na sklopku vraj u týchto klonov je trochu problematické, aj preto mi je trochu ľúto že nekupujem 58, tam s tým vraj taký problém nie je.. Táto má pevnú pažbu, celodrevenú..
Bolo mi poradené že po strelbe nechať vychladnúť a streknúť do hlavne benzín s kvapkou dákeho jemného prevodového oleja a potom povytierať.. Vraj benzín pekne vysuší a rozpustí nečistotu.. Raz som to skúšal pri TT, po vyčistení to pustilo ešte ďalšiu špinu..
Ešte taký malý detail, čo sa týka zásobníkov. Je pravda že zásobníky do 70 a AK sú identické? Či to je dáka vtákovina?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

zasobniky su zamenitelne, s tym ze : origo plechove jugo zasobniky v zastave po vystreleni posledneho naboja vystavia (mali by) zachyt zaveru a ten ostane v zadnej polohe. Ruske zasobniky a plastaky to robit mozu ale nemusia (skor nebudu)
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Aha, ďakujem, dobre vedieť..
mienkotvorca
občasný prispievateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa mienkotvorca »

Trocha k teme ,,, Zastava nema absolutne identicky spatny raz s vz.58. Uz len koli kompiku ktory je z tych najslabsich ale stale sa to sprava diametralne odlisne ako 58. Navyse system uzamykania u 58 a zastave m70(kalach) nasvedcuje ze to nebude dvihat teda kopat ako nasa vz58 nahor. Dalsi aspekt je hmotnost co je pri zastave dobre . Tieto detaily ale aj ine deklaruju to ze srielanie so zastavou je kultivovanejsie ako s nasou kosou. Moje osobne skusenosti su vcelkku pozitivne .Osobne som si ju velmi oblubil a som rad ze kupil namiesto nasej 58 ktoru budem nadalej pouzivat len v robote :D

Moju som kupoval v dese este za stare ceny tusim ze 250 . Ked som ju kupil bola cela od vazeliny ani 1 skrabanec nanej , vyzerala ozaj uplne novo zrejme aj bola . Teraz ma vystrielanych nieco okolo 3500 nabojov , vzdy len vojenske s ortutovou zapalkou , nejaku "lakocinku" v sebe este nemala h :D
Bohuzial je prenu nachylna vlhkost v spojeni s ortutovou zapalkou . Nato si treba dat sakramentsky pozor ak prsi alebo je vonku vlhko , tak poriadne toho oleja do hlavni a aspon boresnakom prejst hned po strelbe vycistit . Moju som tak nechal a cistil az na druhy den kedze som neskoro prisiel zo strelnice a chytila lisku s ktorou bojujem dodnes . Aspon raz za 3 tyzdne ju vyberiem z trezora ( ak mam hluche obdobie strielania :D) a osetrim vyvrt a komoru na odber plynov . Tie 2 veci su najnachylnejsie na celej zastave ale asi aj vo vseobecnosti ak-ciek ktore nemaju tvrdochrom .
Tot moja skusenost
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

len taku drobnu poznamku: system uzamykania u tohto typu zbrani (58 vs AK) nema ziadny relevanty vplyv na spatny raz a zdvih ustia zbrane. Ten je dany prioritne uhlom sklonu pazby ktory definuje rozdiel vysky zalozenia pazby do ramena s osou hlavne a potom aj rozlozenim hmotnosti okolo taziska zbrane smerom k ustiu hlavne.

Co hovori silne v prospech 58 je prave tvrdochrom hlavne v kombinacii s vojenskym strelivom. Este som nevidel Zastavu ktora by bola castejsie strielana a nemala hrdzou chyteny vyvrt. A koroziu neodsrtanis ak tam uz raz je. Mozes ju len spomalovat konzervovanim. :cry:

Bohuzial u zbrani od Zastavy som sa s tvrdochromom v hlavni stretol az u kusov vyrobenych po roku 2000
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Eventuálna hrdza sa nedá odstrániť ani dákym reaktívnym syntetickým prípravkom na báze technického odhrdzovača? Ja som tento SA videl len na foto, nevidel som jeho črevá, akurát viem že minimálne 2 roky bol uložený niekde v trezore.. Nie je to žiadna novota, čo sa mi na jednej strane páči , na druhej začínam mať isté obavy :(
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

este technicka otazka: nakupko mas ? ak nie, spytaj sa ci ti ho vobec vydaju
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

tomas120 napísal:Eventuálna hrdza sa nedá odstrániť ani dákym reaktívnym syntetickým prípravkom na báze technického odhrdzovača?
ak raz v materiali zacal tento proces a ovplyvnil povrch, roznymi odhrdzovacmi uz len odstranujes dosledky. Jedina moznost je kvalitna konzervacia ktora tento proces moze aj zasadne pribrzdit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"