M70 ZASTAVA 7,62X39

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
inspiring_tesla

M70 ZASTAVA 7,62X39

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

.
Naposledy upravil/-a inspiring_tesla v 13 Apr 2015, 10:04, upravené celkom 1 krát.
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

.
Naposledy upravil/-a inspiring_tesla v 13 Apr 2015, 10:04, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja mam tiez jednu a mozem povedat, ze vcelku som si ju oblubil. Dobra zbran za dobru cenu.
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

.
Naposledy upravil/-a inspiring_tesla v 13 Apr 2015, 10:05, upravené celkom 1 krát.
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_tesla v 21 Sep 2014, 00:07, upravené celkom 3 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

RASTO33 napísal:09:40 - 11:00 :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=x-fDRqPeCwc
dobre som rozumel: Tvrdochromovana hlaven je podla plesateho presnejsia :?: :roll:
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Ak dobre pocujem, tak hovori "the advantages of non chrom lined barrel is accuracy…"

Edit: Aj v tom momente ukaze na tu zbran, tak asi dobre pocujem.
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

.
Naposledy upravil/-a inspiring_tesla v 13 Apr 2015, 10:06, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Vravi, ze teoreticka vyhoda hlavni, ktore NIE SU tvrdochromovane je lepsia presnost, ale nie je si isty pravdivostou tohto tvrdenia v praxi.

A je to 20000 nie 30000 ran, ked uz tak.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Myslím si že je úplne zbytocne baviť sa v prípade lubovolneho AK na bežné vojenské strelivo o rozdiele presnosti spôsobenej tvrdochromom. Problém juhoslovanov je ze hlavne podstatne rýchlejšie koroduju aj po malo výstreloch (korozivne zápalky sú svine), takže väčšina sa ich na rozdiel od tvrdochromovanych verzii AK ani opotrebenia nedozije.
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Pekný príklad nečistenej M70 je tu:
http://www.strelectvi.cz/forum/cisteni- ... ml#p353120

A čo sa týka použitia v praxi, tak JNA (a jej dedičia) štandardne nepoužívala strelivo s korozívnymi zápalkami.
Okrem toho sú Zastavy populárne hlavne v sev. Afrike a na blízkom východe (iracké yugo klony - Al Quds a Tabuk) čo rozhodne nie sú oblasti s vysokou vzdušnou vlhkosťou ktorá by mohla spôsobovať koróziu.
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

.
Naposledy upravil/-a inspiring_tesla v 13 Apr 2015, 10:06, upravené celkom 1 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nebiros: Tvoje prispevky mam rad: vecne, kratke a odborne. Dakujem
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Svojim príspevkom som samozrejme nemyslel že Zastava je zlá (amíci ich chvália a ja sám som nad jednou uvažoval, ale doviezli rusov tak...) ani že zhnije za víkend - rovnako by pri takej "starostlivosti" pravdepodobne zhnilo aj chrómované Ak okrem vývrtu hlavne.
Ale kombinácii non-chrome a korozívne strelivo treba venovať primeranú pozornosť (podobne ako SVT, mosin a pod)

pre prípadných záujemcov link na chorvátsky predpis pre M70:
http://www.ak-info.ru/joomla/index.php/ ... -crom70mnl

formát .djvu treba po stiahnutí konvertovať na .pdf, Gogol pomôže.
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

.
Naposledy upravil/-a inspiring_tesla v 13 Apr 2015, 10:05, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"