AK47 / AKM / AK74

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Nad ak 74 som premyslal zrovna u Milatu, ale bojim sa dostupnosti streliva. Zatial som nevidel nic pod 40 centov, co je voci sice uz dnes drahsiemu 7,62x39 (23 centov) stale dvojnasobok. A ak neskonci embargo z ruska skor ako neskor, cena bude este brutalnejsia. 7,62 clovek kupi v kazdej prdeli a da sa cakat, ze ked sa uvolni embargo, pojde zas dole kedze povodnych AK variantov je na svete plna prdel a vyrobcovia streliva si tiez nenechaju ujst dobry kseft na ukrajine ci blizkom vychode...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

chlape, 5,45x39 sa da kupit CIP povodny sovietsky za 23 centov tusim, zrovna u Milatu. Len ho musi doviezt, lebo poslednu varku 10.000 kusov co doviezul mu rozchytali za 3 dni :mrgreen: strelivo 7,62x39 uz dole nepojde. Nase sklady povodne su vybrakovane, co zostalo sa vyviezlo ako prietelska pomoc... takze toto strelivo pod 20 centov uz nepojde. Tato super doba lacnej strelby z toht okalibru sa uz skoncila. Aj keby nejaky ochodnik doviezol kamion tejto veci, pod cenu nepojde. Lebo sa mu preda aj za 25 centov.

Jo a novovyroba je draha, tiez nebude lacnejsia. Treba si uvedomit ze vhladom na mnozstvo materialu je novovyroba 7,62x39 drahsia ako .223 rem. Tie skladovky za smiesne ceny boli docasna zalezitost.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ved toto, ze ho musi doviest :). A ja zrovna v novom meste nebyvam takze behat si tam len tak nemozem.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

V KE ich ma za 33c.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Do Kosic to mam "trochu" od ruky. Blava alebo orava, liptov, zilina.

Holt faktom zostava, za 5,45x39 moze malo kopat, ze ak74 sa da relativne obstojne kupit za prijatelnu cenu, ale zohnat strelivo tak lahko ako 7,62x39 alebo .223 remington nehrozi.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Este vidim, ze v KolArmse maju madarske AKM (asi SA-85M), ktore su na roznych zahranicnych forach hodnotene ako najlepsie klony. Podla vsetkeho to ma aj pochromovanu hlaven.

Cena sice nie je uvedena ale kto to ma/mal resp. pozna tieto zbrane? Tie Dederonske plastove AKM sa mi vobec nevidia.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Nemám skúsenosť ani z dovozom ani s týmto obchodom ale pri dvoch-troch bedničkách by to mohla byť zaujimavá cena aj s cenou dovozu http://www.zelenysport.cz/strelivo/5-45 ... -1000ks-m2 To už by som nad 74-kou uvažoval v realnejších kontúrach.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

no pri 2-3 debnickach by som sa s tym ani nezaoberal, tak 10 000 kusov minimalne aby to vobec malo cenu tam jazdit a este riesit zbrojny sprievodny list.

Tudiz zdruzeny nakup.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Do 2 tyzdnoch ma byt udajne strelivo 5,45x39 na Slovensku v dostatocnych poctoch. Ak bude cena dobra, tak je otazne ci ma zmysel dalej zivit Sa vz.58/Ak-47!? :shock:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

A kde to ma byt dostupne?
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Informaciu mam zo strelnice OBJEKT 23 Martin, kde som vcera bol. Takze sa treba pytat tam. Ich obchod ma aj webovu stranku. Tusim www.presnastrelba.sk . Informuj sa tam , urcite budu dat vediet blizsie info. Ja som to zaregistroval len pocas debaty nad AK 74 U co tam maju. :shock:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nad existenčnými otázkami o zmysle Sa58/Ak47 má zmysel dumať, až keď to spomínané strelivo bude reálne dostupné a bude známa cena, objem a výhľad dostupnosti v budúcnosti.

Dovtedy to budú len také výkriky do tmy, ktoré by sme si mohli aj odpustiť :roll:
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Tak vcera som bol na strelnici v MT a strelivo 5,45x39 uz tam udajne maju v dostatocnych poctoch. Cenu este neviem, ale tento tyzden sa tam este chystame tak skusim zistit. Alebo ak je tu niekto odtial, nech preveri.Ak bude dobra, tak normalne zvazujem rychlo si zadovazit nejake to AK-74U. :wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Upozornujem na jednu vec, ze dovezena jedna vacsia varka/kamion nerovna sa dostupnost streliva v dostatocnych poctoch. Podobne ako bolo dobre obdobie so strelivom vz.43 ktore uz skoncilo a je ho malo za vysoke ceny, nastane o rok/dva tento problem aj 5,45x39. Treba si uvedomit, ze ide o vyslovene ruske strelivo. Zbyok sveta presiel na, alebo pouziva vyhradne .223 rem pripadne uplne ine raze (napr. Cina). Znamena to, ze ked sa minu dodavky z bieloruskych skladov, kvalitne vojenske CIP strelivo nebude a zostanu len ukrutne drahe srackove civilne barnauly.

len aby sa vedelo
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Suhlasim s tebou, ja len uvazujem presne z principu co aj ty spominas. 7,62x39 je pomaly nerentabilne strelivo. .223 su sice drahsie, ale otazne je aka bude jeho dostupnost za rozumnu cenu do buducna. Zatial mi vychadza ako rozumna alternativa prave 5,45x39. Ale mozno ze sa mylim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"