Galil SAR

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Ja robim do nej nasledovne :

55gr Hornady FMJ
~ 24.5gr D073.4 (2x diera .82 na prachovaci Lee)
OAL 56,6

Nabojnice neskracovane ani inak neriesene (vsak su na jedno pouzitie), naboje robene na Lee Turret s tym ze sa s nimi nekaslem - a aj tak som s oporou na rozptyle nejakych 10-12cm na 100m a to je moja chyba, puska ma na viac.

Povrchovka tu - na povodny tmavosedy povrch je nastriekana nejaka cierna farba ktora sa osuchava - ale pohravam sa s myslienkou ze dievca poslem do Prahy nech ju opieskuju a hodia na nu cerakote :twisted:.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Obrázok Obrázok

oba znaky hovoria o tom, ze ide o zbrane ktore boli vo vyzbroji IDF, neviem ale nikde najst ci sa podla toho signovania da zistit vek zbrane pripadne nejake info o vyrobcoch alebo vlastne cokolvek :mrgreen:

pytal som sa ja chlapa co s tym behal po sinajskej pusti a nic nove som sa nedozvedel, u specialov vraj symbol menili v 2005tom :cry:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Na 30m v stoji z volnej ruky, 55gr FMJ Fiocci, limit s zjavne moje ruky nie zbraň :)
Obrázok

Nabojnice to označuje takto, lietajú dosť rýchlo šikmo pred zbraň
Obrázok
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Pre zaujimavost - takto vyzera kopia armadnej montaze co som splasil ... len este stale zhanam na to vhodnu optiku aby sla pouzivat vedla klasickych mieridiel - na ilustraciu je tam polozeny lacny Raven com som zhodil z malorazky. Potrebujem nieco mensim okularom a bez praveho stelovacieho "vycnelku" nech to netrci do mieridiel. Takze ak niekto vie nieco doporucit, ocenim.
Sorry za kvalitu fotiek - mobil.
m1.jpg
M2.jpg
M3.jpg
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ehm, to nie je ako originál, ale zrkadlovo otočené. Original montáž ide nad stredom krytu.
Chcel som tamtu kúpiť ale až teraz keď na to pozerám som zistil že je to otočené má opačnú stranu co je neakceptovateľné. To som videl naposledy na Garande M1 :D
Prílohy
2ce7e288063284ebd601d43d7e49098d.jpg
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Ale nie - samozrejme ze existuju aj nevyosene montaze na stred - ale tato varianta sa skutocne pouzivala :D. Ked pogooglujes, narazis na obrazky - mali na tom takto dalekohlady Nimrod - tusim 6x zvacsenie. Vacsinou to zrejme bolo pouzivane na ARM pripadne na 7,62kovych "Sniper" modeloch. Nechava to volne povodne mieridla. Lenze tu original optiku tak lahko nezozeniem (pripadne by to nebolo prave lacne), tak hladam nieco rozmerovo podobne.

Priklad :
http://jamesdjulia.com/item/lot-293a-is ... 372-34071/

Alebo - Sniper varianta v ponuke u ZS (obrazky dolu) - sada vratane optiky a kufra, najdes to na ich strankach. Akurat chcu za to chlapci 160k CZK :roll:. Skoda, inak by sa mi fakt pacila. Aj tak koketujem s myslienkou skocit si tam este po jeden kus ARM a hodit tu montaz na nu ... za tych 13k CZK ... ta zbran ma svoje caro.
GalilWNimrod2.jpg
GalilSniper.jpg
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Nejaký tip kde kúpiť Galil AR, prípadne SAR alebo iné AK v .223 v dobrom stave v SR?

Skúšal niekto kompatibilitu zápalníku a vyťahovača medzi AK a Galilom, prpadne aj iné diely?
Podľa foto stranu dozadu to vyzerá identicky.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Nejake kusy mali v DEAS-e v BA. Kus v dobrom stave na SVK som videl zatial iba jeden.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ak si plánujete kupovať zásobníky zo Zeleného športu dajte pozor. Aj keď na prvý pohľad vyzerajú nové ide o zrejme izraelský repas. Polovica z nich mi nevliezla do zbrane nakoľko mali asi o pol milimetra roztiahnuté vyvodky. Nič čo by nevyriešil zverak a 30 sekúnd, ale treba si dobre preveriť funkčnosť každého kusu (coz by malo byť samozrejmosťou...)

Tiež som nadobudol pocit že izraelci začali nakupovať konzervacnu vazelinu od srbov :D drží ja luteranska viera :)
eloquent_heisenberg

Príspevok od používateľa eloquent_heisenberg »

Zdravím, mám dotaz ohledně Galila ARM ze Zeleného sportu.Celkem často padaly obavy o stav Galilů vyskytujících se jak v Česku tak i na Slovensku, přesto jsem se nakonec odhodlal a jednoho zakoupil.Puška se jeví v původní zachovalé povrchové úpravě, z levé "pokládací" strany jsou všechny součásti stejnoměrně více ošoupány než druhá strana.Plechový kryt závěru je nazelenale fosvátován - ve stejné barvě a povrchové úpravě je taky chránítko mušky a uchycení plynové trubice.Střelba pocitově příjemná bez závad, stříleny ocelové i mosazné náboje, rozptyl s oporou na 50m cca 6-7cm.Přikládám foto a prosím o možné zhodnocení mého ARMKa, pokud je to trochu možné. Díky
Prílohy
P5098428.JPG
P5098425.JPG
P5098421.JPG
P5098419.JPG
P5098418.JPG
P5098422.JPG
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Gratulujem, ja ARM uz asi bohuzial kupit nestihnem - ked som kupoval ja tak neboli :(. So svojim SAR som ale znacne spokojny, dvaja znami co kupili na moje doporucenie ARka z poslednej varky tiez. Repas tychto kusov malo robit priamo IMI. Takto z fotiek nie je co hodnotit, pokial si ale skontroloval stav hlavne, volu na kryte zaveru a pazbe a zbran ti chodi spolahlivo (a ocividne dostatocne presne) nie je co riesit - ked si zvyknes, do 10cm na 100m sa so 55gr S&B zmestis, Magtechy mi chodili o cosi horsie.

Na povrchovu upravu sa vykasli, ja mam na ten fosfat striekany este cierny nater ktory pomaly lezie dolu. Ale pokial chces tunit, tak tusim Proarms v Prahe robi cerakote povrch. Galil je tank - ostatne vsak ho mas v rukach tak to vidis :mrgreen:. Obcas co som cital sa vyskytne u niektorych kusov "trigger slap" ale z mojho okolia co viem tak nema taketo problemy nikto.

Takze nespekuluj a strielaj :).
eloquent_heisenberg

Príspevok od používateľa eloquent_heisenberg »

...celkem dlouho sbírám R-U historické zbraně, proto asi trochu posedlost původním stavem a z toho ten dotaz na "povrchovku ", určitě zůstane tak jak je. Mám ještě dotazy na Galila a jeho službu v IDF, nepodařilo se mě najít zhodnocení jeho služby, třeba i s ohledem na jeho souputníka M 16, v jakých jednotkách (tankové,pěchota,výsadkáři ???) byl používán. Vím ,že s příchodem Tavora na přelomu století začalo vyřazování, jsou ještě dnes v aktivní službě? A ještě otázka na střelivo, je vhodný Barnaul 55g s ocelovou nábojnicí, nebo se mu raději vyhnout ? Díky za odpovědi
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

co sa tyka hisotrie, treba prejst web, je o tom kopa informacii
k municii - celkovo je vzhladom na zivotnost vytahovaca a vyhadzovaca lepsie vyhybat sa ocelovym nabojniciam. Specialne barnaulu. To strelivo ma hrozne premenlivy vykon a obcas sa mi stalo ze niektore naboje "svietili" pri vystrele viditelne viac ako ostatne. Proste civilna produkcia barnaulu je hnoj a odporucam sa mu vyhnut. Osobne do Galilu pouzivan Fiocchi, 55gr FMJ, rada v cervnej krabici. Hmotnost 55 gr. je standardna pouzivana do tychto zbrani, rozptyl toho streliva je viac ako dostacujuci a cenu som mal vzdy do 30 centov kus.
eloquent_heisenberg

Príspevok od používateľa eloquent_heisenberg »

...fiocchi 55 g bylo jedno ze dvou mnou zkoušených, dokonce i z červené krabice, Barnaulu se tedy vyhnu ,rozdíl v ceně není velký. Jinak co se týká té historie v IDF asi špatně hledám, už vím vše o Galilech v Estonsku, výrobě v JAR a Jižní Americe, ale ten Izrael mě uniká. Je nějaká stránka kde bych našel odpověd ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"