Galil SAR

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
lz
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Registered for: 12 years 10 months

Galil SAR

Príspevok od používateľa lz »

Už nejakú dobu pokukujem po izraelskej Galil SAR. Prednedávnom som zbadal, že v čechách sa obajvili v zelenom športe semi prerábky vojenských zbraní, údajne v slušnom stave, za vcelku slušnú cenu (cca. 12tis. českých peňazí). Keď som trošku začal preverovať možnosti, zamrzela ma informácia, že individuálny dovoz na ZSL nie je schodný, pretože nedostanem povolenie na trvalý vývoz z čr. Predbežne sa javí, že by to bolo možné cez obchodníka s platnou zbrojnou licenciou, ktorý by to doviezol z česka ku nám. Každý špás však niečo stojí - náklady navyše by údajne predstavovali + 300EUR ku cene zbrane (pri faktúre do 1MEUR?)...za takýchto podmienok sa zaujímavosť ceny tak nejak vytráca resp. slušná cena sa mení na niečo iné....avšak: ak by sa našlo viacej záujemcov (5 alebo 6? aspoň), tak náklady navyše by sa mohli rozpustiť na prijateľnú úroveň... Existoval by dostatok záujemcov pre to, aby sa dalo seriózne nadviazať na minulotýždňový informatívny rozhovor s licencovaným obchodníkom?Ak by sa nejaký záujemca našiel, kľudne avízo priamo do vlákna, príp. do ss, nech uvidím či sa za nejakú dobu namlsám na strelnici, alebo si mám radšej nechať zájsť chuť.....
Aby som dakoho nenamlsal príliš:
- zbraň má stúpanie vývrtu 1:11, takže je podľa tvrdenia predajcu limitovaná strelivom s hmotnosťou strely 55 grs. na jednom českom fóre sú už nejaké príspevky s ktorý strelivom to beží vcelku dobre a s ktorým nie,
- celý proces by trval zhruba tri mesiace (minimálne s touto dobou je potrebné počítať); či bude dovtedy nejaký výstup z trialógo ( ktorý by mohol sppraviť závažný škrt cez rozpočet) už vonku alebo nie absolútne netuším
- je to AK platforma, takže prebíjačom bude údajne do plaču - vraj výdatne seká vyhodené nábojnice
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

preco by si nedostal ZSL? cez Zeleny sport to priamo nejde, ale mozes zbran kupit cez ich partnerske obchody
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

djuri: PCR nevydava povolenia na individualny trvaly vyvoz na zbrane, ktore boli povodne vojenske
slovensky ZSL ti je naprd bez ceskej strany
mozme diskutovat preco je to tak, ale viac ludi uz narazilo na tento problem
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mozem potvrdit, na tento problem som natrafil aj ja pri pokuse kupit Gazelu 58 za super cenu v Kc v porovnani so slovenskymi cenami vz.58. Ale napr. pakistansku MP5 vyveziete z CR bez problemov, kedze je to vedene ako prvovyroba pre civilny trh ( info od Zbrane Reznik ).
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Galil ako lacná 5,56 puška je fajn, aj konštrukcia je odolná, Izraelci pôvodné AK celkom slušne prešpekulovali. Len ... Len to kur.í nábojnice takže prebíjanie nehrozí, na taký náboj je to relatívne ťažká krava a dostať ju na Sk je na tabletku pod jazyk dvakrát do týždňa. Osobne poznám jedneho chalana, čo má Galil AR a trvalo mu to niekoľko mesiacov.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

roman jasne, skoro rano mi nedoslo ze ide o vojensku zbran, myslel som ze problem bol so ZS, ktori nechcu predavat individualne do zahranicia
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Galil SAR ma momentalne v ponuke Deas za velmi dobru cenu. Tiez maju v ponuke srbsky klon od Zastavy. Nie je dovod riesit dovozy. Sam uvazujem ze sa na nepojdem pozriet z blizka. Problem s Galilmi je v tom, ze v nasich koncinach sa spravidla objavuju dost vykloktane kusy.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Problém všetkých Galilov co sa mi v našich končinách dostal do rúk bol ten že zjavne prodelali pár izraelských ofenziv.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Hmm, tak nepravdepodobné sa stalo reálnym. Do rúk sa mi dostal Galil SAR ktorý nie je ostrieľaný ani noseny.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

SARka su v lepsom stave nez AR / ARM. Udajne tie dovezene SAR mala policia - AR / ARM boli armadne. Mal som ich v ruke niekolko, boli vsetky vo velmi peknom stave - jeden skoncil u mna doma :). Akurat je tazka a kur** nabojnice - ale tak ako pomaly kazde AKcko. Jaj - a pri pripadnom vyhadzovani naboja z komory bacha na prsty, vylietava sposobom a intenzitou ze to moze byt dost bolestive.

Inak jej nemam co vycitat - akurat som este nenasiel vhodny dalekohlad na ich bocnu montaz (aby ostali pouzitelne aj povodne mieridla). Zozrala bez vyhrad vsetky moje pokusy o prebijanie, presnost je limitovana mojimi ocami ... ako low level .223ku mozem len doporucit. Pouzivat 55gr strely.

Ak niekto chce manual : https://info.publicintelligence.net/galil_arm.pdf
EDIT :
Tento buffer je fajn : http://www.brownells-deutschland.de/epa ... /713000099
A keby chcel niekto udernik + vytahovac : http://waffen-teile.de/epages/bd8b5356- ... /VKit-1049
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

prevelike diky nemenovanemu znamenu, zanechavam aj pre dalsie generacie

Safe בטוח, semi אחד, full נצ
Prílohy
14947721_10205884157622205_8356624269951393241_n.jpg
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Toto umiestnenie prepinaca strelby mi presne vadilo na Zastave M21. Ako lavakovi by mi to hryzlo priamo do dlane.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Galil nie je Zastava a aj napriek tomu ze sa Srbi snazili priblizit M21ckou Galilu tak sa im podarilo spravit nejaky zvlastny kockopes, ktory si zachovava konstrukciu Kalacha (nosic cielnika napr.) ale snazi sa tvarit ako Galil (predpazbie, poistka etc.)... a samozrejme na Zastave dali postku na lavu stranu k pazbicke - pazbicke ala kalach. Galil ma DLHSIU pazbicku prave preto, aby sa dala chytit nizsie kvoli poistke. Na M21 to nejde takze verim ze to musi nechutne kusat lavaka do ukazovaka pri strelbe. Mne ako lavakovi sa na Galile ovlada ukazovakom ta poistka skvele prave kvoli jej polohe. Po dostrielani kratuckum pohybom ukazovaka okamzite zaistim zbran. Kalach. Nobsens. Ale pri strelbe ju mu musim drzat nizsie. Zatial sa o ako problem neukazuje, odstirelam viacej a uvidim.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

@Gewehr - ako ti to lieta ? Ja strielam vlastnymi prebijanymi - a nesie mi to (s dierou "3") na 50m 18cm nad, na 100m cca 30 nad. So sypanymi fabrickymi S&B som to skusal len raz, na 50m a bolo to +- to iste. Takze ked mi na jar zase otvoria 100ku kam chodim, chystam sa to postelovat. Ale mierenim trochu pod okraj zeleneho panaka som na 100m v 10ke.
Inak moj kus ma z tychto scivilnenych veci (58 / 47 / 74) co som drzal asi najlepsiu spust ... uplne hladka aj ked s dost dlhym chodom. Tie SARky tu v Cechach maju na ramoch iny emblem nez tvoja - myslim ze je to IMI.
Prílohy
Galil.jpg
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Nástrel vyskúšam až sa konečne dostanem na 100ku. Inak strielam 55gr FMJ od Fiocci. Dám vedieť. Co sa týka spuste je dobrá ako u všetkých "kalachov" porovnal by som to s AK74M. Krásny hladký chod, na vojenskú zbraň až neuveriteľny.

Táto SARka je zjavne z iného zdroja než tie v CR, upravená individuálne a pozerám aj v úplne inom stave. Skúsim pogooglit ohľadne tých symbolov mozna niečo viac povedia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"